Kovove klepnuti z predku vozu

Trápí Vás něco na voze?

Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 16.07.2014 21:42

To bych nesmel mit vuz z bazaru, abych neresil dalsi problem :roll: No co jsem mohl cekat, kdyz byl podezrele levny :twisted: Tentokrat mne trapi neidentifikovatelny zvuk, ktery vyjde nekde z predku vozu hadam, kdyz se snazim rozjet dopredu po predchozim couvani, ci kdyz se treba rozjedu hodne na jednicku, pak chci rychle preradit na dvojku ci z dvojky na trojku tak to opet cvakne, jak kdyby se vymezila nekde nejaka vule. Napada mne spousta veci, ale nevim kde zacit :oops: Kdyby to byl homokinetak, tak ten by mel praskat hlavne pri plnem rejdu, ale mozna nemusi :? Kdyby to bylo ulozeni motoru a vymlacene silenbloky, tak by to nejspis melo delat i na vyssich kvaltech, ale tam to nepozoruju :? Kdyby to mela delat prevodovka, tak by nejspis musely byt vylamane nejake zuby na koleckach nizsich kvaltu a pri zaberu se pak vymezi ona vule mezi oz. koly a projevi se to cvaknutim :? Kdyby byl dposkozenej diferencial v prevodovce, tak by to asi taky muselo delat na vsech kvaltech :huh: Jeste mne napada spojka a spojkove lozisko, auto uz ma preci jen neco za sebou a nevim jak moc ho "likvidovala" predchozi majitelka :oops:

Setkal se nekdo s podobnym problemem? Ja prohledaval internet a dosel jsem jen ke stejnym zaverum, ktere jsem tu zminil :help:

Asi jako prvni pokus necham vymenit olejove naplne a budu je chtit videt, abych se podival po zeleznych casteckach v nich :roll: A hlavne si donesu vlastni protoze u Hyundaie mi nauctovali 2x mnozstvi oproti predepsanemu a jeste za 2x nez obvyklou cenu :thd:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod spd001 » 17.07.2014 16:57

poviem ti moju skusenost s mazdou 323f ktoru som v mynulosti vlastnil.ked som ju kupil(vymenil za auto po totalke z predu a zozadu) tak bola v zalostnom stave naprava a nakolko som bol zvyknuty na vysoke ceny dielov na Prelude tak na tomto som sa rozhodol pomenit capy a tycky za par €.zacal som tyckami a ulozenim stabilizatora na to sa ozvali spodne capy a po nich capy riadenia a ked uz, tak aj tycky riadenia som vymenil spolu s manzetami.popri tom som objavil vytecene tlmice samozrejme aj tie som vymenil + ulozenie a loziska tlmicov jedine co som nevymenil bolo ulozenie napravnice a uz si nepamatam ci to bolo napevno alebo cez silentbloky.Pointa je v tom ze po vsetkych tychto vymenach mi nastal zvuk(ostre kovove buchnutie) hlavne pri rozjazde zo spatecky dopredu ako tebe.mne to pocas jazdy nerobilo vobec iba ked som vycuval z parkoviska, zaradil jednotku a pri prudkom rozbehnuti to silno buchlo.skumal som hladal som ale nic som neobjavil tak ma ta mazda nasrala ze som ju predal aj s tou chybou.Proste som nemal chut sa dalej v nej ripat po tom vsetkom co som pre nu urobil :x a aj spojku som menil komplet celu sadu a nic som nedaval made in China ci Poland.zasadne japonske alebo nemecke suciastky.Vrtalo mi v hlave ci homokinetak alebo ulozenie motora ale ako pises homokinetak ten skor puka v zakrutach a ulozenie by malo buchat vzdy.vela stastia v hladani
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod leis » 17.07.2014 18:32

Beda píše:To bych nesmel mit vuz z bazaru, abych neresil dalsi problem :roll: No co jsem mohl cekat, kdyz byl podezrele levny :twisted: Tentokrat mne trapi neidentifikovatelny zvuk, ktery vyjde nekde z predku vozu hadam, kdyz se snazim rozjet dopredu po predchozim couvani, ci kdyz se treba rozjedu hodne na jednicku, pak chci rychle preradit na dvojku ci z dvojky na trojku tak to opet cvakne, jak kdyby se vymezila nekde nejaka vule. Napada mne spousta veci, ale nevim kde zacit :oops: Kdyby to byl homokinetak, tak ten by mel praskat hlavne pri plnem rejdu, ale mozna nemusi :? Kdyby to bylo ulozeni motoru a vymlacene silenbloky, tak by to nejspis melo delat i na vyssich kvaltech, ale tam to nepozoruju :? Kdyby to mela delat prevodovka, tak by nejspis musely byt vylamane nejake zuby na koleckach nizsich kvaltu a pri zaberu se pak vymezi ona vule mezi oz. koly a projevi se to cvaknutim :? Kdyby byl dposkozenej diferencial v prevodovce, tak by to asi taky muselo delat na vsech kvaltech :huh: Jeste mne napada spojka a spojkove lozisko, auto uz ma preci jen neco za sebou a nevim jak moc ho "likvidovala" predchozi majitelka :oops:

Setkal se nekdo s podobnym problemem? Ja prohledaval internet a dosel jsem jen ke stejnym zaverum, ktere jsem tu zminil :help:

Asi jako prvni pokus necham vymenit olejove naplne a budu je chtit videt, abych se podival po zeleznych casteckach v nich :roll: A hlavne si donesu vlastni protoze u Hyundaie mi nauctovali 2x mnozstvi oproti predepsanemu a jeste za 2x nez obvyklou cenu :thd:

Já ti poradím kde hledat, je to v tisícihranu na poloose co jde do náboje, stačí vytáhnout poloosu z náboje pořádně jí namazat a opět namontovat a pořádně dotáhnout a máš po cvakání, věř že to je tím ;)
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 17.07.2014 20:55

Tisici hran mne napad, ale rikal jsem si, ze preci jen je to tisicihran, tak by mel fajnovo licovat. Bohuzel toto sam neoverim, protoze nemam vercajk na povoleni sredove matky, asi to holt necham proverit servis, az si pojedu nechat pro klid duse vymenit naplne v prevodovce a diferencialech. Akorat musim konstatovat, ze Kia si zas umi vybrat super typ oleju, dle knizky se da do prevodovky sehnat olej od jedineho vyrobce a to Tutela Car Matryx 75W-85 jine firmy to v doporucene tride API a SAE proste nedelaji. Do diferencialu a rozvodovky se mi povedlo najit asi jen vyrobek dvou vyrobcu, takze tentokrat asi poslechnu knizku a pouziju Shell Spirax S6 AXME 75W-90 :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod spd001 » 17.07.2014 21:12

leis píše:Já ti poradím kde hledat, je to v tisícihranu na poloose co jde do náboje, stačí vytáhnout poloosu z náboje pořádně jí namazat a opět namontovat a pořádně dotáhnout a máš po cvakání, věř že to je tím ;)


mal si takyto problem a pomohlo to ze si namazal tisichran?
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod leis » 17.07.2014 21:47

Beda píše:Tisici hran mne napad, ale rikal jsem si, ze preci jen je to tisicihran, tak by mel fajnovo licovat. Bohuzel toto sam neoverim, protoze nemam vercajk na povoleni sredove matky, asi to holt necham proverit servis, az si pojedu nechat pro klid duse vymenit naplne v prevodovce a diferencialech. Akorat musim konstatovat, ze Kia si zas umi vybrat super typ oleju, dle knizky se da do prevodovky sehnat olej od jedineho vyrobce a to Tutela Car Matryx 75W-85 jine firmy to v doporucene tride API a SAE proste nedelaji. Do diferencialu a rozvodovky se mi povedlo najit asi jen vyrobek dvou vyrobcu, takze tentokrat asi poslechnu knizku a pouziju Shell Spirax S6 AXME 75W-90 :huh:

Středová matice je 32 povolej se dva šrouby na tumyči a těhlice se vyklopí, vytáhne se poloosa namaže a zase zpět otázka cca 15min

Pro spd001 ano už jsem jich pár dělal ;) 8-)
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 17.07.2014 22:27

Orech 32 mam, ale nemam poradnou paku, uz jsem to resil u Santa Fe, kdyz jsem se chtel dostat k lozisku. Palici se mi do toho mlatit nechce :no: Az bude cas zkusim auto zvednout a tocit kolem sem a tam, zda ten zvuk znovu vyvolam.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod leis » 17.07.2014 22:55

Při zvednutým autě závadu nevyvoláš, kort když stím budeš jen točit rukou.
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 18.07.2014 07:59

Ok, ted jeste cim to mazes, mam velky vyber viz. jedno predchozi tema o rozebirani zadnich brzd :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod leis » 18.07.2014 19:07

Dávám pěknou dávku vazelíny
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 18.07.2014 21:21

:D ja myslel typ vazeliny ... grafitovou, medenou, obyc lithiovou ? Mozna resim kraviny,ale proc nepouzit jiz otestovane ;)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod leis » 19.07.2014 09:36

Bohatě stačí obyč..
leis Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 59  Témata: 1
Registrován: 23.06.2011
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carnival II (2003)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kovove klepnuti z predku vozu

Příspěvekod Beda » 21.05.2015 20:12

Dneska jsem se konecne dostal do servisu (ASAS Most), protoze jsem nechaval i preventivne menit klinovy remen. Servisu jsem oznamil, ze mam i problem s klepanim z predni napravy, po projeti vozu s technikem mi bylo oznameno, ze je to nejspis volna poloosa, ze to je treba jen dotahnout.

Pri vyzvedani "umyteho" :thu: auta mi potvrdili, ze dotahovali obe predni poloosy. Za to vse jsem zaplatil peknych 653Kc (uctovana jen vymena remene) :thu: Cestou domu jsem jiz nepozoroval zadne zvuky z napravy ... takze huraaa :hurray:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8276  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé