DPF - regeneracia

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod melonsvk » 31.07.2018 14:22

Mne sa teda DPF vypaluje rovnako, ci je leto ci je zima. Kazdych 250-350, najcastejsie okolo 300.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 31.07.2018 16:52

Jezdil jsem Octavií, Superbem, Pežotama, Jeepem co měli DPF a tam byla vzdálenost mezi regenerací minimálně 500km u superba i 700 a více km. Když si vezmete, že na tu regenraci potřebujete cca 20-25minut a tedy 20-30km tak je skoro nemožný, aby se dokončily regenerace korektně a bude za rok mraky neuspěšných regenerací a tedy i opětovně brzké pokusy o zregenerování. Nestačí na to v podstatě ani cesta z prahy do Plzně kde se to pravidelně dokáže trefit před dojetím do cíle, kdy chce spouštět. Ale i předchozí Crdi i30 měla regeneraci min po 400-450km. Teď ale 3tisíce po výměně oleje očividné zvýšení objemu oleje, ten citelně byl cítit naftou. Prostě očividně, pocitově i mechanicky něco špatně. Tomu motoru se musí zdát o čertech... Regenerace cestou do Ostravy 4x ... 4 nádrže různé beznínky, aditivovaná nafta, obyč, bez bio složek, žádný rozdíl, stále velmi častá regenerace. A to auto se do města skoro nepodívá, celkem tak 10% město a zbytek je všechno delší cestování.

Tohle prostě není dobré. Znamená to, že současný setup pro "Emise" tvoří extrémní množství sazí a je malý filtr -> častá regenerace, nebo je v konfiguraci s Denox filtrem nějaká konstrukční vada celého systému spojená právě s pozicí čidel tlaku nebo celým spojením obou filtrů -> častá regenerace.
Zkrátka častá regenerace nesvědčí ničemu a bude nutné zjistit v čem je zakopaný pes, ale odstranit to asi půjde velmi težko, pokud skutečně není nějaké čidlo vadné a měl bych smůlu na raně vyrobený dízl s porodní bolestí, které třeba vy máte už vymýcené. Už po pul roce od koupi jsem byl na úpravě SW, kde bylo podezření, že se zalepují sazema horní čidla diference tlaku ->častá regenerace.

Problém by se pravděpodobně dal elegantně vyřešit čipem, který by uměl vyladit jednotku a snížit kouřivost o desítky procent, jenže bohužel naše jednotky se musí upravit krom SW i mechanikcy a přepájet jednotku a to už se zárukou moc nekoresponduje a už vubec ne s Brusel terorismem s honbou na NoX a pod , pokud by to měla udělat Kia oficiálně. Pokud se opravdu bude měnit filtr je to částka konvergující k 80 tis Kč dle ceníku.

No a nebo je prostě filtr po 65K deth a je nutné ho vyměnit. Strašidelné, ale možné to prostě je, ale tomu se mi nechce věřit. To by prosáklo na veřejnost rychle, bohužel ty auta nemají s E6 ještě najeto tolik, aby se vyselektoval řádně vzorek nějakých opakujících se závad podobného typu. Mám ho 2 roky a jezdím 30 ročně, což je nadprůměr nad ostatníma autama. No jsem sám velmi zvědavý na result od servisu a řešení, ať už bude jakékoliv, ale radost z toho prostě nemám. Už koukám po nějaké náhradě, ale filtr částic už fakt v autě nechci, z principu mě tahle součást neuvěřitelně S*** a poslední ostrov normálnosti pro smrtelníky má asi Mazda se skyaktivem.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 08:25

tak si dneska po 4 týdnech jdu pro opravené vozidlo. Závada byla nakonec diagnostikována na vadné čidlo. Ovšem né tak ledajaké. Z výroby tam bylo údajně špatné čidlo, mělo uplně jiné číslo a nepatřilo do auta k danému motoru. Zřejmě špatná krabice na výrobní logistice.. kdepak byla výstupní kontrola.. a co v ten den asi dělala. :| Od začátku jsem ten motor podezíral, že něco dobře není, ale muselo to dojít až do stavu, že opravdu ten filtr už přestal fungovat korektně a trvalo to dva roky. Filtr údajně zaplnění 0,000nic procena popílkem, stav nového. Tak jsem zvědavej, jak se to projeví na délce regenerace,
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod melonsvk » 16.08.2018 09:56

V dnesnej dobe ciarovych kodov a automatickych kontrol to snad ani mozne neni :huh: A cidlo coho? Cidlo tlaku ma asi fungovat rovnako vzdy a vsade, nie?
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 10:56

jedno z čidel diference tlaku - jsou tam dvě, víc nevím, pouze to všechno do sebe zapadlo - problémy od začátku, krátší a kratší intervaly regenerace vyhrocené až do stavu neschopnosti zregenerovat filtr úplně. Zřejmě jinak kalibrované čidlo - co já vím.. pouze mě štve, že to trvalo tak dlouho, a kdoví kolik lidí má obdobný problém, ale servis jim říká, že to je v pohodě.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod milan23 » 16.08.2018 12:16

Bolo by super dat info,ako sa zmenilo vypalovanie po vymene,mozno tak clovek dokaze porovnat ci jeho funguje ako tak spravne,ked je to v tomto pripade chyba,na ktoru nic,okrem ineho chovania upozorni.

Este jedna otazka,objavili v servise aj nieco na diagnostike? Alebo jednoducho len tlak aby to rozobrali a pozreli?
Dakujem
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 12:24

to už vám chlapci asi nepovím, já to auto prodávám, mám vybráno už jinde
Ale za mě - není to vůbec ojedinělý porucha. Problémy s naftou řeší napříč snad všichni výrobci, čím je motor menší, tím větší to má od E6 potíže.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 12:52

Bohužel co mě štve nejvíc je, že kdybych sám neprudil servis a netrval na řešení, tak to auto jezdilo, nevykazovalo žádný defekt, žádná kotrolka, jen vyšší spotřeba a v podstatě pořád regenerace filtru, což mnoho lidí vubec neví že se děje... A pokud výrobce nahradil díl co evidentně nefungoval, měl minimálně v servisních intervalech tohle vyřešit u problematických autech (doměnnka). No ale to se ví už od spojek, že výrobce Hyundai čeká až to praskne a pak to teprve řeší kusově kdo se ozve .. . :roll: svolávací akce je totiž moc drahá na řešení ve statisícových seriích.. Ano, servis funguje, opravil, pomohl, zde co se týče servisu to je OK. Ale ten princip výrobce v tomhle mě teda setsakramentsky štve i proto, že jsem dříve napsal velmi slušný dopis na centrálu, kde jsem vylíčil a poměrně i dost technicky co se děje s autem a ptal jsem se, jestli je regenerace po 200-250km běžná, zdali to tak je opravdu správně a jakožto uživatel můžu být v klidu a jakýsi šohaj ze slovenska mě slušně poslal do pr... Takže normální uživatel, neznající problematiku, netušící stav věci a neznalý možných prvotních projevů má opravdu asi dost smůlu...
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod milan23 » 16.08.2018 13:13

Presne kvoli tomu by bolo zaujimave vediet,ako sa zmeni chovanie po vymene cidla,nakolko regeneracia prebiehla vzdy ako si popisoval a ci sa jednalo o nejaku chybnu celu seriu (ako bolo pri Keyless,antena ku kufru),alebo to bol len nestastny kus? Ale to,ze treba tlacit na riesenie problemu musim potvrdit,som zvedavy ci bude pri 3.garancke v De.

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod melonsvk » 16.08.2018 13:18

No ak to razom skoci z 200km na 600km tak je to jasne, to by som okamzite letel do servisu aj ja. Ja som doteraz povazoval tych 300-350km za standard, ktory tu ma asi vacsina z nas, aj napriek tomu ze si osobne myslim, ze je to aj tak casto. No som zvedavy, dufam ze aspon tisicku na aute este nalietas, aby si nam vedel povedat.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 13:24

bezdrátovou anténu na kufru už jsem reklamoval taky 2x :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 16.08.2018 13:31

no celkově se to neprojení při jedné regeneraci. Ale tak 2-3 nádrže vyjezdit a zjistit co a jak. Uvidíme, jak půjde prodej, samotného by mě to zajímalo
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod KIASTORM » 27.08.2018 13:31

Only one aky mas vlastne motor? 1.7?
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod milan23 » 27.08.2018 14:26

1,6 crdi 100kw

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
Kia Cee´d SW Gt_Line 1.6 Crdi 7DCT
Kia Optima SW Gt_Line 1.7 Crdi 7DCT
Kia Sorento 2.2 CRDi A6
Uživatelský avatar
milan23 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 270  Témata: 7
Registrován: 12.10.2015
Bydliště: Nemecko  Slovakia (sk)

Kia Optima SW IV (2017)
20550 km @ 0 l/100km

Re: DPF - regeneracia

Příspěvekod only_one » 28.08.2018 12:33

ano je to 1,6Crdi 100kw MY 2016. Dnes nebo zítra se bude vracet auto do servisu, protože na jedné nádrži se spustila filtrace 4x + 1x nedokončená....
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé