Originál LPG od KIA

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod spacirx » 04.10.2013 10:48

Tak mám najeto na LPG 24.938km (přesně za 1 rok).
57 čerpání
37.575kč
1,51kč/km

Neni to orig. Lpg od Kia, ale Autogas...
rekordy:

min:6,78l/100km
max:10,49l/100km

spotreba:
https://docs.google.com/file/d/0B7pyETe ... sp=sharing
cena lpg:
https://docs.google.com/file/d/0B7pyETe ... sp=sharing
cena na 1km:
https://docs.google.com/file/d/0B7pyETe ... sp=sharing
Naposledy upravil spacirx dne 05.10.2013 18:28, celkově upraveno 1
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod pražák » 05.10.2013 15:00

jk20 píše:Koukám, že elektronka má přepínač LPG/benzín ve středovém panelu:
5496

Je častější toto umístění nebo na palubovce vlevo od volantu?

Já to viděl poprvé takhle schované :no: . Tam dole nemáš přehled co to dělá,kdy přepneš na plyn ,dojezd atd. Pěkně na očích at to je :) . Já mám přepínač vlevo vedle volantu i tak se musím naklonit :( abych měl přehled.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod Tomasafc » 06.10.2013 20:53

Dnes jsem se dozvěděl od Spacirxe něco co mě trochu překvapilo. Po kolika metrech, kilometrech se vám přepíná LPG? Mě po cca 1-2,5km dle teploty venku. Doufám, že až bude -5°C a míň, že nepojedu 5 a více km.

Díky za info jak je to u vás.

T.
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod spacirx » 07.10.2013 06:07

Pro info: Mě po 0,5 - 1km max!. (I při venkovních -10°C) Podle Torque se to přepne při 36°C vody).

Ještě pro úplnost: Když je v létě hic, tak to přepíná hned při rozjezdu, jak překročím 1200ot/min.
Naposledy upravil spacirx dne 07.10.2013 07:41, celkově upraveno 1
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod pražák » 07.10.2013 07:17

Plyn u mne přepne do 1,5 km při mrazech ještě nemám zkušenost.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod Tomasafc » 07.10.2013 18:25

Jak je možný , že u mě v +5°C to trvalo 2,5km. Asi se na to poptám ofiko dodavatele LPG pro KIA. Asi nepomůže ihned topit, ale naopak. No jsem na to opravdu zvědavej. Jinak jsem spokojenej, ale co uživatel, to poměrně rozdílný zkušenosti :).

Tak vyjádření AUTOGASu:
servisy KIA mají manuál jak montovat systém LPG. Takže buď by mohla být špatně nastavená přepínací teplota v řídící jednotce nebo je delší "potrubí" vody, který zahřívá "zařízení" (vypadl mi název). Takže pokud to po servisu v KIA tj. 4.11. nedají do kupy pojedu k firmě AUtogas, aby se na to koukli oni.

Vyjádření KIA Ústí nad Labem:
No pane obsah fóra majitelů vozů neberte úplně vážně. Koukneme se na to. Vyšší hlasitost nad 2500ot.? No to máte i v popisu, jak se může auto na plyn chovat. Ale cca před měsícem a půl to nedělalo. Je možný že si motor sedá. Ano pane motor si může jak vy říkáte sedat.

Nemohu se zbavit dojmu, že v ÚL a chci se mýlit, že jsem v servisu na obtíž. Nerozumím už jen téhle situaci. Domlouváme se na servisní prohlídce, nadiktuji mu jméno, zadá si tam co mu říkám , co se mi nezdá a po tom říká, pane .... , to si jako nepamatuje moje jméno? Má jej na monitoru a může mě oslovit i bez téhle trapné pauzy a mé nápovědy. Tohle ve mě nevyvolává úplně dobrý obraz :( . Asi jsem přehnaně přísnej nebo naivní. Nevím. Nebo jestli jsem koupil levnější auto, tak nejsem ten koho by si měl nebo mohl pamatovat dvě minuty?

Uvidím jak dopadne serviska. A vy ostatní, hoďte mi ty vzdálenosti (ráno) než se přepne LPG.

Díky Tomáš
Naposledy upravil Tomasafc dne 08.10.2013 20:07, celkově upraveno 1
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod pražák » 08.10.2013 19:48

Já už vůbec nejezdím s LPG do Kia servisu po všech zkušenostech. Kia pouze má školené techniky aspoň v Liberci ,děsný matla. Jak potřebuji servis tak jen sepíšu zakázku a pak zajedu do Autogasu,veškeré náklady se pak jen přeučtují. Přesně tak to dělají s lakovnou atd.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod Tomasafc » 08.10.2013 20:11

spacirx píše:Pro info: Mě po 0,5 - 1km max!. (I při venkovních -10°C) Podle Torque se to přepne při 36°C vody).

Ještě pro úplnost: Když je v létě hic, tak to přepíná hned při rozjezdu, jak překročím 1200ot/min.


Máš tento systém LOVATO EASY FAST OBD II?
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod spacirx » 09.10.2013 07:44

Ne, já mám Autogaz Stag 4 plus ( http://www.1-lpg.cz/systemy-lpg/ac-auto ... 00-4-plus/ )
Ale i u Lovata se to má přepínat při 35°C jak píšou tady http://www.plyndoauta.cz/lovato-easy-fast
Možná bude problém podobný jak u kolegy z práce:
Má Octavii s orig. lpg od škodovky (montované v orig. škoda servise, není to ta s lpg přímo z výroby )
a měl nejdříve problém s přepínáním (skočilo mu to na plyn pak zpět na benzin a furt dokola) nedokázali to v servise pořešit, tak mu zvedli teplotu přepínání na 60°C a přestalo to. Ale v mrazech se mu to přepíná po 5-6 kilometrech. A to na přední masku ještě namontoval kryt, aby se to rychleji zahřálo.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod pražák » 09.10.2013 09:45

Spacirx .. to patří do fora ,,něco pro zasmání,, :lol: .Hod na auto deku a je opraveno :D :no:
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod Tomasafc » 16.11.2013 12:49

Takže první garančka v Ústí nad Labem:

Na můj dotaz či poznatek po 4 měsících používání, že mi přijde, že po dosažení otáček 2500 a výš je rapidní nárůst hluku od motoru mi bylo řečeno, že se auto s LPG chová jako diesel, že je hlučnější a že to může být motorem CVVT (proměnlivé časování ventilů), jsem laik, takže jsem se do diskuze nepouštěl. Ale Hlavní přijímací technik mi sdělil, že to není jako škoda 120, což jsem nechápal, proč mi předhazuje auto, kterým jsem jezdil max. jako dítě na zadních sedačkách. Ten rapidní hluk jsem dříve buď neevidoval nebo nebyl, těžko říct, ale nějak se mi jejich vysvětlení nezdá (asi pojedu někam jinam - MOST).

Žádost o poštelování zplynovače a teplotu, kdy pustí plyn do motoru, nevím nakolik byla dřív ta teplota, ale evidentně jí snížili, k přepnutí na LPG při 1-2°C je do 1800m od startovní pozice, takže posun k lepšímu, ale trochu se bojím situace, kdy bude -10°C, abych nejel do práce 15km jen na benzín :( .

Platil jsem 3150Kč a stále mi přijde jejich komunikace se mnou trochu nehodná autorizovanému prodejci.

Máte někdo zkušenosti se servisem a prodejcem v Mostě (ASAS)?

Díky
Kia Cee´d Comfort 1.4 CVVT + LPG
Tomasafc Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 2
Registrován: 05.07.2013
Bydliště: Teplice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
14000 km @ 8 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod Beda » 16.11.2013 15:51

Zkusenosti s ASAS Most viewtopic.php?f=10&t=14 :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod tomasz » 18.06.2014 16:22

Ahoj,
tak jsem si minulý týden objednal nového Ceeda SW 1,4 CVVT a dnes mi volá prodejce, že nově KIA nadává záruku na motor na dodatečnou montáž LPG...
Jestli LPG chci namontovat nebo ne. Pokud bych si to objednal z výroby, tak je vše v pořádku a platí záruka 7let, ale jinak i když to bude namontované v KIA servisu je motor bez záruky. :-(
Tak bacha na to
tomasz Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  
Registrován: 17.06.2014
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
1060 km @ 7.5 l/100km

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod pražák » 20.06.2014 20:23

Prodejce ti plácá blbosti,z výroby LPG není. Montáž provádí vždy Kia servis nebo smluvený partner a máš plnou záruku jak na auto i motor.
Kia ceed 1.4 SW s LPG Exclusive hurá prodáno :D
Uživatelský avatar
pražák Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 126  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Originál LPG od KIA

Příspěvekod ribik » 04.09.2014 23:28

zajimavy postreh s tim zvysenym hlukem nad 2500 otacek. Mam KIU Cee'd SW s LPG od patku 29.8.14 a do dlouheho kopce jsem mel stejny pocit. Budu to vic sledovat. Pri teplotach okolo 10 stupnu mi to prepina na plyn asi tak po 1.5km, uvidime, jak to bude se snizovanim teploty. Jak jsem precetl vsechny prispevky v tomto foru,tak me trochu zamrazilo, jestli LPG byla ta spravna volba. Ale vzhledem k tomu, ze od roku 2014 KIA montuje LPG se zarukou jen pro vozidla s predpripravou z vyroby (pry tvrzene sedla ventilu), tak snad to bude v poradku.
Jinak montaz delal Agrotec Hustopece, vypada to celkem rozumne. Akorat pri umisteni indikatoru mohli vice premyslet. Packa pod volantem to uspesne prekryva pri optimalnim nastaveni volantu a sedadla :-(. Jak to bude se servisem, uvidime casem.
Ma nekdo tip, jak vyresit upevneni dojezdove rezervy? Po meste se bez toho da jezdit, ale na delsi trasy bych to neriskoval. Nahoda je blbec. 15 let jsem nepichnul a pak za 1 rok zrusil dve gumy (pruraz, kde spray nepomuze).
Jinak celkovy dojem z noveho auta je super. Snizeni vykonu oproti staremi modelu na benzin nijak nepocituji. Jen na tech 6 kvaltu si stale zvykam :-).
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé