Sviti kontrolka motoru

Trápí Vás něco na voze?

Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod cocobarra » 29.12.2009 17:43

Ahoj všichni. Mám problém se Sorentem, který mě docela vystrašil. Při předjíždění auta asi ve 120 km/hod. mi najednou úplně zhasnul motor. Jen se rozsvítily se kontrolky. Starovat nešlo, motor točil naprázdno , až po asi 2 minutách naskočil a jelo auto zase normálně. Žádná kontrolka chyby nesvítila. Po necelém měsíci se mi to stalo znovu, tentokrát však svítí kontrolka poruchy výfukového systému. Je to taková žlutá kontrolka vlevo s nápisem CHECK. Poradíte někdo, o co go ? Stejně asi budu muset na diagnostiku.
Moc díky za tipy.

Petr
Uživatelský avatar
cocobarra Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 29.12.2009
Bydliště: MOST  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Problém Sorenta

Příspěvekod Katikakus » 29.12.2009 17:59

Jedine co se ti da poradit je, abys s tim co nejrychleji zajel do servisu.
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Problém Sorenta

Příspěvekod Jirka N. » 29.12.2009 18:44

Ahoj, sice jsi nenapsal jakej máš motor, ale u CRDI je možná příčina v zaneseném naftovém filtru. Důležité je zkontrolovat zda v něm nejsou kovové třísky. To by bylo vadným vstř. čerpadlem ze kterého se přepadem na vstřikách dostane kov zpátky do nádrže a pak sáním do filtru.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Problém Sorenta

Příspěvekod maro » 30.12.2009 09:10

Toto bol problém terracanu a carnivalu CRDi (alebo aj mondea s TDCI) s common rail od Delphi, sorento ma BOSCH. Kde si sa s tým stretol na sorente?
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod Jirka N. » 30.12.2009 12:53

Setkal jsem se s tím na Sorento.de a je tam hodně těchto případů. Aby CR fungoval bez problémů tak tam přidávají dvoutaktní olej do nafty aby zlepšili mazivost nafty.Já přidávám Vif do nafty od Benziny a doufám že to bude stačit.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod cocobarra » 31.12.2009 15:07

Jirka N. píše:Setkal jsem se s tím na Sorento.de a je tam hodně těchto případů. Aby CR fungoval bez problémů tak tam přidávají dvoutaktní olej do nafty aby zlepšili mazivost nafty.Já přidávám Vif do nafty od Benziny a doufám že to bude stačit.



Motor je opravdu 2,5 CRDi a pravidelně přidávám do nafty aditiva při každém doplnění paliva.
Uživatelský avatar
cocobarra Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 29.12.2009
Bydliště: MOST  Czech Republic (cz)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod cocobarra » 12.01.2010 22:49

Pánové díky za poznatky a jen pro info. Byl to opravdu úplně zas..nej palivovej filtr. Moje blbost, je to pro ponaučení.
Uživatelský avatar
cocobarra Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 29.12.2009
Bydliště: MOST  Czech Republic (cz)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod mirzal » 25.10.2010 14:52

Dobrý deň, mne nepomohla výmena palivového filtra ale technik mi povedal že dve vstrekovacie trysky prepúšťali do prepadu viac paliva.Neviem čo s tým urobil , teraz je všetko vporiadku.
Uživatelský avatar
mirzal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 23.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod -Kraken- » 06.12.2010 19:02

Měl jsem stejný problém, nechal jsem vyměnit ten palivový filtr (Niparts) zatím nic nesvítí, uvidíme
:kia:
-Kraken- Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 30.11.2010
Bydliště: cz  Czech Republic (cz)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod mirzal » 17.02.2011 10:36

Tak a som tam kde som bol. Po oprave za 200 ečiek som si pár stoviek Km zajazdil a opäť sa mi rozsvietila kontrolka motoru /Check/ a motor zhasol. Všimol som si že ak motor naskočí hneď všetko je OK , ale ak naskočí po dlhšom točení tak pri pridaní plynu skapína. Nemáte dáke nové poznatky? A ešte niečo môžem odpojiť a nabiť baterku? Nezblbnem IMMO alebo niečo iné? Díky


Po nabití batérie a pripojení do auta sa vyresetovalo akurát rádio, hodiny a multimeter. Inak všetko v pohode až na závadu, tá pretrváva.
Uživatelský avatar
mirzal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 23.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod mirzal » 26.02.2011 13:00

Rozobral som EGR ventil, bol zaseknutý. Rozbehal som ho a po zložení motor beží aj pri akcelerácii ako nový. Dúfam že to zhasínanie bolo tým.
Uživatelský avatar
mirzal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 23.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod mirzal » 17.06.2011 07:35

Ešte jedna možná prícina
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
mirzal Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 3
Registrován: 23.01.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod tomas.sv » 23.09.2018 22:37

Zdravím všechny,
žena dnes přijela domů s tím, že na Sorentu začala blikat kontrolka motoru. Na internetu jsem si vyhledal různé diskuze a různé závady. V jednom článku se psalo, že problémů může být hodně od těžkých po lehké a pak úplně banální, jako je špatně zavřené víko palivové nádrže. A protože vím, že má žena problémy s rukou a nemá v ní sílu, tak hned při příjezdu jsem zkontroloval víko, které bylo hodně špatně zavřené. Pokud by to byla jen tato banalitka, tak zhasne kontrolka motoru sama nebo musím do servisu na výmaz?
KIA Sorento II 2.2 CRDi 4x4 Exclusive 145kW
Uživatelský avatar
tomas.sv Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 30.01.2018
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)

Kia Sorento II (2011)
185000 km @ 7.2 l/100km

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod rudolf.tomka » 24.09.2018 12:09

predpokladaám , že blikanie kontrolky motora , nespôsobila len zle uzavretá nádrž , dobré je urobiť diagnostiku s vyčítaním chýb ... :?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Sviti kontrolka motoru

Příspěvekod pacesol » 24.09.2018 15:00

Někde to dokonce nazývají sporadickou závadou. Stalo se mi to i po zhasnutí motoru na křižovatce. Tato závada se zpravidla sama smaže, resp.kontrolka přestane svítit. Hlídání podtlaku v nádrži bývá častá příčina. Počkej pár dní a pokud se nesmaže, tedy nezhasne, tak jeď do servisu. Třeba Peugeot potřeboval na smazání 5x startovat. :D, Fábie byly vyhlášeny právě problémem s víčkem nádrže. Moc bych se nestresoval.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé