Motor točí ale nenaskočí

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod mirob » 12.01.2024 07:57

Dobrý som tu znova a problem som na fore nenašiel tak možno niekto poradí než to odtiahnem do servisu.
Ceed SW 1.6 CRDI 85KW DPF 2012 D4FB motor menený pred 10 mesiacmy, zbytočne ale šlapal jak hodinky švajčiarske, je to synove auto.
Včera -12 pod nulou, štart na prvý pokus ako vždy, cesta do práce 5km.
Poobede cca -2 a motor len točí a nič. Ako by chcel aj chytiť bafne ale nič.Točil som cca 45min ale to iste, nič.
žhaviče menené pri výmene motora ale to by po toľkom štartovaní chytilo.
Imobilizer sa chova inak , že chytne a zhasne motor. Odskušane dva kluče kontrolka zhasne.
Žhavenie neblika.
Dolial som 5L nafty pre istotu a nič.
Baterka pretáča motor dobre nieje nova ale nie stará.
Neviem skuste nejaký nápad.
Dakujem
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod Beda » 12.01.2024 12:52

Koukal jsi, zda po odpojení vývodů paliva z filtru teče nafta?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod mirob » 13.01.2024 06:05

Ano pozeral, tečie. Zabudol som napisať jednu podstatnú vec z výfuku ide sivý dym a smrdí to nespálenou naftou. Včera som mal sacie potrubie dole aby som sa dostal k palivovemu filtru a bez neho to išlo naštartovať (2x, možno náhoda). Mam podozrenie že to nemá vzduch a mal som málo času, musim skontrolovať tu klapku čo uzatvára vzduch na sacom potrubí.
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod mirob » 14.01.2024 11:26

Tak zmena auto už ide ale nerozumiem potrebujem vysvetlenie od niekoho čo tomu rozumie ja už teraz nie.
Ked som dal dole hadicu od sania do turba auto chytilo okamžite ale aby som sa dostal k spone na turbe dal som dole aj hadicu s podtlakovej pumpy dole. Potom som to začal skladať opačne a zistil som že to ide naštartovať až do okamihu ked som pripojil tu hadicu s vakuovej pumpy ktora vedie do positovača brzd. Dobre hladam kedy to prestane štartovať a zistil som ked vytiahnem tenku trubku z hora od turba štartuje ok. Idem sa previesť, hadičku zaslepujem kvôli brzdám. Auto ide ale nema vykon a ešte aj viac dymí. V garaži skušam pripnuť tu podlakovu hadičku späť na turbo a všetko ok pred zohriatim motor skapal. Idem skušobnu jazdu auto ma výkon ako pred tým nedymí, štartuje okamžite.
Nerozumiem a nejak sa mne to nepáči. Necham to vychladnuť do zajtra a uvidím. Ma niekto rozumne vysvetlenie?

Teraz rano rozmýšlam nad tým prečo, raz som rozoberal podobne turbo (Opel 1,7DTI) ako je tu a ten podtlakový mechanizmus otvara klapku vo výfukovej časti turba a spaliny idú cez ERG ventil priamo do sania motora. Ak to je tu podobné , čo neviem, tak mne podtlak otvoril tu klapku a všetok výfukový odpad išiel cez otvorený ERG priamo do sania. Mal som dole aj hadicu s intercoolera do sania kde je ta motorčekom regulovaná klapka a keď som štartoval motor bafnul ale hned skapal a dym vychádzal von so sacieho potrubia.
Moja teoria je že pri štarte by nemalo dôjsť k zdvihnutiu toho regulačného mechanizmu. Ten je riadený elektro ventilom ktorý podozrievam. ešte neviem jeho označenie.

Teoria nepotvrdená. -2 naštartovalo na brnk, vytahujem hadičku s turba ten podtlak je tam tak neviem prečo som to bol včera ráno schopný naštartovať len bez tej hadičky???
ešte jedna vec výpis ked nešlo naštartovať P0404 EGR range-permormance problem.Teraz ked to funguje výpis bez chýb. Možno bol otvorený ja neviem.
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod Beda » 14.01.2024 11:50

Tady jsou manualy pro overeni chybi P0404 coz jak spravne pises se tyka EGR a jeho stavu, kdy je bud trvale otevreny a nebo zavreny a jeho stav se nezmeni dele jak 4s.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod therion » 15.01.2024 14:12

Kdyz uz to mas rozebrany podivej se i na odlucovac oleje a pcv ventil.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Motor točí ale nenaskočí

Příspěvekod mirob » 28.01.2024 08:45

Dik. Pozrel.Bol som v servise kde chodím keď si neviem opraviť sám.
Hovoria, to sa vám zasekol EGR ventil (to už teraz viem aj ja) keď sa zasekol raz urobí to znova a častejšie.Máte dve možnosti.
1.Vymeniť za nový.
2. Zaslepiť, úprava SW v ECU.
Doporučujeme variantu 2. Odskúšané pre tento motor ktoremu len pomôžete, ETK bez zmien len to musí urobiť odborník.
Tak teraz čo?

Dobrý, po prečítaní rôznych diskusií a fór som jednoznačne dospel k záveru aj keď mi budú niektorí odporovať čo je normálne že ten ventil nemožem zaslepiť a upraviť správanie ECU lebo motor je stavaný aby fungoval so spalinamy. Bol som tu v chiptuningovej firme a povedali my jaste ano urobíme to cca200€ ale DPF musí isť tiež preč lebo ho zničite a to sú dalšie náklady, tak rozhodnuté. Auto od tej udalosti chodí každý deň bez problemov ale aj tak my to nedalo a včeta som to v garaži cele rozobral. EGR von aj s chladičom a ked som vydel čo je v sacom potrubí za tou prípojkou tych spalin s EGR chladiča tak som zaplakal a aj sacie potrubie vyčistil tiež. V sacom potrubí neviem ako to popísať, no bordel masný čierny maglajz nalepený na stenách sacieho potrubia v hrúbke cca 1,5 cm no na zaplakanie. Takže von 2hod, čistenie 2hod, použil som obyčajnu ARVA a handry a na ventil WD40 lebo tam pol karbon tvrdší a mechanicky som to musel zoškrábať, späť dalšie 2 hod, špinave cele ruky a test jazda OK uvidíme ako to pôjde dalej potom ho vymením ten EGR ak by sa zasekol znova , je to položka cez 100€.
Píšaem to sem aby ste vedeli kto má takuto motorizáciu čo ma v motore a čo je euro 5 norma.
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé