Tlak oleja v motore

Trápí Vás něco na voze?

Tlak oleja v motore

Příspěvekod vladohrach » 15.08.2015 15:00

Zdravím všetkých.
Mám Sorento r.v. 2009, 2,5 l, 125 kw, najazdených 96 000 km a po servise 90 000 v KIA. Pri jazde do kopca zrazu zmenil motor zvuk (ventily), znížil výkon a rozsvietila sa kontrolka tlaku oleja v motore. Motor nebol prehriaty, olej nikde neunikal a hladina oleja bola v maxime. Dal som to odtiahnuť do servisu. Elektronika nevypisuje žiadnu závadu, tlak oleja je nemerateľný a po demontovaní olejovej vane z motora bolo vidieť dosť pilín z kompozitných ložísk. Olejové čerpadlo vyzerá v poriadku, ale mechanici sú dosť bezradný a predkladajú mi rôzne teórie o upchatých alebo prasknutých olejových kanálikoch v bloku motora. Dokonca mi navrhovali kúpiť nový motor.
Máte s týmto niekto nejakú skúsenosť? Viete mi prosím poradiť?
Uživatelský avatar
vladohrach Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 13.03.2015
Bydliště: Handlová  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tlak oleja v motore

Příspěvekod Rastiksvk » 15.08.2015 17:44

mal som podobne nieco na starom Seate .... rozvietila sa kontorlka oleja... zacao staracat vykon a potom zhasol motor... dotiahol som do servisu .. rozobrali piliny v motore "najlacnejsia" alternativa vymena motora..... alebo komplet repas motora.... lacne to nebude ...asi tak
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Tlak oleja v motore

Příspěvekod Berka » 16.08.2015 16:56

Sorento z roku 2009 nemá 7- letou záruku na motor?
Pokud ano, tak bych neřešil proč se to stalo, důvodů může být mnoho- od banální která se stane na jednom z milionu vyrobených motorů až po ucpané olejové kanálky karbonem, kdy se postupně snižuje dodávka oleje na důležitá místa a po nějaké době to dopadne takto.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Tlak oleja v motore

Příspěvekod Jirka N. » 04.11.2015 19:18

Sorento FL 2,5 Crdi se vyrábělo pouze do konce října 2008 a tak je to jistě starší auto. Právě do cca května 2008 byl problém s málo přitaženými vstřiky a tím se spaliny dostaly do prostoru ventilů a tam karbonizovaly olej a tento karbon ucpal síto na olejovým čerpadle a tím klesnul tlak mazání na velice nízkou úroveň. Je to již známá věc a Kia to řešila při návštěvě servisu a myslím že bez svolávačky. Já mám Soriho z 15.10. 2008 a při 133 000 km stále super a díky měření tlako oleje mám o něm přehled stále :)
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé