závada topení vebasto

Trápí Vás něco na voze?

závada topení vebasto

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 24.10.2010 14:15

Vlastním kia sorento rok výroby 2004 je to LX 2,5L 16 ventil motor mercedes manuál, dovoz byl z německa.Má to najeto 95000.Je tam topení vebasto originál z výroby, nic dodatečně montované.Nevím jak funguje nebo jak se zapíná.Žádné dálkové ovládání to nemá ani uvnitř neni nic k jeho zapnutí .Nevíte prosím jak to má fungovat?Z výfuku toho topení nic nejde a to jsem měl auto v Rakosku na lyžích.Děkuji za odpovědi Jaromír.
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Berka » 24.10.2010 16:51

Většina takových topení funguje až po nastartování aby došlo k rychlejšímu ohřevu motoru a auto dřív topilo. K některým se dá dokoupit sada (ovládací hodinky) a pak se z topení stane opravdu nezávislé topení které se dá zapnout kdykoliv. K Webastu se to určitě sehnat dá, je to dost renomovaná firma. Bohužel topení nemusí fungovat, občas vyžaduje servis. Většinou bývá špatná žhavící svíčka a je nutné vyčistit spalovací komoru. Občas odejde nějaké čidlo teploty. Naštěstí se dá topení dobře servisovat, nemusíš jezdit přímo do webasta, ale doma to bez znalostí a dílů neopravíš.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 24.10.2010 21:37

Můžeš mi dát nějaký typ, nebo kontakt na nějakou firmu o které víš, že tu opravu, nebo případnou úpravu pro zapínání toho topení již dělali?Jsem 30 km od Liberce.Samozřejmě, že zajedu i tam kde je to ověřený.Díky Jaromír.
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Bostra » 24.10.2010 21:52

Tady máš odkaz na seznam servisů WEBASTA. http://www.webasto.cz/servisy/cz/servisy_webasto.pdf
Já ho mám taky v autě a chystám se ho předělat na nezávislé topení. ;)
Bostra
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 25.10.2010 01:07

Koukám, že jsi už dál nežli já. Ještě mi prosím prozraď, kolik si tak asi mám připravit. Děkuji i za předešlé info.
Jaromír
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Bostra » 25.10.2010 18:58

Jestli ta otázka patřila mně, tak předělání na nezávislé topení s digitálníma hodinama stojí acc: 10000 Kč. A nebo s dálkovým ovládáním, ale mnohem dráž. Budeš si to ale muset nechat udělat někým kdo už to dělal. Já mám sice návod v němčině na tuto přestavbu, ale jak jsem na to koukal, tak to předělání není jednoduché. Byl jsem se už na to zeptat v jedné firmě která dělá to předělání a tam mi řekli tu cenu a že auto by tam muselo být celý den. Ono není o tom přidat tam jenom nějaké čerpadlo, ale musí se přidat různá el.kabeláž a musí se to napojit na ovládaní klimatizace, tak že rozebrat středový panel a td.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Berka » 25.10.2010 20:38

Vím tady v Rakovníku o člověku který se montáží a servisem nezávislých topení zabývá minimálně 15 let, ale to máš trochu daleko od domova. O nikom dalším nevím, budeš muset hledat na netu. Určitě to půjde předělat za míň jak 10 tis, vžyť cena kompletního topení se pohybuje od cca. 20tis. Jak říkám nemusíš jít přímo do značkového servisu, hledej někoho kdo v tom má praxi.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 25.10.2010 23:38

Děkuji Vám oběma
kontaktoval jsem člověka ze seznamu servizu webasto, z liberce, vzhledem k situaci , že webasto nejde vůbec, navrhl nejdřív za 300 diagnostiku a pak se uvidí dál.Je to rozumný návrh za slušnou cenu.Návštěva je dohodnuta na pátek.Dám vědět jak to dopadlo.
JAROMÍR
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Jaromir.Pelant » 07.11.2010 18:19

Ahoj sorenťáci
Tak jsem navštívil servis,připojil to na počítač,odzkoušel funkce topení a pak přes počítač, dlouho žhavil hrot žhavení, aby odstranil připečené nečistoty z nafty.Kouřilo se z toho jak z komína.Aktualizoval celé nastavení a ono to funguje.Navrhl mi dodat dálku nebo časové spínací hodiny.Předělání na dálku i s dodáním oběhového čerpadla by vyšlo na 1O až 11 tisíc a ty spínačky s čerpadlem o 3 méně.Takhle to chodí jen atomaticky při teplotě nižší než +5 stupňů a nic chod nesignalizuje, jen to slyšíš, že hučí.Ta návštěva mě stála 500 kč. Dá se říct, že to bylo zadarmo.Ten člověk byl na tom seznamu opravců a je z Liberce.Ještě jednou děkuji za ten odkaz.
Jaromír
Jaromir.Pelant Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 24.10.2010
Bydliště: Nové Město pod Smrkem  Czech Republic (cz)

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod bruczoun » 09.11.2010 01:08

Jaromir.Pelant píše:Ahoj sorenťáci
...Takhle to chodí jen atomaticky při teplotě nižší než +5 stupňů a nic chod nesignalizuje, jen to slyšíš, že hučí.Ta návštěva mě stála 500 kč. Dá se říct, že to bylo zadarmo.Ten člověk byl na tom seznamu opravců a je z Liberce.Ještě jednou děkuji za ten odkaz.
Jaromír


Hola,

ja mam nestandartne webasto v Pregiu...pod posteli (kdo auto videl, chape) a je to opravdu velky dric...mam tam nezavisly termostat a poustim si topeni, kdyz je venku chladno.
Letos na Dlouhych stranich jsme meli -2 a 70km/h vitr, nezmrzl jsem a bylo mi teploucko ;-).

dost chvaly...musi se opravdu nechat opravovat nekym, kdo to zna...na lopatkach ventilatoru vzduchu jsou velmi male, tenke vyvazovaci loziska, ktera velmi ovlivnuji hlucnost...coz je pro spani dulezite. Nadruhou stranu...Webasto zajisti i trenyrkovou teplotu, kdyz je potreba :)

Pekny vecer
BRUCZOUN
Jo Pregio...jediné auto, ve kterém zažiješ to správné dobrodružství!
... a spát se v něm dá taky :-)
Uživatelský avatar
bruczoun Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 1
Registrován: 16.08.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Organizátor srazu (2)

Kia Pregio (2002)
81000 km @ 8.8 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Bostra » 11.11.2010 20:38

Zdarec To: bruczoun
Mám na tebe dotaz.
Jak dlouho, nebo kolik krát se ten předehřev dá zapnout bez nastartovaného motoru? Ono přece jenom při tom zapnutí bez nastartovaného motoru jede čerpadlo od toho bufíka a vnitřní ventilátor jede na plný výkon. Ptám se proto, protože když jsem přes noc na rybách, tak kolik krát to můžu za tu noc zapnout, aniž bych se bál že klekne baterie od auta.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: topení vebasto

Příspěvekod gizmino » 20.11.2010 16:17

zdravím všetkých Sorentakov, chcem sa spýtať a hlavne tých, ktorí maju na Sorente nezavislé kurenie webasto, či su s tym spokojní a či s tym nemaju nejaké problémy. A ak ano, tak aké? Rozmýšlam nad tym, si ho nachať namontovať,len som sa ešte nerozhodol. Dik za vaše skusenosti. gizmino :thu:
gizmino
 


km @ l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod Bostra » 21.11.2010 12:21

Za sebe můžu říct "SUPER VĚC" :thu: . Já ho tam měl už namontované od výroby a zatím žádné problémy. Mám to ale zatím jenom jako přídavné topení (to jest: zapíná se to jenom při nastartovaném motoru). V pondělí s tím ale jedu na předělání na nezávislé topení. Jinak kamarád má taky SORENTO, ale bez bufíku a nadává, že mu v zimě trvá strašně dlouho než to začne topit. U mne už po 2km jízdy jde z ventilátoru teplý vzduch a to může být venku klidně -10°C. Je pravda, že pořízení téhle věcičky není levná záležitost, ale dá se sehnat starší a tak dost ušetřit.
Bostra ;)
Uživatelský avatar
Bostra Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 9
Registrován: 21.09.2008
Bydliště: Okr.Opava  Czech Republic (cz)

Kia Sorento (2007)
85000 km @ 10 l/100km

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod devil1982 » 12.12.2010 08:16

mam tiez origo webasto super vec v zime
devil1982 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 21.11.2010
Bydliště: nitra  Czech Republic (cz)

Re: závada topení vebasto

Příspěvekod bruczoun » 16.12.2010 18:55

Bostra píše:Zdarec To: bruczoun
Mám na tebe dotaz.
Jak dlouho, nebo kolik krát se ten předehřev dá zapnout bez nastartovaného motoru? Ono přece jenom při tom zapnutí bez nastartovaného motoru jede čerpadlo od toho bufíka a vnitřní ventilátor jede na plný výkon. Ptám se proto, protože když jsem přes noc na rybách, tak kolik krát to můžu za tu noc zapnout, aniž bych se bál že klekne baterie od auta.
Bostra ;)



Hola Pane,

jak pisu, mam to v nakladovem prostoru (predelany na bydleni), je to napojene na motorovou baterku a napichnuto do nadrze.
Bez velkych problemu to vydrzi celou noc topit. Ale po dvou nocich jsem potreboval pomoc se startem :(

Pokud Te to bude zajimat vice, na videnou na nejakem moravskem srazu ;-)
BRUCZOUN
Jo Pregio...jediné auto, ve kterém zažiješ to správné dobrodružství!
... a spát se v něm dá taky :-)
Uživatelský avatar
bruczoun Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 1
Registrován: 16.08.2008
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Organizátor srazu (2)

Kia Pregio (2002)
81000 km @ 8.8 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé