Výměna oleje u nového auta

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Výměna oleje u nového auta

Příspěvekod Sanchez » 12.06.2017 19:29

Sanchez píše:....v lete by som chcel meniť olej /po 15000 km ďalších/ kde ja chcem.....

No tak som vymenil predčasne po 10.000 km :yes:

Nechal som si objednať originál filter, olej som doniesol vlastný Shell Helix Ultra Professional AF 5W-30, 4l za cenu 540 Kč. Využil som služby firmy Losl v RK - p. Vojtěch.
Môžem skutočne potvrdiť pozitívne skúsenosti iných ľudí. Pri výmene oleja sme pokecali o výmene oleja v Klokočke v Prahe. Z debaty vyplynuli skutočnosti, ktoré sú zarážajúce....
- olej počas garančky v lednu asi nebol komplet vymenený zdola
- šrúbky držiace plastový kryt boli neštandardne pevne uchytené, asi dlho neodšrúbované
- výmena oleja v RK trvala asi 45 minút, v Klokočke max. 20 minút /zdvih na hydrauliku, odšrúbovať kryt, vybrať malé klipsne, nechať vtiecť olej, odmontovať olejový filter, namontovať nový filter, nasadiť klipy, našrúbovať kryt, zvesiť auto dole, naliať olej, naštartovať, nechať chvíľu bežať, vypnúť a doliať zvyšok do 3,6 l, kontrola oleja na mierke/

Nech si každý porovná...

Ešte mi dofúkal gumy, skontroloval podvozok a brzdy, odšoféroval asi 10 minút po okreske v rámci testu. Za filter a prácu som mu dal 500 Kč.
Celková cena za výmenu oleja = cca 1100 Kč :thu:
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW
radšej podradiť, ako opraviť turbo
Sanchez Muž
Fanda vozů Kia

Kia cee'd SW II (2016)
50000 km @ 6.2 l/100km

Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod mosmi1961 » 02.07.2017 11:46

Zdravím,stal som sa čerstvým majiteľom kia ceed 1,4 CVVT 73 Kw rok výroby 2014.Kúpil som jazdenku s nábehom cca 42000 km.Nechcem čakať na výmenný interval v servise,a tak by som chcel vedieť aký presne originálny olejový filter tam je,aby keď pôjdem na ročnú garančku nezistili, že som si menil olej sám,aby nemali náhodou problém zo zárukou.Nechcem ísť priamo do kii,určite by vedeli,že si to chcem sám vymeniť keby som povedal o aký ročník ide, a že je to ešte pod zárukou..Nechcem dávať zbytočne dákych 120 eur,keď si to viem vymeniť aj s filtrom zhruba za dákých 30 eur.Tie peniaze múžem mať na 4 výmeny a môžem to meniť každých 10000 km a nie ako robia oni 30000Km.Dík za radu.
mosmi1961 Neuvedeno
Nováček

Re: Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod jozzo » 02.07.2017 12:34

Chod do kii a kup si tam origo filter, inde ho nekupiš. Man filter kupujem za 4 eura cca, tam origo bude trochu drahši, ale inde ho asi nekupiš.
Kia RIO III EX 1.25
jozzo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členství

Příspěvekod Berka » 02.07.2017 13:17

@Sanchez
... s touto firmou jsem byl dlouhá léta spokojený až do jednoho osudného dne. Zvláště p. Vojtěch je ochotný a rozumný člověk, ale tehdy bohužel nebyl v práci.
Tehdy jsem požádal během garanční prohlídky o výměnu oleje v převodovce. Byla naúčtována, vč. oleje a práce, ale rozhodně nebyla provedena. Prostě mechanik se na to vysra.l a myslel si že na to nepřijdu. Když jsem se tam pak vrátil aby mi to vysvětlil, začal mi tam lhát, tak jsem myslel že vylítnu z kůže (asi jsem byl slyšet až za městem, když jsem mu vysvětloval co si o něm myslím). Tím jsem tam skončil a další auto koupil a servisoval jinde.
ceed II 1.6 GDI FIFA
ceed SW 1.6 CRDi - prodáno

Lenost je motorem pokroku
Co bylo není, co je nebude
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
41500 km @ 6.7 l/100km

Příspěvekod Berka » 02.07.2017 19:56

Asi poznáš jestli po 5 letech někdo povolil výpustní šroub, nebo jestli se ho nikdo ani nedotkl a navíc jsem ten údajně nový olej nechal před ním znovu vypustit s tím že ho klidně znovu zaplatím. A hádej, jaký olej z převodovky vytekl?
Měl prostě smůlu že tchán má v garáži montážní jámu a já se šel na ten šroub podívat, protože jsem chtěl mít jistotu. Pak jsem se šel do servisu v klidu zeptat, jak přesně probíhá výměna oleje a když mi to popsal, tak jsem nechal dát auto zpět na dílnu a ať mi tedy ukáže kudy ten olej vypustil. No, a pak už to nabralo rychlý spád.
ceed II 1.6 GDI FIFA
ceed SW 1.6 CRDi - prodáno

Lenost je motorem pokroku
Co bylo není, co je nebude
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
41500 km @ 6.7 l/100km

Re: Olejový filter kia ceed 1,4 CVVT r.v.2014

Příspěvekod Rastiksvk » 03.07.2017 09:55

jozzo píše:Chod do kii a kup si tam origo filter, inde ho nekupiš. Man filter kupujem za 4 eura cca, tam origo bude trochu drahši, ale inde ho asi nekupiš.

http://www.autokelly.sk/Product/HYU-263 ... 0;35391012 Uz kupis aj origo filtre aj inde ako len v :kia: tiezbsom kupoval a pasuje inak origo filtre Kia ci H vyraba Mann a ten vyjde lacnejsie ;)
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství

Kia cee'd II (2015)
50000 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod jozzo » 03.07.2017 17:55

Ano, Mann davam do svojho, je dokonca made in korea. Servisujem si ho sam, nakolko po 4 rokoch som prestal chodit na zaruku do Kii. Kupujem ho za 3,60.- ;)
Kia RIO III EX 1.25
jozzo Muž
Uživatel fóra

Příspěvekod Sanchez » 05.07.2017 18:09

Berka píše:@Sanchez
... s touto firmou jsem byl dlouhá léta spokojený až do jednoho osudného dne. Zvláště p. Vojtěch je ochotný a rozumný člověk, ale tehdy bohužel nebyl v práci.
Tehdy jsem požádal během garanční prohlídky o výměnu oleje v převodovce. Byla naúčtována, vč. oleje a práce, ale rozhodně nebyla provedena. Prostě mechanik se na to vysra.l a myslel si že na to nepřijdu. Když jsem se tam pak vrátil aby mi to vysvětlil, začal mi tam lhát, tak jsem myslel že vylítnu z kůže (asi jsem byl slyšet až za městem, když jsem mu vysvětloval co si o něm myslím). Tím jsem tam skončil a další auto koupil a servisoval jinde.

Berka, ja som bol pritomny pri vymene, vsetko som videl.
KIA Ceed SW JD 2016, Comfort plus, 1,6 GDI 99kW
Volkswagen Golf IV 2001, 1,6i 77kW
radšej podradiť, ako opraviť turbo
Sanchez Muž
Fanda vozů Kia

Kia cee'd SW II (2016)
50000 km @ 6.2 l/100km

Příspěvekod Hanter » 14.02.2018 10:32

Suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi ze vymena oleja je v autorizovanom servise znacne predrazena.
Chapem aj to ze ten olej musi byt drahsi a viaceri vieme ze prečo..

Z tohto dovodu som si povedal ze ked uz platim za drahy olej tak aspon chcem mat istotu ze ho vymenia. Pri kupe auta v Michalovciach/ bolo rocne/ mi to dovolili.

Neuverite no tu v Trnave mi to uz dva razy umoznili tiez. Vyslovil som len prosbu a bolo mi vyhovene. Nastastie sa necukali...Pri vymene oleja som mechanikovi neliezol popod paprcky a este sme si pokecali.
Je pravda ze velku vacsinu z tych bodov pri prehliadke ktore vykonal mechanik by som zvladol aj sam..tie ukony pri prehliadkach nie su velmi narocne na znalosti.
Taktiez by to hravo zvladli kdekolvek inde.

To je ta negativnejsia stranka tohto drahsieho ukonu :)

Kazdopadne aspon viem ze ten drahy olej tam skutocne je vymeneny :thu:
Kia CEED SW 1,6 GDI X.EDITION
Hanter Muž
Uživatel fóra

Příspěvekod Stinger » 14.02.2018 11:02

To museli mít radost.,když ti někdo kouká pod pazoury... Proč jezdíte někam, kde jim nevěříte?
Stinger Neuvedeno
Uživatel fóra

Příspěvekod Hanter » 14.02.2018 12:33

Stinger : Pretože ten servis mam od domu vzdialený asi 1,5 km a naozaj nemam čas chodiť niekde inde do ineho mesta. i tak už to vacsinou už umožnia aj inde.. A som toho nazoru že pokial nemaju sklenu stenu kde niečo vidiš tak by to mohlo byť OK.Na druhej strane by sme museli byť velmi infantilní aby sme nevypočuli niečo aj z druhej strany a to napriklad že niekde ti ten olej bud nevymenia,alebo ti daju iny.
Držim sa hesla:viem za čo platim.
Zle skusenosti s vymenami maju viaceri nielen na tomto fore,ale aj na inych forach.
Hanter Muž
Uživatel fóra

Příspěvekod rudolf.tomka » 14.02.2018 13:21

v :kia: Michalovce som servisoval auto aj ja , veľká spokojnosť,a obetoval som aj 100 km do MI na servis / aspon sa poriadne ohrialo / a NIKDY sa nestalo , že by niečo nevymenili / olej stále vlastný ;) / , ale bo to neurobili poriadne , ked mali pochybnosti zavolali mi, viem že teraz su tam aj kamery na každé servisné miesto , tak si zákazník pri kávičke može spokojne kukať na servis svojho :kia: , bez toho aby tam zavadzal ...
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia Soul (2009)
98900 km @ 7.00 l/100km

Příspěvekod Hanter » 14.02.2018 14:03

čo sa týka Michaloviec tak som tam bol spokojný. Tušim mi to dokonca aj navrhli byť pri výmene... už presne neviem..Na vlastnom oleji vobec netrvam,akceptujem ich,len v Trnave na auto nevidieť. :no:
Hanter Muž
Uživatel fóra

Příspěvekod Stinger » 14.02.2018 23:20

Hanter píše:Stinger : Pretože ten servis mam od domu vzdialený asi 1,5 km a naozaj nemam čas chodiť niekde inde do ineho mesta. i tak už to vacsinou už umožnia aj inde.. A som toho nazoru že pokial nemaju sklenu stenu kde niečo vidiš tak by to mohlo byť OK.Na druhej strane by sme museli byť velmi infantilní aby sme nevypočuli niečo aj z druhej strany a to napriklad že niekde ti ten olej bud nevymenia,alebo ti daju iny.
Držim sa hesla:viem za čo platim.
Zle skusenosti s vymenami maju viaceri nielen na tomto fore,ale aj na inych forach.

Rozumím. A v hospodě stojíš v kuchyni, dokud ti tu polívku neuvaří.
Stinger Neuvedeno
Uživatel fóra

Příspěvekod Hanter » 14.02.2018 23:58

Stinger, nestojim, ale mozem ju ochutnat. Snad budem si trufam rozoznat ze ci tam pouzili dochucovadla, alebo prave jedlo. Olej v aute zistim iba tribotechnickou zkuškou...
Mna to zaujima aj z toho dovodu ze sa o to auto zaujimam, planujem ho mat dlho. Nelutujem uz ten cas cca hodinku, ktoru tam stravim. Vsetko okolo aut ma bavi takze spojim prijemne s uzitocnym.
Apropo dakedy ako chlapec otec robieval stare Lady a 120.. vobec mu nerobilo problem aby za nim dosli zakaznici a pozerali na prsty. A ak mohol tak poradil. I ked uz nie su 90 - roky a zakaznici nelezu chlapom do dielne, s trochou ochoty to ide.
U nas v praci tomu vravime prozakaznicky pristup. A myslim ze z mojej strany som dodrzal aj BOZP a zaroven dostal info od servisaka, ku temam na ktore prijimací technici niekedy nemaju cas/ co im nezazlievam/..

Ja si tento pristup vazim a pokial budu mat v autorizaku takyto pristup, ochotne budem platit. :thu:
Hanter Muž
Uživatel fóra

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí