Sorento 2004 jak demontovat krytí zadních dveří za řidičem

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Sorento 2004 jak demontovat krytí zadních dveří za řidičem

Příspěvekod pavel.trcka » 08.10.2016 20:47

Ahoj všem prosím o postup jak demontovat krytí dveří za řidičem. Zabouchl jsem dveře a něco v nich spadlo a zachrastilo. od té doby venkovní klika nedává odpor, neotevře dveře a jde to jen zevnitř. předpokládám že se cosi rozpadlo v zámku. ovl okna je v elektrice, obklad plast imitace dřeva. je tam reprak. dostal jsem se jen do fáze vyndání obvodových plastových rozpěrných šroubů, vycvakl jsem chromovej kryt z madla a pod ním povolil dva šrouby. jeden šroub jsem uvolnil pod hranatou krytkou pod pákou otevírání dveří nevíte někdo jak dál nebo kde se to dá sehnat hledám tu marně ale nemohu najít dík předem za info. do návodů mám nedostatečné oprávnění.
pavel.trcka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2016
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Sorento 2004 jak demontovat krytí zadních dveří za řidič

Příspěvekod Beda » 08.10.2016 23:38

Navod mas zde:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Sorento 2004 jak demontovat krytí zadních dveří za řidič

Příspěvekod pavel.trcka » 09.10.2016 00:45

Super, dík moc
pavel.trcka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2016
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Re: Sorento 2004 jak demontovat krytí zadních dveří za řidič

Příspěvekod pavel.trcka » 15.10.2016 15:35

tak všechno trochu jinak než jsem pochopil z plánku, zasílám odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=rzj8kILSonY jsou to sice přední dveře ale dá se použít na zadní. Důležité je - není nutno demontovat reprák, vnitřní kliku dveří z táhel, ani to nejde. Rozdíl je v tom že u zadních dveří se musí vycvaknout chromová podlouhlá krytka madla dveří pod kterou jsou další šrouby.Po demontáži všech šroubů se Tapec musí opatrně podebratplochým šroubovákem po obvodu levá + pravá strana a spodek (nejlépe v hadru obaleném nebo něčím plastovým tuhým odpáčit) vycvakne se tak cca 7 plastových "čepů". lehce se odchlípne spodek a zatlačením směrem nahoru k oknu se celý tapec vyhákne a už jen odpojí konektory............Já už to našel byla to ulomená venkovní klika, barava v červené metalíze :( no řeknu vám na taková vrata je ten plast v jednom místě hodně tenkej nedivím se že to muselo u 12 let starého vozu rupnout), no tak hurá na vrakáč pro barevnou nebo pořešit jinou a nalakovat.
pavel.trcka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 08.10.2016
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé