SPOJKA

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: SPOJKA

Příspěvekod Ceed_BB » 20.01.2012 11:58

PeterZM píše:Ja mam cca tolko isto km ako ty a objednal som sa s touto zavadou do servisu je to medzi znamimi zavadami TSB 635/2011
■ Příznak / podmínky U modelů Venga (YN), Cee’d (ED), Soul (AM) a Carens (UN) s motorem 1.4 nebo 1.6 benzín a pětistupňovou převodovkou M5CF1-1 se může vyskytnout problém s rezonancí hnacího řetězce zejména při jízdě vzad a do kopce, když je spojka v záběru.
■ Odstranění problému Výměna přítlačného talíře a spojkové lamely za nový typ dle postupu níže.

Potom napis ako si dopadol :)
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: SPOJKA

Příspěvekod TomB » 10.04.2012 09:20

Tak dneska ráno jsem sedl do svého SW (skoro 116kkm) a zjistil, že mi spojka jde dost ztuha oproti krátkému Ceedu rodičů (jezdil jsem s ním celé Velikonoce - cca 1500km, najeto 27kkm). Motor máme stejný (já mám jen DPF, takže je živější :D ), ale převodovka a spojka by měla být stejná. Krok pedálu se mi zdá taky kratší, ale spojka zabírá pěkně uprostřed.

Co by mohlo být příčinou kratšího kroku a větší síly? Byly mezi ročníky nějaké rozdíly?

Zítra jedu do KIA servisu na výměnu silentbloků, tak se zeptám, zda je to normální.
TomB Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 17  Témata: 1
Registrován: 01.05.2011
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
140000 km @ 5.5 l/100km

Výměna spojky

Příspěvekod kapitanka » 15.04.2012 12:18

Mám 1,4 20 tis km najeto a měnili mi spojku kvůli ložisku. Teď ale cítím drhnutí při vymačkávání spojky, jen při jízdě, ne při stání. Nemáte s tím někdo zkušenost ?
 ! "safi" píše:
spojené s existujúcou témou
kapitanka Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 03.03.2012
Bydliště: Benešov  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod andrej.pressburg » 08.06.2012 14:27

Ja mam mojho pro_ceeda(1.6 benzin) necele 2 mesiace, najazdenych 2500km a 15.6. ideme menit na zaruku spojkove lozisko... na volnobehu ked bol motor zahriaty to vydavalo taky zvuk ako keby sa tam oskierali o seba dve casti...
Uživatelský avatar
andrej.pressburg Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 11.03.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: SPOJKA

Příspěvekod Milan123 » 05.12.2012 20:15

Spoka u KIA Ceed má evidentně konstrukční vadu, tzv. gumový pedál - tuhý pedál při sešlápnutí, který se objevuje při rozdílném počtu najetých kilometrů. Spojka nejde řádně v tomto případě seřídit, aby se tato vada změnila. Snaha o seřízení prováděna při 60000,70000. Reklamace spojky provedena při 110000 u Autobond Group a.s. prov. severní XI, Praha - Spořilov. První jejich slova co Vás trápí, druhá my se záruk nezříkáme. V rámci zkušební jízdy dále odhalena závada na řízení a i toto v rámci záruky odstraněno. Záruka končila za dva měsíce.
Milan123 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 05.12.2012
Bydliště: Mělník  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod Marek_Km » 05.12.2012 22:02

andrej.pressburg píše:Ja mam mojho pro_ceeda(1.6 benzin) necele 2 mesiace, najazdenych 2500km a 15.6. ideme menit na zaruku spojkove lozisko... na volnobehu ked bol motor zahriaty to vydavalo taky zvuk ako keby sa tam oskierali o seba dve casti...

Takové cvrlikání mi to dělalo taky, po zahřátí to bylo slyšet i při jízdě. Začalo to cca před rokem a půl a k tomu něco příšerně vrzalo, když se mačkala spojka - asi to mělo souvislost, pokud to bylo to ložisko. Jen vyjímečně se stalo, že to nebylo slyšet. Stačilo se dotknout spojkového pedálu a zvuk skoro zmizel. Dokopal jsem se k reklamaci necelé 2 týdny před koncem 5leté záruky a zrovna zítra si ho mám vyzvedávat. Najeto cca 69 tis km. Jsem zvědav, jestli to bude v cajku.
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Marek_Km » 06.12.2012 17:58

Takže spojka (ložisko) v záruce opravena, je jak nová, nic nevrže, necvrliká, spokojenost. :thu:
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Mirek28 » 26.12.2012 01:11

Auto mám necelé 4 roky (v únoru budou 4. narozeniny), mám najeto 22500 km (ano jenom) a na spojku jsem si pořád nezvykl. Vždy jsem byl zvyklý rozjíždět se jen s troškou plynu, ale to u Ceeda moc nejde, tak se mi občas stane, že to i chcípne. 21 let profesionální řidič a občas i takováto ostuda. V poslední době (cca půl roku) se mi občas při couvání ozývá divné hučení, které jde ze spojky (nedělá to vždy, takže je jasné, že v servisu to určitě dělat nebude), někdy se stane, když podřadím a rychle přidám, že se ozve lehké "zapískání", které bych taky typoval na spojku. Co je ale úplně nejhorší, že najednou stačí jen trochu víc plynu při rozjezdu a spojka smrdí, jako když hoří. To nedělalo a jsem z toho fakt nervózní. Na konci února jdu na 4. garančku tak uvidím jak se na to budou tvářit, ale už slyším "závada se neprojevila". Ach jo.......... Co s tím??
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Lada30 » 28.01.2013 14:42

Chtěl jsem se zeptat, kde berete ty TSB bulletiny od KIA. Zkoušel jsem to nalézt a u KIE to chce po mne přihlášení jako dealera. Na ruském webu se dá něco sehnat v AJ, ale mají jiné označení -např. jak zde píšete TSB 635/2011 ty bulletiny co jsou na netu k dispozici mají označení např: "TSB No. KCR12-21-P010-JD" apod.

Díky za vysvětlení případně radu, kde je k Ceedu shánět.
Lada30 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 4
Registrován: 07.10.2011
Bydliště: Morava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
0 km @ 7.9 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Beda » 28.01.2013 20:24

Skrytý obsah může prohlížet pouze registrovaný uživatel fóra
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod ferino » 04.09.2013 09:19

Takze reklamacia spojky auta s nasledovnymi problemami:
- vrzganie spojky z motoroveho priestoru pri vyslapnuti a pusteni spojky (opakovane chyba)
- problem s vyradenim z 1-tky po dlhsej jazde po dialnici, trhnutie celym vozidlom
- pri cuvani, pri zabere spojky pocut niekedy zvuk podobny treniu dvoch kovov o seba

auto ma najazdenych cca 60000km, vacsiou na trase medzi dvoma okresnymi mestami alebo jazdou po dialnici. Vyuzivane ako druhe auto v rodine, jazdene len dvoma ludmi.

Servis navrhol vymenu spojky komplet, ale vraj to na zaruku nebude. Takze mailovanie s importerom. V mailovej komunikacii s nim dohodnute ze po rozobrati spojky a zaslani fotiek rozhodne ci sa jedna o zarucnu opravu (pravdou je ze importer upozornil ze to nemusi uznat ako zarucnu opravu). Importer nakoniec zaruku na spojku neuznal, vraj bola sposobena beznym opotrebenim.

Uprimne, mali sme uz par aut, ale ani jedno nemalo problem so spojkou ani pri vyssom najazde. Mam zmiesane pocity. Zo zaciatku spojka znacne smrdela co sme vtedy reklamovali v inom servise (odpovedou bolo vraj to sadne), potom to sice prestalo ale aj tak sa to raz za cas vracalo pri tom istom style jazdy. Teraz v lete sa pridali vyssie spominane problemy.
Netvrdim, ze nemozme mat zly styl jazdy, len ma prekvapuje, ze zatial ziadne auto co sme mali neutrpelo take opotrebenie spojky okrem Cee'du. A to vsetky najazdili viac ako ma Cee'd teraz.

Hlavne to zaraza ak si clovek precita novinarsky test Cee'du na 150000km

http://autoviny.zoznam.sk/cl/100246/733 ... 150-000-km

a tam sa docita:
------------
"Samostatný odsek si zaslúži spojka, s ktorou sa niektorí nevedeli celkom dobre zžiť. Jej hlavným problémom bol nejasne definovaný bod záberu, navyše keď ste motoru nedali dostatok plynu, tak sa z vás veľmi rýchlo stala autoškola počas prvej jazdy. Táto konštalácia si vyžadovala mimoriadny cit pri rozbehoch. Evidentne ho nie všetci vodiči mali, pretože po absolvovaní čosi vyše 60 000 km začala spojka vykazovať známky nezvratného poškodenia. Výmena sa bez problémov uskutočnila v rámci sedemročnej záruky."

"Celkové hodnotenie po 150 000 km je spokojnosť. Kia dokázala postaviť auto, ktoré uspokojí každodenné nároky väčšiny motoristov. Zo štyroch vážnych porúch, ktoré sa na testovanom vozidle vyskytli, v dvoch (spojka, rádio) vidíme ako čiastočnú príčinu aj ľudský faktor."
------------
Takze osobne mam zmiesane pocity a pocit dvojiteho pristupu k zakaznikom. Teda jeden pristup pre novinarov a zviditelnenie s dobrym PR a druhy potom pre bezneho spotrebitela ktory pri reklamacii "narazi".

Z celeho mam v konecnom dosledku pozitivny pocit len z pristupu servisu, ktory v NZ ma naozaj prozakaznicky pristup.

Dovetok: Po vymene spojky je to ako keby som mal ine auto pri rozjazde. Takze vymena spojky komplet prospela. Uvidime dokedy.
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod PetrCBR » 04.09.2013 09:38

Tak ja teda mam se spojkou jediny problem a to ze 'vrze' pri mackani pedalu. Jinak funguje celou dobu jak ma.
Nikdy nerikej ze neco nejde ... vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze to nejde a udela to.
PetrCBR Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 102  Témata: 2
Registrován: 26.07.2008
Bydliště: Rožnov p.R.  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: SPOJKA

Příspěvekod majopa » 04.09.2013 14:12

Tento istý problém na ceede mám tiež, spojka " vŕzga " ale šlape ako má. Najazdené mám 53000 km.
majopa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 29.06.2009
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: SPOJKA

Příspěvekod ferino » 04.09.2013 14:23

No na zaciatkoch aj nam len zasmradla, co malo "sadnut". :? Potom tiez "len" vrzgala pri zoslapnuti co stacilo len niecim "streknut". 8-) A potom sa pridal dalsi problem a skoncili sme ako sme skoncili. :x

Ale pozeram ze alibisticky pristup KIA nie je nic vynimocne ani v Cechach.

http://www.autopruvodce.cz/poradna/3260 ... y-v-zaruce
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod PetrCBR » 04.09.2013 18:28

No ja mam prave natocene pres 90t a zadny problem, tak snad bude vse v pohode.
Nikdy nerikej ze neco nejde ... vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze to nejde a udela to.
PetrCBR Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 102  Témata: 2
Registrován: 26.07.2008
Bydliště: Rožnov p.R.  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé