Aká chladiaca zmes na zimu ?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod souk69 » 24.02.2014 19:44

;) Tak tak já jsem kdysi do Peugeota 405 dolil chladicí nemrznoucí směs na doporučení pracovníka u čerpací stanice. Jo tahle je ta správná řekl odborník. :yes: No a mě to vyžralo hliníkovou hlavu .............. :cry:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod lubi » 24.02.2014 20:14

Pěkný článek o chladících kapalinách, jen mně při jeho čtení trochu zatrnulo,když jsem narazil na pasáž o úniku kapaliny. Zjistil jsem totiž před týdnem po 4 měsíčním užívání auta, že mi klesla hladina v nádržce chladící kapaliny. V současnosti je na spodní rysce. Bohužel jsem si přesně neoznačil původní polohu hladiny, když jsem auto kupoval, ale určitě byla výš. V servisu mi na to řekli, že se nemusím bát, že hladina běžne kolísá. Jasně, mně taky po zahřátí vyleze nahoru asi o jednou tolik, co je za studena, ale mně zajímá ten celkový úbytek kapaliny. Co u vás ostatních, pozorujete nějaký úbytek nebo pohyb hladiny?
lubi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 03.11.2013
Bydliště: Luby u Chebu  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2013)
29000 km @ 6.3 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Beda » 24.02.2014 21:20

Kdyz je pri studenym aute na MIN, tak je to OK, kdybys to dolil na MAX, tak ti to tak akorat vytece do motoroveho prostoru :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod lubi » 24.02.2014 21:40

Jo, tomu rozumím, kapalina se teplem rozpíná. Já se spíš obávám toho, zda se mi chlad. kapalina někde neztrácí do motoru, či jinam. Na začátku prostě byla hladina za studena nad spodní ryskou (ikdyž nemůžu říct, kde přesně). Na chování motoru jsem teda žádné změny nespozoroval zatím. Holt budu teď důsledněji sledovat hladinu v nádržce a když se bude držet, tak bych byl v klidu.
lubi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  
Registrován: 03.11.2013
Bydliště: Luby u Chebu  Czech Republic (cz)

Kia PRO_cee'd (2013)
29000 km @ 6.3 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod ramon302010 » 25.02.2014 10:59

Asi sme sa nepochopili. Nejde mi o konkrétnu značku kvapaliny. Všetci tu píšete, že máte modrú, modrozelenú kvapalinu(G11). Ja mám ružovú(G12). Nechápem, prečo všetci používate modrú kvapalinu s podstatne staršou normou, ktorú treba meniť každé dva roky, keď už existuje novšia kvapalina pre moderné hliníkové motory (a nepochybne v ceedovy moderný motor je) s cenou porovnateľnou a navyše 5-ročným intervalom výmeny. Ak má niekto info o možných problémoch pri použití novšej chladiacej zmesi, sem s ním! Nič iné nechcem vedieť.
Na nikoho tu nechcem útočiť, ale mám už niečo odjazdené a s autorizovanými servismi nemám dobré skúsenosti, takže tam ma neposielajte. Viem veľmi dobre ako (ne)fungujú a čo sú to za (ne)odborníci. Samozrejme česť výnimkám.
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Beda » 25.02.2014 12:30

Ja to vzal jednoduse, byla tam modro-zelena od vyroby, tak taky davam modro-zelenou :) Mimo to se ridim rozpisem servisky pro konkretni model vozu. Sorento ma prvnich 100tis. km (5let) se nemeni a pak kazdych 40tis. km (2 roky) menit. Cee'd bude mit urcite neco podobneho, alespon ten muj r.v. 2007 mel.

Citace z Dieselpower, ktere se drzim i ja
Obecně platí toto:

G11 (zelená, někdy modrá) - norma TL774C
G12 (růžová, oranžová) - norma TL774D
G12+ (růžová) - norma TL774F
G12++ (růžová) - norma TL774G


S mísením je to podobné jako s oleji - některé kapaliny se smějí mísit, ale v zásadě se to nedoporučuje (doplňovat by se v ideálním případě měla vždy kapalina stejné normy, jaká je v systému naplněna). Nicméně podle výrobce VW je dáno: Kapaliny s normou C a D se v žádném případě nesmějí míchat. Vznikne velmi agresívní směs hnědé barvy, která rozežírá hliník a naleptává gumu.

Pokud se jedná o novější kapaliny s normou F nebo G, ty se mohou mísit s čímkoliv bez problémů.

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=523770
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod ramon302010 » 26.05.2014 17:28

Chlapi ,menil niekto z vás sám na benzínovej 1,6-ke chladiacu kvapalinu? Ja som sa po kúpe jazdeného auta rozhodol vymeniť všetky náplne, asi tak ako každý. Problém je v tom, že mi zo systému nevytieklo, ani doňho nechce vojsť 5,8l. Všetko som poriadne niekoľko krát prepláchol destilkou. Medzi preplachmi nasledovali krátke skúšobné jazdy na zohriatie motora a zacirkulovanie okruhu. Ďalšiu výmenu som robil vždy až pri vychladnutom motore. Trvalo to tri dni. Našťastie nie som na aute závislý. Mal som na to kopec času, tak som to chcel spraviť poriadne. Keď už z chladiča vytekala číra voda, rozhodol som sa naplniť okruh chladiacou zmesou. Nalial som do chladiča asi 2,6l koncentrátu a dolieval destilkou. Vošlo jej tam ani nie 1,5l. :( povedal som si, že asi niekde ostala destilka z posledného preplachu a že po zacirkulovaní to bude v pohode. Ani po 150km jazde, keď som vyskúšal aj kúrenie, mi už hladina v nádržke neklesá. Okruh je plný a odvzdušnený. No ked´som zmeral vychladenú zmes v chladiči, bola do -50°C :? Zjavne pomer 50/50 nemám. Nevie niekto, kde sa stala chyba? Len ma prosím vás neposielajte do autorizovaného servisu. :thu: Dík.
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Beda » 26.05.2014 22:29

Pokavad vim, tak doporucuji lit do vozu rovnou namichanou smes a ne solo chladici kapalinu a pak dolevat destilkou. Pomer by se taky nemel prehanet nelze tam dat jen chladici kapalinu :idea:

PS: ty tabulkove udaje to chce brat s rezervou, protoze tam pak stejnak takovy objem nedostanes, to plati i pro olej, ja mam treba v moji knizce tiskovou chybu a mam tam napsano, ze tam patri 6,6l brzdove kapaliny :bored: namisto 0,7l :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8281  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod spd001 » 26.05.2014 23:06

ramon302010 píše:Chlapi ,menil niekto z vás sám na benzínovej 1,6-ke chladiacu kvapalinu? Ja som sa po kúpe jazdeného auta rozhodol vymeniť všetky náplne, asi tak ako každý. Problém je v tom, že mi zo systému nevytieklo, ani doňho nechce vojsť 5,8l. Všetko som poriadne niekoľko krát prepláchol destilkou. Medzi preplachmi nasledovali krátke skúšobné jazdy na zohriatie motora a zacirkulovanie okruhu. Ďalšiu výmenu som robil vždy až pri vychladnutom motore. Trvalo to tri dni. Našťastie nie som na aute závislý. Mal som na to kopec času, tak som to chcel spraviť poriadne. Keď už z chladiča vytekala číra voda, rozhodol som sa naplniť okruh chladiacou zmesou. Nalial som do chladiča asi 2,6l koncentrátu a dolieval destilkou. Vošlo jej tam ani nie 1,5l. :( povedal som si, že asi niekde ostala destilka z posledného preplachu a že po zacirkulovaní to bude v pohode. Ani po 150km jazde, keď som vyskúšal aj kúrenie, mi už hladina v nádržke neklesá. Okruh je plný a odvzdušnený. No ked´som zmeral vychladenú zmes v chladiči, bola do -50°C :? Zjavne pomer 50/50 nemám. Nevie niekto, kde sa stala chyba? Len ma prosím vás neposielajte do autorizovaného servisu. :thu: Dík.


vodu z motora nikdy nevypustis vsetku nakolko ti vzdy nieco ostane v bloku.ale to ze si system preplachol bol vyborny napad tym podstatne predlzis zivotnost tej novej nemrzky.mnohy ludia len vypustia a naleju novu cim stratia polovicu zivotnosti kedze tam ostala aj stara kvapalina.skus to meranie opakovat viac krat je divne ze si nameral tak vysoku hodnotu.aky merak pouzivas?v robote mame refraktometer a ten napriklad davame kazdy rok na kontrolu do SLM..
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod ramon302010 » 27.05.2014 15:48

Hotovú namiešanú zmes na určitú teplotu som nalievať nechcel, bolo mi jasné, že zo systému všetka voda nevytiekla a potom by sa mi to zriedilo a výsledná zmes by bola riedka, teplota by bola moc do plusu. Ja som sa práve držal info, že chladiaci systém má 5,8-5,9l. Našiel som to tu na fóre aj na stránke SHELL. Nemal som dôvod pochybovať. Budem musieť z chladiča liter spustiť a doliať destilkou. Potom jazda a meranie. :) Dík za odpovede chlapi.
Edit: Merák mám klasický sklenený plavákový. Nikdy s ním nebol problém, pochybujem že teraz je. Na fabii s tým nebol žiaden problém. Na jeden šup vypustené, preplach a napustenie presným objemom a koncentráciou. Odvzdušnenie na snímači teploty a hotovo. Nikde žiadne bubliny, ani dolievanie. Normálne sa mi nechce veriť, že v ceede je tak zložito riešený chladiaci okruh.
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod rudolf.tomka » 27.05.2014 21:53

ja som v Soule menil a vobec nebol žiadny problém , koľko som vypustil, toľko rozrobil / cca 4 litre / a nalial, odvzdušnil a jazdím už 2. rok bez problémov ... :thu:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod ramon302010 » 28.05.2014 19:41

Aaaa díky za info. Vidím, že východniar sa nezaprie, mení si kvapaliny doma sám, tak ako ja. :D :drink: Len ma štve, že som tam zbytočne nalial liter koncentrátu naviac. Koncentráciu upravím a budem vedieť nabudúce. Inak zaujímalo by ma, koľko si na faktúru napíše origo :kia: servis. 6,alebo 4 litre?
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Mirse » 03.10.2018 11:54

Je to tady sice už starší diskuze ale jelikož se blíží zima tak myslím neuškodí si něco o kapalinách zopakovat a osvěžit mysl :) :roll:
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/po ... -internetu
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3921  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Jakub » 03.10.2018 12:20

Původní je taky "červená", jen ji Korejci barví na zeleno. Hlavně neměnit za modrozelenou, ta má jiné složení
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Aká chladiaca zmes na zimu ?

Příspěvekod Stinger » 03.10.2018 19:18

Jiné složení sice od principu bude mít, ale mísitelná je plně.
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jozzo