benzínové motory v KIA

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod mischo750 » 17.12.2017 11:37

Dik :)
mischo750 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 87  Témata: 11
Registrován: 07.08.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2020)
19000 km @ 9.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod elkan » 17.12.2017 11:56

S tím karbonem mají problémy všechny přímovstřikové motory. Já dávám aditiva do tankování třeba u shellu, ale teď ze stejného důvodu tankuju MOL, a tam mají aditiva standartně, podle toho, co reklamují....
Moc tomu nerozumím, ale někde jsem četl, že karbon se usazuje především v autech s egerventilem, kdy se část spalin vrací do sání. A kia egerventil zřejmě ještě nemá, nebo se pletu?
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 417  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod spacirx » 17.12.2017 12:06

Polsondeside píše:tak teď jsem objevil na netu takovýto poučný odstavec a jsem z toho znovu jelen :D

ŘAZENÍ SMĚREM NAHoRU: Před přeřazením rozjedeme auto na patřičnou rychlost (obzvlášť do kopce). Spojku sešlápnem na zem a pustíme plyn - pozor, nikdy nepouštějte plyn dřív, než je spojka na zemi. Poté zařaďte vyšší rychlostní stupeň. Spojku dejte do záběru a přidávejte plyn - nikdy nepřidávejte plyn, dokud spojka není v záběru. Spojku chvíli podržte a za současného přidávání plynu dejte spojku až nahoru.


Za sebe mohu tvrdit, že řadím tak, že nejprve pustím plyn a současně sešlápnu spojku...řadím a následně pouštím spojku úplně a současně přidávám plyn. :P

No opravte mě někdo jestli to tak není....


Kde jsi to prosím tě našel? Na stránkách Landova rallye klubu? :D
Jen si trochu pohrej s načasováním pouštění plynu a mačkáním spojky, aby tam nebylo to zpomalení s klesnutím otáček motoru, které se stihne přenést na kola před sešlápnutím spojky. Prostě mačkej spojku o trochu dřív nebo plyn pouštěj později.
Asi takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=R9OVmdsolAM
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod Berka » 17.12.2017 12:54

Na stránkách podobně zaměřeného klubu je pohled na horní část pístu motoru GDi. Na druhé stránce stejný píst po nějaké době a jak sám píše začal nepravidelně používat VIF. Zároveň, ale absolvoval cestu na dovolenou asi 1900km takže neví co bylo přesně důvodem pro vyčištění od karbonu, zda účinek aditiva nebo dlouhá cesta po dálnici.
Každopádně karbonu se v tomto motoru tvoří asi opravdu hodně a časem to nemusí být žádná sranda.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=152&t=31714
Naposledy upravil Berka dne 31.08.2019 19:24, celkově upraveno 1
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod mv12 » 17.12.2017 18:13

...písty se snad ještě nějak vyčistí těmi aditivy v benzínu, ale co ventily? Tam tomu asi nepomůžeme :( Viz odstavec Sací potrubí a ventily: http://www.auto.cz/karbon-mor-modernich ... vit-100802
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 17.12.2017 21:21

elkan píše:S tím karbonem mají problémy všechny přímovstřikové motory. Já dávám aditiva do tankování třeba u shellu, ale teď ze stejného důvodu tankuju MOL, a tam mají aditiva standartně, podle toho, co reklamují....
Moc tomu nerozumím, ale někde jsem četl, že karbon se usazuje především v autech s egerventilem, kdy se část spalin vrací do sání. A kia egerventil zřejmě ještě nemá, nebo se pletu?

Auto bez EGR nemá šancu splniť emisné normy myslím, že už minimálne od Euro IV! S karbónom je problém u priamovstrekových motorov pretože ventily nie sú obmývané benzínom. A reklame neverím žiadnej, to skôr nezávislým testom, ktoré už nie raz ukázali, že palivá u nás nie vždy obshaujú to čo majú resp. ich výrobcovia deklarujú. Takže radšej obyčajné palivo a aditívum si dodám sám a viem na 1000 %, že tam je.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod TatkaSmoula » 18.12.2017 08:59

Teda lidi nevim, ale davam VIF od nova porad. Kdyz uz by to nepomohlo, tak aspon pro muj vnitrni klid. A s tim klidem je to fakt, mam dojem (muj subjektivni pocit :D ), ze to i nejak jde pravidelneji a lip jede. Tim je dokazano, ze placebo efekt funguje.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod kaduz » 18.12.2017 09:11

pro vyčištění saní a ventilů u přímovstřikových v motorů aditiva v benzinu nefungují, protože je benzín neomývá :| . Jediná možnost je jednou za x tis. km použít http://www.obchod.top-oil.cz/www/priloh ... _sprej.pdf. Je to levné a aplikace je jednochuchá viz https://www.youtube.com/watch?v=ON31zHIVufI (zde je to pro diesel, ale jinak je to stejné).
Já už to jednou použil na ojetinu co jsme kupovali domů,ale dělal jsem to spíš z prevence.

nebo dražší vezre je http://www.bg-care.cz/dekarbonizace/mot ... s513219782, ale to už se musí dělat v servisu.
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 211  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod mv12 » 18.12.2017 18:22

Tak on je přesný návod uveden na další straně toho pdf. Jen zatím netuším, jestli pro ceeda s 1.6 GDI bude stačit postup dle bodu A) nebo... Nikdy jsem nezkoumal, kde tam je ten EGR. A jak často by bylo vhodné to pročistit? ...a funguje to vůbec :?
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod Berka » 18.12.2017 20:38

Přípravky na profi čištění sání, palivové soustavy, olejové soustavy atd., většinou fungují.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod mv12 » 18.12.2017 20:42

Já myslel spíš ten sprej na doma ;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod Berka » 19.12.2017 21:01

Tyhle spreje fungují také, problém spíš je jejich malá náplň a tím pádem celkově vyšší cena. Při použití profi přípravku probíhá čištění sání několik minut při kterých motor běží na lehce zvýšené otáčky. Sprej tam vystříkáš do minuty a ještě s přestávkou. Hodně přípravků na čištění sání se ředí vodou. Někteří to nepřiznají, protože by se zákazník bál, vstřikovat vodu do motoru je přeci blbost, ale ona motoru nijak neublíží, naopak pomáhá celkem dost při odstranění karbonu. Tedy pokud je rozprašována ve správném množství. Na netu najdeš celkem dost videí kde to hodně lidí zkouší. Osobně jsem to kdysi zkusil na jednom starém motoru a mimo toho, že během procedury dost chrčel a prskal se mu nic nestalo. Nenechalo to na něm žádné následky a to tím motorem proběhlo celkem dost vody- asi 2-3 litry. Použil jsem na to tlakovou nádobu pro zahrádkáře na postřik kytek. U nového auta bych si to takhle asi nerisknul.
Sprej bych ti doporučil od Liqui-Moly, jejich nabídka přípravků na čištění všeho možného je hodně pestrá a kvalita je jistá. Na netu najdeš přímo i jejich videa s použitím. Profi přípravky používám Pro-Tec.
Teď jsem si objednal 8mm endoskopickou HD kameru s přisvětlením, tak ji někdy vyzkouším na autě. Svíčky se mi kvůli tomu zbytečně vyndavat nechtějí, ale zkusím jít sáním směrem k ventilům. Jen nevím kam až se dostanu, jelikož u GDi je sání s proměnlivou délkou a tudíž dost dlouhé a složité pro posuv kamery.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod mv12 » 19.12.2017 21:16

Super, tak to jsem zvědav, co zjistíš. Sám bych do toho asi nešel (abych to někam nenacpal a ono to pak třeba nešlo vytáhnout zpět :lol: ), ale třeba někdy na srazu bych tě možná zkusil využít :lol: :lol: Docela by mě to zajímalo, jestli a jak se to zaneslo.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod only_one » 19.12.2017 21:54

kamera neřeší skoro nic, ukáže se trocha karbonu na válci, ale to gro pruseru je nad ventilama a tam se kamera nedostane bez většího rozebírání. Pokud by šlo o odstranění karbonu, tak bych se vykašlal na spreje a home made a po 100tis km bych to svěřil na kvalitní průmyslové vyčištění. Tak to má třeba Alfa romeo přímo v servisním plánu pro motory 1,4Tbi, které jsou na karbon snad nejcitlivější ze všech. Já si nemyslím, že by naše atmosféry Gdi byly na karbon ultra extra citlivé. Problémy mají především turbomotory, kde se dostávající na nízkých otáčkách do stavů, kde karbon z auta padá v kostkách :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: benzínové motory v KIA

Příspěvekod l_laco » 19.12.2017 22:48

Na internete sa dá nájsť niekoľko firiem ktoré robia "dekarbonizáciu". Máte s niektorou skúsenosti???
:kia: :SK:
Kia Ceed SW 1,6 GDi SlovakXedition 2014
l_laco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 24.10.2017
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2014)
118000 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot]