Důležité upozornění
Gratulujeme uživateli
doyle
Matias79
strike27
strike27
Dufi
Dufi
Richie83
Richie83
drago007
drago007

Šmýkajúca spojka

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod DominiKK » 18.03.2018 18:11

Presne tak, povedia, že som mal opretú nohu o pedál alebo si už len niečo vymyslia... A tuším tam je napísaná spojka ako "spotrebný materiál"... A to by sa ťažko reklamovalo. :|
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

• Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Příspěvekod KIASTORM » 20.03.2018 10:50

Ja ked som reklamoval spojku,tak si ku mne sadol mechanic a isli sme sa previezt,aby vylucil moje pripadne zle zaobchadzanie so spojkou,ktore sa nepotvrdilo. Nasledne mi povedali,ze az ked ju rozoberu tak budu vediet urcit,ci vada materialu,alebo moja chyba a mam sa pre istotu pripravit na platenie. To sa mi vobec nepacilo tak som auto zobral do ineho autorizovaneho a tam mi ju vymenili na zaruku,celu spojkovu sadu.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Příspěvekod DominiKK » 25.03.2018 12:07

Konečná cena opravy 375€. Som myslel, že ma porazí. Vyjadrenie od KIE bolo v tom zmysle, že neviem jazdiť... Kebyže viem, že to tak dopadne ani im to nedávam robiť. Skôr si myslím, že na príčine bol olej ako to tu niekto písal, tým pádom sa rýchlejšie opotrebovala lamela.

Odpoveď z KIE:

Hneď po jeho obdržaní sme kontaktovali zástupcu importéra Kia Motor Sales Slovensko so sídlom v Bratislave, ako aj oprávneného dílera so žiadosťou o preverenie Vášho podnetu. Obdržali sme aj fotku vymenenej spojky a môžeme potvrdiť diagnostiku dílera, že spojka prešmykovala z dôvodu jej opotrebenia pri používaní. V tomto prípade je spojka vystavovaná každodennému zaťažovaniu a v prípade nesprávnych návykov ako je napríklad chodidlo zanechané na spojke po preradení, nesprávne radenie a zatlačená spojka v stoji, nesprávne pohýnanie do kopca alebo pohýnanie vozidla s nesprávne zaradeným rýchlostným stupňom. Nezáleží koľko kilometrov má vozidlo najazdené alebo aká je doba používania vozidla, pretože pri nesprávnom používaní je možné spojku zničiť aj na novom vozidle.

Záručné podmienky sú detailne popísané v Záručnej knižke, ktorú ste obdržali k Vášmu vozidlu pri jeho kúpe. Súčasťou vozidla je aj detailne popísaná Užívateľská príručka, ktorú treba podrobne prečítať, aby ste vedeli ako vozidlo správne užívať a udržiavať, aby ste sa vyhli aj budúcim problémom, napríklad aj so soľou, ktorú ste spominali vo Vasej e-mailovej komunikácii.

Vo Vašom prípade teda musíme konštatovať, že díler pri servisovaní Vášho vozidla nepochybil a postupoval správne.

Fotografia lamely:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

Příspěvekod Beda » 25.03.2018 16:00

No ja ti nevim, sice jsem zatim videl jen jednu rozebranou spojku v realu a pak kupu obrazku na internetu a takhle nevypada nejak extremne opotrebena spojka, to by na ni nebyly videt ty jednotlive drazky na tom trecim segmentu, kdyby byla vice sjeta. Spis by to chtelo detailnejsi foto a taky foto protejsku, jestli na nem je videt treba nejake vyhrate misto od toho, jak tam mohla jit olejova mlha.

Mas na fakture uctovane i jine dily nez ten talir spojky? Treba nejaky gufero?
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství

1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (3)

Kia Sorento II (2013)
88888 km @ 7.5 l/100km

Příspěvekod Mirse » 26.03.2018 07:32

Naprostý souhlas,ta lamela podle mě až tak hrozně nevypadá, pod pojmem " extrémní " opotřebení bych si asi představoval zcela něco jiného, prasklou pružinu nebo např. znečištění od oleje apod.
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
24500 km 6.1/100 km
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství

18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (3) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW II (2016)
24500 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod Rastiksvk » 28.03.2018 00:09

Nenechajte sa odrbat v servisoch a majte usta .. Kamos Kia ceed SW 1,6gdi 2014 estrěne smykala spojka siel na reklamaciu este ani auto nerozobrali a uz vedeli ze to je zlym zaobchadzanim soojky :!: zaujimavy prijimaci technik vsetko vie dopredu . auto najazdene 32000 km vypocitali cenu 650€ pri vymene samozrejme hadal sa snim az ti hrozilo ze bude z toho reportaz pre nejaku TV a vtedy sa asi zlakli a vymenili v zaruke lebo zrazu sa prislo nato ze odniekal z prevodovky pretekal olej na lamelu a preto smykala :angry: Takze servis skusa co si moze dovolit ved su to ich penize predrazene preplatene atd .. Ja osobne ak by mi tvrdili vopred ze to je mojou vinou este bez rozobratia auta by som trval narom aby som bol pri rozobrati spojky a videl co vyberaju pretoze ked chvu staru spojku ( lamelu) niekde v servise maju vzdy pohodenu :D
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství

Kia cee'd II (2015)
54000 km @ 7.5 l/100km

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí