rozvodova retaz/remen? vymena?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod Tazipes » 23.12.2021 13:06

Mám Ceeda 1,6 CVVT 2011. V 93 tisících mi měnili na záruku řetěz s napínákem (původní řetěz byl B000). Vyměnili mi ho za B200. Teď mám najeto skoro 180 tisíc a zdá se mi, že rozvody nejsou zdaleka v tak mizerném stavu jako byly v těch 93 tisících. Tenkrát mi to chrastilo jak železářství na pochodu, při nízkém zatížení kolísaly otáčky a řetěz se plandal na kolech vaček. Že bych se naučil od výměny tak ohleduplně jezdit, se mi nezdá. A to se podstatně změnil režim používání auta. Z původně dlouhých tras se stalo popojíždění, často s velkým brzděným vlekem. Zatím mám tedy zkušenosti s B200 pozitivní. Ono taky záleží na tom, proč se střídaly tyto dva typy ve výrobě. Jestli to byla cena, dostupnost dílu nebo nějaký technický problém.
KiaF_01.JPG

KiaF_02.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod johnyfly1 » 23.12.2021 14:10

ta reťaz 200 nebola dlho... ale je fajn ze aspon niekto co ma pozitivne skusenosti lebo ja som pocul len zle....som zvedavy kolko vydrzi mne lebo v autorizaku mi ju tiež dali...od výroby som mal tu staršiu retaz a menil som ju pri 130tisic a hovorili ze bola este ok..zato kolega s tym istym rocnikom len 160tisic najazdene tak hovoril ze ju menil v hodine 12tej...ze brutal natiahnuta a napinak tiez uz bol na maximum
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod Tazipes » 23.12.2021 15:11

Tady je problém v tom, že najetý počet km neodpovídá opotřebení řetězu. Každý má jiný styl jízdy, někdo jezdí zvolna, někdo rally, někdo zvolna na 5 otáček za minutu, někdo to brousí vysoko. Kdo se trefí do optima tohoto citlivého rozvodu, tomu to vydrží, kdo ne, ten mění. Já byl zvyklý na rozvodové řemeny, v zimě jsem to při parkování opřel o motor a ručku (zadní bubny) zatáhl jen zvolna, aby mi nezamrzla. Než jsem se dozvěděl, že tady při takovémto parkování zadkem z kopce dojde k vytlačení oleje z napínáku a pak je řetěz při startování zcela volný, bylo pozdě. Na druhou stranu mi můj mechanik před dvěma měsíci hlásil, že měl na dílně stejně starou i30 se stejným motorem a nájezdem 280 tisíc. První majitel a tvrdil mu, že je poprvé v servisu s nějakou závadou. Prdnul mu ten plastový hydraulický váleček, co ovládá spojku.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod johnyfly1 » 23.12.2021 16:32

ale vsak v tom napinaku je aj pruzina nie? tak az tak volny nemoze byt aj ked v nom nieje olej hmmm :roll:
ja parkujem sice na rychlosti ale najskor zatiahnem rucnu a az potom pustim spojku..tiez taham rucnu len par zubov aby sa auto nepohlo.... :roll:
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod Tazipes » 23.12.2021 16:50

Řekl bych, že v napínáku pružina není. Že je to napínané čistě tlakem oleje. Proti zpětnému pohybu je tam tyčka se zoubky a západkou. Každopádně to moc dobře nefunguje. Před výměnou jsem dokázal řetěz mezi koly kladek zvednout cca o 2cm. Možná krátký zdvih napínáku na tak velké vytažení řetězu nebo ta západka nezapadala, kdo ví.
KF-01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod johnyfly1 » 23.12.2021 17:52

je to mozne...stary este mam mozem ho skusit rozrezat.... ale co mam doma este novy z bmw tak tam pruzina je...nema sice zarazky ale ma pruzinu
johnyfly1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 488  Témata: 20
Registrován: 29.10.2019

Kia Venga (2012)
130000 km @ 8 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod mirob » 12.01.2024 11:47

Dobry. Moze preskocenie retaze o 1zub sposobit nenastartovanie auta vobec. Rano do prace -12 start ok ako vzdy ,poobede domov -2 a naskocit ani za boha. neviem kolko ma nabehane na zarucaku ked som kupoval bolo cca 100k z Hunday. 10mesiacov isiel super ziaden hrkot, vcera koniec.
ceed sw 1.6crdi 85kw D4FB
Dik
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod therion » 12.01.2024 14:31

Tazipes píše:Řekl bych, že v napínáku pružina není. Že je to napínané čistě tlakem oleje. Proti zpětnému pohybu je tam tyčka se zoubky a západkou. Každopádně to moc dobře nefunguje. Před výměnou jsem dokázal řetěz mezi koly kladek zvednout cca o 2cm. Možná krátký zdvih napínáku na tak velké vytažení řetězu nebo ta západka nezapadala, kdo ví.
KF-01.jpg


Pruzina tam somozrejme je.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod therion » 12.01.2024 14:31

mirob píše:Dobry. Moze preskocenie retaze o 1zub sposobit nenastartovanie auta vobec. Rano do prace -12 start ok ako vzdy ,poobede domov -2 a naskocit ani za boha. neviem kolko ma nabehane na zarucaku ked som kupoval bolo cca 100k z Hunday. 10mesiacov isiel super ziaden hrkot, vcera koniec.
ceed sw 1.6crdi 85kw D4FB
Dik


Ano muze , ale spise bych to videl na ucpany palivovy filtr.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod pacesol » 13.01.2024 20:42

therion píše:
Tazipes píše:Řekl bych, že v napínáku pružina není. Že je to napínané čistě tlakem oleje. Proti zpětnému pohybu je tam tyčka se zoubky a západkou. Každopádně to moc dobře nefunguje. Před výměnou jsem dokázal řetěz mezi koly kladek zvednout cca o 2cm. Možná krátký zdvih napínáku na tak velké vytažení řetězu nebo ta západka nezapadala, kdo ví.
KF-01.jpg


Pruzina tam somozrejme je.

Pružina tam právě není. Při poklesu tlaku oleje váleček nezaskočil na rohatku zespodu do plíšku a rozvody přeskočily. Byla to vada, kterou okopírovala i druhovýroba. Já jsem každému doporučoval a dávat originál. Zajímavé bylo, že s tím měla problém jen Kia a Hyunday ne. Já chodím ty stavítka nakupovat do Hyundai, protože tam jsou o 1200 lacinější. Sám jsem se s tím vydrbal. Udělal jsem si na svém rozvody od japanparts a po cca 900 km přeskočily.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: rozvodova retaz/remen? vymena?

Příspěvekod mirob » 14.01.2024 07:22

therion píše:
mirob píše:Dobry. Moze preskocenie retaze o 1zub sposobit nenastartovanie auta vobec. Rano do prace -12 start ok ako vzdy ,poobede domov -2 a naskocit ani za boha. neviem kolko ma nabehane na zarucaku ked som kupoval bolo cca 100k z Hunday. 10mesiacov isiel super ziaden hrkot, vcera koniec.
ceed sw 1.6crdi 85kw D4FB
Dik


Ano muze , ale spise bych to videl na ucpany palivovy filtr.


Dobrý. Prišiel som na to včera v garaži čo to spôsobuje pri demontáži toho palivového filtra ale nie na príčinu ale aj ked už mám svoju teoriu.
Dakujem viac v tejto sekcii tu to asi nepatrí.
viewtopic.php?f=17&t=10414
Uživatelský avatar
mirob Muž
Uživatel fóra
Léta členství
 
Příspěvky: 19  Témata: 1
Registrován: 17.01.2023
Bydliště: žilina  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé