SPOJKA

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: SPOJKA

Příspěvekod Šmoulič » 12.12.2014 20:26

Mě říkali při koupi, že reklamace spojky se řeší individuálně. Ale těžko říct, co si pod tím představují. Asi taky bude dost záležet na servisu... :?
KIA Ceed SW II 2014, 1.6 GDI FIFA
Šmoulič Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 08.10.2014
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
24500 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: SPOJKA

Příspěvekod yossarin » 12.12.2014 20:50

nemyslim si že bych tu spojku spalil svojim stylem jizdy či uživáním auta, na křižovatkach vyřazuji nedržim zbytečně pedal spojky, styl spojka plyn nejezdim ano občas se projedu na rovným useku vetší rychlostí ale to snad na to nemuže mít vliv. Přes ceedem jsem měl octavie 1.9TDI nalítal jsem sní přes 100.000Km a žadný problem jsem se spojkou či jejím zatahem neměl a to ta oktavka měla ještě přes 100.000km nalítano když jsem ji koupil.



spd001 píše:spojka sa da spalit aj za tyzden mal som kolegu co si odkladal na spojke nohu.ak si jediny vodic tvojho auta tak je to urcite priskoro ale napr na takej autoskole by som sa vobec nedivil.v robote sme mali auris co jazdila majitelova dcera a po 100tkm sa menila spojka
yossarin Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 22.07.2011
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod spd001 » 13.12.2014 08:30

rychlost nema vpliv na zivotnost, normalnym jazdenim spojku nespalis ani po 200tkm jedine ze je vadna od vyroby ci vyrobena zo zlych materialov co si samozrejme nechcu priznat.ja vzdy tvrdim ze treba sa trosku aj rozculit teda nasrat v predajni a kusok dvihnut hlas tak ako to robia cigani a vsetko im vsade daju len aby boli ticho a odisli bez problemov
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod majopa » 29.06.2015 14:06

Spojka mi začína tiež vŕzgať, ale zatiaľ funguje v pohode. Najazdené 80000 km.
majopa Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 29.06.2009
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: SPOJKA

Příspěvekod ferino » 15.09.2015 19:29

spd001 píše:rychlost nema vpliv na zivotnost, normalnym jazdenim spojku nespalis ani po 200tkm jedine ze je vadna od vyroby ci vyrobena zo zlych materialov co si samozrejme nechcu priznat.ja vzdy tvrdim ze treba sa trosku aj rozculit teda nasrat v predajni a kusok dvihnut hlas tak ako to robia cigani a vsetko im vsade daju len aby boli ticho a odisli bez problemov


Nepomoze ti to. Ja som to riesil cez importera a aj tak som nepochodil. Napriek tomu, ze servisak ked sa previezol skonstatoval, ze sprava sa to ako som to popisal, tak po rozobrati spojky na nej ziadnu vadu nenasli a bolo vymalovane.
A to aj napriek tomu, ze novinarom spojky na testovacom aute vymenili v zaruke ked sa stazovali. A ked si precitas test aut po 100000km, tak tam sa tiez novinari odvolavaju na to, ze ti to KIA vymeni v zaruke. Trt, jedine ze by si bol novinar. Ale ako zakaznik, mozes si ... Si to zaplatit.

http://www.autoviny.sk/testy/1495-dlhod ... 150-000-km

vid. bod 5 http://autobild.cas.sk/clanok/203212/te ... -a-ake-nie

A ze nie som jediny, co som pochodil s reklamaciou spojky ako pochodil
http://www.autohit.cz/poradna/32603-tes ... y-v-zaruce
To Be Not Faster Than Your Angel Can Fly...
ferino Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 13
Registrován: 23.10.2007
Bydliště: Nove Zamky  Slovakia (sk)

Kia Sportage IV (2018)
129000 km @ 5.8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Tazipes » 19.11.2015 09:47

Manželka připekla spojku při zajíždění do vrat a od té doby jsem měl pocit, že v ovládacím mechanismu cosi drhne. Ve finále jsem zjistil, že při vypnutém motoru chodí spojka naprosto hladce a ten pocit drhnutí vyvolávají jemné vibrace, které se přenášejí do pedálu při zapínání/vypínání spojky. Když za jízdy položím nohu na spojkový pedál, tak je cítit, jak se chvěje. Takže pravděpodobně teplem zkřivený talíř spojky nebo přítlačný kotouč. To se asi v Top Gearu navyměňovali spojek, než ta závodní kolečka odjezdili. Já řídím jako mnich a tohle byla první situace, kdy spojka dostala trochu na frak. Ale zas tak hororové to nebylo. Prázdné auto a tři ostřejší rozjezdy do kopečka.
Tazipes Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 105  Témata: 3
Registrován: 25.01.2011
Bydliště: Lety  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW (2011)
182000 km @ 6.8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Polsondeside » 19.03.2016 08:20

tak jsem 14dní majitelem Kia Ceeď FL2010 této motorizace, konkrétně 1.4 66Kw a musím přiznat, že po nalezení tohoto vlákna jsem se musel usmát a oddychnout.
V autě si připadám jako začátečník krátce po absolvování autoškoly. Ačkoli mám najeto velmi málo, nikdy mi nečinily problémy samotné rozjezdy. Zde musím dát za pravdu těm, jenž tvrdí, že auto má velmi dlouhou dráhu spojky s minimálním rozpětím záběru a to skutečně až téměř nahoře a v tomto směru to podtrhuje elektronický ovládání plyn s nepřiměřenou citlivostí. Z toho vyplívá, že se mi často podaří rozjet z křižovatky za hukotu motoru nebo to prostě zdechne. Každným dnem jsem lepší a na auto si zvykám, ale i známý co provozuje autoškolu uznal, že tohle by tam nikdo nerozjel. K samotnému rozjetí mi ještě nejde moc do karet příliš krátká jednička. Rozjezd je skutečně možný pouze že, Vymáčknu spojku, pouštím téměř nahoru až do záběru, kdy otáčky mírně klesnou a současně přidám lehce plyn a spojku při plynulém rozjezdu ponechám krátkou chvíli v záběru, nicméně téměoř okamžitě je potřeba vyšlápnout znovu a zařadit dvojku, opět nechat spojku krátce v záběru a více přidat plyn aby byl rozjezd plynulý. U minulých benzínu tohle nepamatuji a o naftě nemluvě. Spojka mi nesmrdí, tedy alespoň zatím se tak neprojevila. S autem sem každopádně moc spokojený. Ale ty rozjezdy musí člověk opravdu dostat do ruky a vůbec si neumím představit, že mě přítelkyně nebo někdo podobný bude muset někdy odvést. :lol:

EDIT: ještě dodám, že stále musím poslouchat otáčky motoru, takže hudbu si dopřeji opravdu jen při delší cestě na pětku. Couvání celkemm poho, rozjezd lze pouze na spojku i do mírného svahu, ale často i na rovině je třeba trochu plynu, volnoběh je velmi nízko a ke zdechnutí stačí opravdu málo.

EDIT2: a ještě jedna věc, ohledně plynulého řazení, jenž mi nečinilo problémy v jiných vozech, zde ano. U všech stupňu se mi zatím málokdy podaří přeřadit tak, aby auto hladce do rychlosti přešlo, na vině je že u takto slabého motoru rychle padahjí otáčky a nejsem naučený nějak extra rychle řadit, nemám to ošaháno. Takže se snažím při pouštění spojky současně přidat více plynu abych otáčky dorovnal, ale zatím se podaří málokdy. Třeba máte nějaké zažité typy z tohoto auta? ;)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod pavlikxss » 04.02.2019 20:41

tak při 80000km se mi objevil problém. Někdy nejde podřadit, někdy když nastartuji se zařazenou 1ničkou tak auto poskoci o pár centimetru dopředu a někdy mi přijde ze mi spojka proklouzne, ale to může byt i tou zimou v posledních 2-3 týdnech co tyto problémy pozoruji :cry:
Kia ProCeed 2022
Hyundai Tucson 2020
Dacia Duster 2019 - 41000km
Kia Ceed 2014 - 75000km
Kia Sportage 2012 - 85000km
Uživatelský avatar
pavlikxss Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 97  Témata: 5
Registrován: 24.08.2014
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed GT III (2022)
7500 km @ 9.5 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod pavlikxss » 12.02.2019 16:58

Tak ne 80 ale 70 najeto :) a dnes po návštěvě servisu mi bylo sděleno že spojka bude vyměněna v rámci záruky. Došlo k prosaku oleje do spojky a proto se teď lepí a nevypíná.
Kia ProCeed 2022
Hyundai Tucson 2020
Dacia Duster 2019 - 41000km
Kia Ceed 2014 - 75000km
Kia Sportage 2012 - 85000km
Uživatelský avatar
pavlikxss Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 97  Témata: 5
Registrován: 24.08.2014
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed GT III (2022)
7500 km @ 9.5 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod CharlieCharlie » 02.03.2019 17:38

KIA CEED SW r.v. 2013, v květnu 2017 roční prohlídka - dle technika trochu oleje u spojky. Doposud vozidlo bylo v pořádku, na prohlídce jsem nic nereklamoval a spojka zabírala perfektně. V září 2017 mi vyměnili spojku. Vyjel jsem ze servisu, no vyjel, vyskákal jsem. Hned jsem se vrátil do servisu a prý vydržte po sto kilometrech si spojka sedne. Nesedla ani po 500. Psal jsem na Kiu KMCZ a odepsali mi, že pokud nejsem spokojený s opravou, tak ať zajdu k jinému dealerovi. V druhém servise mi vyměnili druhou spojku za třetí a ze servisu jsem vyjel s minimálním prokluzem. Ještěže je vozidlo v akci Kia 777. Takže vše zadara. Jenže rok se s rokem sešel a spojka začala zlobit znovu. Buď v servisech nemají schopné lidi, nebo jak už se jednou Kia rozebere, tak už se stěží dá dohromady. Do roční prohlídky v květnu 2017 auto super. Mám už 4 vozítko a vždy od novoty. Nikdy předtím mi spojka do 100.000 km nedělala neplechu. :|
CharlieCharlie Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 25.05.2013
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod leo487 » 02.03.2019 22:42

Po přečtění Charlieho příspěvku jsem vlastně vcelku "rád", že nejsem sám, kdo vyjel ze servisu s novou spojkou a auto mu při rozjezdu poskakovalo... :? Ještě jsem s tím znova servis neotravoval, utěšuju se tím, že si to snad "sedne" a přestane to škubat (mám teprve něco přes 200km), ale sere mi to. Stará spojka mi taky začla škubat, pak to přestalo a pak prokluzovala, takže výměna na garanci a teď, co rozjezd, tak auto škube jak starý vergl..
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod Polsondeside » 05.03.2019 08:38

mě by zase zajímalo, co způsobuje, že mi při sešlápnutí spojky pod motorem cvakne? Spojka zabírá úplně ok a má naběháno 100 tisíc km. Cvaknutí se vždy ozve při uvolnovaní pedálu nikoli při sešlápnutí (jako rozpojení).
Nevím, jestli tomu mám přikládat nějaký význam nebo to nic neznamená, ale rád bych se toho zbavil.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: SPOJKA

Příspěvekod willkate » 21.05.2019 19:02

Me teda zabira strasne nizko.Prijde mi,ze par milimetru nad podlahou.V Kie mi rekli,ze je spojka pred smrti a tak jsem ji nechala vymenit....zbytecne.Byla pry dobra.Tak ted zkusi mechanik vymenit jeste spojkovy valec. Auto ma najeto 147000km.
willkate Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 23.04.2019
Bydliště: Leškovice,Golčův Jeníkov  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod only_one » 22.05.2019 09:29

zajímavá logika - hydraulicky ovládaná spojka zabírá u podlahy a je označena na výměnu. :huh:
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: SPOJKA

Příspěvekod only_one » 22.05.2019 09:38

Ad ty spojky, spojka má jít plynule, bez cukání a škubání. Prokluz plynule do plného záběru. Jakýkoliv škubaturní projev je po výměně dán špatným vycentrováním, a tedy šlendriánstvím mechanka což je podle mě nejvíc zastoupený problém. Problém vidím v tom, že se nepoužívají správní středící přípravky, protože za určitých podmínek nejdou nasadit, když se spojka mění bez řádného vyndání aby se urychlil čas a ještě to ideálně dělá mechoš sám. Nebo výrobní vadou, kde se může jednat o špatné obložení, ložisko i přítlačák. Což ale je otázkou aftermarketu, laciných dílů typu Starline a pod. kde se mi zdá, že výstupní kontrola je na vstupu materiálu :-D
Tak si mají v servisu auto projet a předat ho zákazníkovi zcela funkční. I nová spojka na továrně vyráběném voze nemá najeto 100km a funguje hned jak má.
Já bych takto auto nepřevzal
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé