Hučení u výfuku/palivové čerpadlo

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Hučení u výfuku/palivové čerpadlo

Příspěvekod leo487 » 31.07.2017 21:04

Ahoj všem,
zas mi můj cee´d přichystal další překvapení..Dnes po cca 60km cestě po dálnici jsem po příjezdu domů slyšel jakési hučení, myslel jsem že ventilátor, ale když jsem vylezl z auta (motor běžel), tak jsem slyšel vzadu u koncovky výfuku takové hvízdání/pískavé hučení-ševelení. Když jsem vypl motor, tak bylo ticho. Po pár minutovém znovu nastartování bylo ticho, objel jsem blok a zase to začlo hvízdat. Po zaparkování jsem to zase chvíli pozoroval příčemž se zapl na chvíli ventilátor chladiče a ten zvuk střídavě přestával, nicméně ventilátor se po chvíli vypnul a hučelo to vesele dál. Nemáte někdo zkušenost s podobnou kratochvílí?

Pár nových postřehů: Zcela evidentně má pískání vazbu s teplotou motoru. Na pískání nemáji vliv otáčky motoru, tzn. že auto píská stejně jak za jízdy, tak na volnoběh. Zvuk stále slyším u koncovky výfuku/za PZ kolem. Při náštěvě v servisu se závada jako na potvoru neprojevila. Projevilo se mi to jak při delší cestě po okresce do 90 km/h, tak i na dálnici při 130 km/h. Dle servisáka je možný, že se třeba teplem uvolňuje příčka v tlumiči výfuku, ale je to s otazníkem.

Zde je video, když motor běžel na volnoběh (opravdu to není kompresor klimatizace-pod kapotou bylo ticho), posuďte sami.

https://youtu.be/4nT2u5SQLhY
Naposledy upravil leo487 dne 01.08.2017 17:24, celkově upraveno 1
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Hvízdání z výfuku

Příspěvekod leo487 » 31.07.2017 21:46

Tak onen zmiňovaný zvuk nakonec nevyznívá z výfuku, ale z palivového čepradla. Neřešil jste už někdo hučící čerpadlo? Čerpadlo mi v rámci záruky vymění za nové, jen bych opravdu v něm závadu nehledal, ale zvuk se opravdu ozývá kolem nádrže, a asi díky, tomu, že je plechová, se to "krásně" rozeznívá do všech stran.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Hvízdání z výfuku

Příspěvekod syberius » 01.08.2017 13:17

Přesně tohle se mi občas ozve taky. Už jsem to taky konzultoval v servisu a řekli to samý, že asi čerpadlo. Ale ozývá se to tak sporadicky, že jsem to zatím nechal být.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Hvízdání z výfuku

Příspěvekod t0x!n » 01.08.2017 14:30

ty cerpadla huci jako krava, uz je zde o tom tema: viewtopic.php?f=179&t=4933&p=131765

stejne mi huci taky, nastesti porad stejnym "brumem" bez zmeny zvuku, je pouze napr. hlasitejsi kdyz drzim packy na vytazeni oken, to se zmeni frekvence zvuku v aute, kazdopadne je sice pekne, ze ti to vymeni, ale nic to nevyresi :D proste je to tak konstrukcne na nic...
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Hvízdání z výfuku

Příspěvekod leo487 » 01.08.2017 17:36

Zajímavý a projevuje se vám to podobně, že třeba po delší cestě to prostě začne a pak to pořád hučí až dokud auto neodstavíte a vychladne? Já jsem de facto vůbec rád, že vím, co to vůbec je-tedy snad. Nemálo mě to znervózňovalo, když člověk neví co to je.
Jen stále je mi trochu otázkou, proč se inzenzita toho hučení měnila v souvislosti se zapnutím ventilátoru chladiče, při stání na volnoběh. Navíc pokaždý se to zatím jen projevilo, když běžela klima (tomu nicméně nedávám žádnou souvislost, považuju to za souhru náhod).
Jak píše t0x!n , mě taky hučí de facto konstatně stejně a bez ohledu na otáčky motoru. Nicméně pokud se projevuje hlasitěji (či jinak..) při posuvu oken a mě při zaplém ventilátoru/klimě, tak mi přijde, že při daných spičkách je krmené menším proudem a mohlo by být tišší. Ale to bude zrejmě jen má lichá domněnka.
Kdyžtak klidně ať někdo z adminů téma uzamkne a přesměruje k výše uvedenému odkazu.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Hučení u výfuku/palivové čerpadlo

Příspěvekod syberius » 01.08.2017 21:32

Mě se to objevuje jen velmi sporadicky a to vždy, když běží klima a jedu delší dobu a dostanu se do hustšího provozu, kdy se hodně brzdí a znovu zrychluje. Pak je to stály zvuk bez změny intenzity nezávislý na čemkoli co udělám. Vypadá to jako by se něco, patrně tedy v palivovém čerpadle, přehřálo a pak to hučí dokud to zase neschladne.
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Hučení u výfuku/palivové čerpadlo

Příspěvekod leo487 » 03.08.2017 09:25

Ten tvůj popis se naprosto shoduje s tím mým projevem. Teď v týdnu, už jsem to pozoroval i ve městě, kde obvykle mívám klimu vyplou a teď jsem ji zrovna zapnul a pochvíli to začlo, tudíž beru zpět, že se to týká jen delších cest. Takže to sedí naprosto přesně i s tím, co popisují ostatní a tom druhém vláknu.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Hučení u výfuku/palivové čerpadlo

Příspěvekod lh63 » 14.08.2017 10:37

Dobrý den,
včera po cca 2 hodinové jízdy z Vysokých Tater. Zastavil jsem na čerpací stanici a natankoval. Při nastartování a odjetí cca 2 km začalo něco hučet jako (rotor). Měl jsem puštěnou klimatizaci a při rychlosti 90 km/h to stále hučelo, tak jako v letadle když letíte konstantní rychlostí. Omlouvám se za srovnání. Při zastavení na volnoběh to nehučelo, ale při zapnutí klíče a klimatizace to hučelo. Má někdo zkušenost se servisem jak postupovat. Děkuji
lh63 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 21.12.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
79000 km @ 8.2 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé