Zajetí nového auta

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Jak správně zajet nového cee´d-a SW?

Příspěvekod filo » 04.11.2007 16:37

Zdravím lidi,možná to tu někde na fóru už je, ale přesto se zeptám jak dobře a "neškodně" zajet auto.Aby zůstalo svižné a zároveň moc nechlastalo?
Díky za případné info. :scooter:
Kia Cee´d SW 1.4 EX /5K/
Najeto 45 000 km
filo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 86  Témata: 1
Registrován: 20.10.2007
Bydliště: Třinec  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW (2007)
45000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod vladislav » 04.11.2007 17:44

Já si myslím,že v dnešní auta už nejsou tak háklivá na nějaké zajíždění...Mám stejný motor jako ty...Snažím se držet otáčky tak někde uprostřed....Dávám pozor ,abych motor nedusil na malé otáčky ani moc nepřetáčel...Dělal jsem to tak vždy a nemohu si stěžovat na špatně zajeté auto...Ted po 1100 km je už cítit jak se motor začíná uvolnovat...Tot můj názor i metoda zajíždění... :shifty: :shifty:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 04.11.2007 17:51

Vlada,ma pravdu,nekdo říká že aspon do 1 tisíce najetých km,jezdit tak normálně a pak už v pohode.Dnesní motory už nejsou co to bylo na začátku.Jinak jedna zkušenost - pokud je motor zajet tak trochu ostře,má pak malou spotřebu a dobrý výkon, je svižnější,než ten co ho někdo zajížděl pomalu apod.Tak at vám to jezdí.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Beda » 04.11.2007 19:29

Vubec bych ho nejak nesetril, protoze si ridici jednotka zvykne na linou jizdu :no: a pak to na dalnici bude zrat jak tank :P Vzdyt i skodovaci u novych aut doporucujou, aby jste ho nejak moc nesetrili, protoze motor uz je tak vymakanej, ze mu to nemuze uskodit. Bracha zajel Fabku hned vyletem do Alp a k mori do Jugoslavie a zadnej problem. V prodejne mu potvrdili, ze ji nemusi setrit, ze to uz neni jak driv :cool:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Příspěvekod nocnik511 » 05.11.2007 02:11

...jojo....žádný zbytečný slitování...jen ho proháněj,ať vidíš, jestli Ti ho dobře smontovali....občas si brnkni do červenýho políčka...jen tak na krajíček :wink: hlavně nepřetočít otáčkoměér....ale,abys vypálil červíka :-)
:kia: picanto 1.1 CRDi VGT LX+
Najeto 99.600 km
Uživatelský avatar
nocnik511 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 223  Témata: 6
Registrován: 06.10.2007
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Picanto (2007)
115000 km @ 4.1 l/100km

Příspěvekod thunder » 05.11.2007 07:06

tak som si precital vsetky prispevky k tejto teme a chlapci za 22dni ma to moje auto popi...,prepacte za nedokonceny vyraz pretoze si konecne sadnem za volant po nekonecnych 5mesiacoch a1tyzdni a potom co som si precital ho asi neusetrim to mi verte :D samozrejme v norme nie v cervenom poli ale ktovie jake budu cesty...ale svagor jazdi teraz na nom a hovori ze je dnom zivsie a zivsie a to nema ani 3tis...nazor mojho otca ked sa viezol v nom a to malo okolo 1800km bol ze je este stale motor surovy.jeho fabka ked ju kupil min rok tak som prisiel na dovolenku na mesiac a to bola lemra..mala okolo 2tis km...riadil som ju teraz v juni mala okolo 18tis auz to bol citelny rozdiel ze bolo zivsie..
..tak kii zdar hosi :SK: :CZ:
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 06.11.2007 17:07

Prvnich tisic km jsem jezdil normalne, ted uz ho nijak moc nesetrim. Jezdim rad svizne :) Jedine co dodrzuji je zahrati motoru (cca 4-5km) a pred vypnutim motoru tak pul minuty az minutu volnobeh na dochlazeni turba... 8-) A pokud mozna se vyhybam kratkym cestam.

Jak uz tu padlo, dnesni motory jsou o necem jinem, nez nekolik let nazpet.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 01:44

Grafixi a to krátké cesty chodíš pěšky? To je asi do těch pěti km. :lol:

Je teda možné, že by polovička diesel sedmikilometrovými cestami odrovnala?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 09:54

Nerikam ze nejezdim kratke trasy, ale kdyz nemusim, tak je nejedu... Do prace to mam BUSem 10min. a navic v rodine mame jeste benzin (firemni), tak se popojizdi s nim. :D
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 12:17

husman píše:Grafixi a to krátké cesty chodíš pěšky? To je asi do těch pěti km. :lol:

Je teda možné, že by polovička diesel sedmikilometrovými cestami odrovnala?


Nevěř tomu. Sedm Km je dostatečná vzdálenost na to aby se motor ohřál. Navíc jestli s ním jezdí žena určitě mu nedává hned plný plyn. Já to mám do práce dva Km a jezdil jsem dieslem denně čtyři roky bez problemu.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 13:03

Jestli to je nafta,za 7km ji nezahřeješ.měl jsem octavie a Fabii TDI a v zime se mi zahřivala až tak cca 14-15km a to sem nesmel pusti ventilator topeni.Ju benzín ten se zahřeje rychleji.Jedine co mě hřálo -tak vyhřívané sedačky
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 13:51

O ani F v nafte neznam... Dneska rano, tepolta venku 4°C, po 3,5km zacal foukat teply vzduch a po 5ti km teplomer na 90°C...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 07.11.2007 13:55

Anonym píše:Jestli to je nafta,za 7km ji nezahřeješ.měl jsem octavie a Fabii TDI a v zime se mi zahřivala až tak cca 14-15km a to sem nesmel pusti ventilator topeni.Ju benzín ten se zahřeje rychleji.Jedine co mě hřálo -tak vyhřívané sedačky


Pokud máš v pořádku termostat tak po třech až čtyřech Km pomalejší jízdy musíš být v pohodě.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Martin » 08.11.2007 10:05

První jízda od prodejce byla opravdu klidná, abych se tak něják seznámil s autem. Po zhruba 400 km jsem začal auta lehce roztahovat do otáček. Teď mám před sebou delší cestu tak ho hlavně nedržet pořád ve stejných otáčkách a občas ho trochu víc rozjet.
Martin Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 357  Témata: 2
Registrován: 26.10.2007
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Raven » 09.11.2007 10:11

Martin píše:První jízda od prodejce byla opravdu klidná, abych se tak něják seznámil s autem. Po zhruba 400 km jsem začal auta lehce roztahovat do otáček. Teď mám před sebou delší cestu tak ho hlavně nedržet pořád ve stejných otáčkách a občas ho trochu víc rozjet.


Tož ogaři, moc to žerete. Hned z obchodu sem zkusil gde je omezovač (jasný, že né na pětku, inu Vysočina). A pak sem s tim jezdil jako s minulým (R19 16V).
Tj. od 3000 do omezovače. A teď po 5000 km to jede dle mých představ :twisted:
Akorát se studeným se snažím pod 3000ot.
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé