Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Příspěvekod bartik » 17.11.2011 14:29

Zdravím majitele nového sorenta a prosím o pomoc...

Ani ne před měsícem jsem koupil nové sorento a hned ruhý den jsem zjistil, že strašně vrže zadní sedačka.
Dlouho jsem pátral, odkud přesně ten zvuk jde, jestli z kufru, zvenčí atd, ale zjistil jsem, že to dělá zadní dvojsedačka. Na nerovnostech to dělá zvuk jako když se o sebe mlátí dva plechy nebo vrže pružina či podobné zvuky. Blbě se to popisuje. Když sedačku sklopím (nemusím úplně dolu, stačí i když je sklopená tak 30° dozadu), tak je to ok, případně to dělá jenom občas a málo.

Včera jsem s tím byl v :kia: servisu a když mi auto vraceli, tak říkali že tu sedačku rozebrali, něco tam promazali, a že to je lepší, ale že to vrzání nepřestalo. Údajně zkoušeli projet i jiná sorenta, co tam měli a prý to dělá u všech :shock: To je samozřejmě blbost, protože to je fakt nesnesitelný zvuk, pokud člověk jede po nerovnostech (a že u nás jezdí skoro pořád) a proto neustále jezdím se sedačkou sklopenou trochu dozadu.
Nemáte s tím náhodou někdo také zkušenosti, případně nesetkali jste se s tím, že by vám to tam zavrzalo?

Další věc, co jsem v servisu řešil, bylo klepání opěrky hlavy u spolujezdce. Z té je také slyšet klepání při jízdě na nerovnostech. Původně ji chtěli vyměnit celou (kvůli té aktivní opěrce), ale nakonec tam prý něco dotáhlo a že to bude v pořádku. Ale zdá se, že to klepe pořád.

Takže příští týden mě čeká znovu návštěva servisu, ale zajímalo by mě, jestli s tím nemáte někdo zkušenost.
Kia Sorento 2,2 CRDi 145kW, Comfort
Uživatelský avatar
bartik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 2
Registrován: 20.04.2011
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2011)
20500 km @ 10.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Příspěvekod zulko » 31.03.2012 18:58

Zdravím, vyriešil si nejako ten problém so sedačkou ? Myslím že mám podobný v Sportage, práve som to popisoval viewtopic.php?f=152&t=3195#p81677
Našťastie servis to chce riešiť ale zatiaľ sa im to nedarí :(
Sportage III 1,6 GDI, Comfort Plus, White
Uživatelský avatar
zulko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 24.02.2012
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Příspěvekod bartik » 15.04.2012 10:33

Ahoj, bohužel, pořád ten problém není vyřešen.
Auto už bylo v součtu víc jak týden v servisu, ale dělá to pořád. Sundavali celé potahy, cosi v té sedačce dotahovali. Odjel jsem ze servisu, najel asi 50km a dělalo to znovu.
V sorentu lze naštěstí sklopit sedačku jenom trochu dozadu, kdy to pak přestane dělat a nemusím mít sedačku úplně sklopenou. Takže mám vzadu sedačky neustále nakloněné dozadu a je klid. Akorát je to nepohodlné, když někoho vezu vzadu. Jednou za čas zkusím sedačky narovnat, ale po chvíli to začne vydávat stejné zvuky. Naposledy to bylo asi dva dny ok, ale projel jsem ostřeji pár zatáček a začalo to zase vrzat.

Jsem tím dost znechucen, nebaví mě neustále jezdit do servisu. Zkoušeli tam dát dokonce na zkoušku úplně novou sedačku z jiného sorenta, jestli by pomohla výměna celé sedačky, ale začalo to vydávat jiné zvuky.
V servisu mi tvrdí, že nikdo takový problém neměl a neustále čekají na vyjádření z Prahy.

V týdnu budu znovu volat do servisu, protože už mě se*ou, jak se s tím nic neděje.
Kia Sorento 2,2 CRDi 145kW, Comfort
Uživatelský avatar
bartik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 2
Registrován: 20.04.2011
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2011)
20500 km @ 10.1 l/100km

Re: Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Příspěvekod zulko » 16.04.2012 19:35

...to je škoda, moje operadlo zadného sedadla začalo vŕzať hneď za nova, v podstate po 50 km. Našťastie v servise bola snaha to riešiť lebo to bolo tiež veľmi otravujúce. Auto tam bolo v servise takmer týždeň s jednou prestávkou ale nakoniec problém odstránili. Povedali mi že problém bol v mechanizme zadného operadla ktorý bol zle dotiahnutý z výroby, prešiel som už cca 1200km s opravenou sedačkou a zatial OK.
Tak držím palce aby sa to podarilo aj na Tvojom Sorente.
Sportage III 1,6 GDI, Comfort Plus, White
Uživatelský avatar
zulko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 24.02.2012
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Vrzající zadní sedačka, Kia Sorento II

Příspěvekod faustpinballer » 17.04.2013 13:56

Dělalo mi to taky,hned po koupi,byl to "zámek" sedačky...tedy ten mechanismus který po zmáčknutí uvloní sedačku ke sklopení.Zámek jsem vystříkal "wédéčkem" a je ticho už půl roku 8-)
Koho psa jíš,toho píseň pěj...
Uživatelský avatar
faustpinballer Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 07.11.2012
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)


Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé