nepravidelný chod studeného motora

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod heart » 14.07.2017 23:49

Ahojte. V poslednej dobe mi začal ceed dosť nepekne štartovať za studena. Klepkanie a ako keby nepravidelný chod. Neviete mi poradiť, čo by to mohol byť za problém? Chcem mať istý rozhľad, pred návštevou servisu. Ďakujem. Ceed 2013, 1.6crdi

Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod sykino » 15.07.2017 16:02

Toto iste robi aj mne ten isty rocnik aj model aj motor. Mam podozrenie na trysku vstrekovaciu, o 2tyzdne mam ist s tym do servisu,bol som uz na diagnostike aa nic im zle neukazalo. Povedali mi ze to moze byt tryska.tak uvidine. Niekedy ked rano startujem studene tak to aj skape,potom dlhsie toci a potom ked nastartujem uz ide normalne.
Uživatelský avatar
sykino Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 93  Témata: 8
Registrován: 21.02.2011
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod heart » 15.07.2017 22:17

No ak myslis vstreky tak tie su v motore styri,alebo sa mylim? Pekne si ma vystrasil,ale dakujem za info. Bud taky dobry a daj potom vediet,ci sa problem vyriesil, a ci ti to vymenili v ramci zaruky. Motor mi nezdochol nikdy,ale uz raz ci dvakrat sa poriadne zakaslal. Tankujem len v power od shell a lejem do toho aj vifko, tak co ine im mohlo uskodit,ak nie nekvalitna nafta
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod davor88 » 25.07.2017 06:56

Mám podobný problém, 1.6 CRDI 2011, 66 KW. Nepravidelný chod motoru po studeném startu. Před 14 dny mi auto vhodilo chybu EGR ventilu. Byl měněn v rámci záruky s příslibem, že by to mohlo vyřešit problém.
Naposledy upravil davor88 dne 17.12.2020 07:35, celkově upraveno 1
davor88 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 16.06.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod heart » 14.08.2017 14:14

Ano, v servise to hodili na pomerne stary naftovy filter, vymeneny, nic to nevyriesilo. Zacinam mat pocit ze ak tam pridem 5 krat, stale tam necham stovku a nikdy sa na nic nepride. Tie crdi zrejme budu taketo divne od vyroby, pokial startuje na prvy krat....tak..
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod pysta » 14.08.2017 15:42

Taketo spravanie chybu nikdy nezapise, na diagnostike treba pozriet prepady trysiek, pripadne ich idealne nechhat zmerat na stolici mimo motora. Okrem trysiek by to mohli byt zhavice ale az pri vyssich km (pod urcitu teplotu dozhavuju aj pri beziacom motore), alebo EGR. Ak ale servis nema sikovneho servisaka, tak sa na to nikdy nepride, lebo sa bud caka na chybu v ECU, alebo je vsetko "OK" a "oni nic nepocuju"
pysta Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  
Registrován: 26.06.2017
Bydliště: bra  Slovakia (sk)

Kia Sorento II (2011)
128000 km @ 8 l/100km

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod only_one » 14.08.2017 17:07

problémů může být celá řada, včetně jejich souběhu. První bych šel po starém EGR, který za studena nemusí zavřít na 100% a pak to zlobí což je vada po čase snad u uplně všeho co žere naftu a EGR má nezaslepený. Ze zvuku je ale spíš slyšet vysloveně vynechání a to by vedlo na vstřiky a dopravu paliva ke vstřiku. Může kolísat tlak na railu, prokapávat vstřik, taky může být chyba nějakého senzoru, nebo spíš bude mít hodnoty na hranici chyby a ještě se to nebere jako fatal a nezapíše chybu ve studeném modu... nutné podrobit auto prací zkušeného diagnostika. Zdravé to úplně není a mě by to rozčilovalo ultra extrémně.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod heart » 21.08.2017 09:04

Dakujem za odpovede. Pravdepodobne ma opat caka servis. Snad sa dozviem nieco viac ako minule. Poziadavka na skuseneho diagnostika je na mieste, bohuzial, osobne nepoznam ziadneho.
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod davor88 » 20.09.2017 06:57

Asi mám vyřešeno. V servise vyměnili napájecí kabel k žhavícím svíčkám a vyměnili jednu vadnou žhavící svíčku. nepravidelný chod motoru se zatím neprojevil :drink:
davor88 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 16.06.2017
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod heart » 21.09.2017 07:47

tak to pojdem skusit znova aj ja, co sa zase nove dozviem, pretoze mam pocit, ze sa to zhorsuje
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: nepravidelný chod studeného motora

Příspěvekod sykino » 21.09.2017 10:17

Ja som mal ten isty problem a vymenili mi senzor hladiny oleja a odvtedy mam pokoj
Uživatelský avatar
sykino Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 93  Témata: 8
Registrován: 21.02.2011
Bydliště: Trnava  Slovakia (sk)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé