ceed 1.4CVVT - hukot

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

ceed 1.4CVVT - hukot

Příspěvekod cdkia » 09.09.2017 14:14

Zdravim fandovia kia/ceed, mam par otazok a rad by som vas poprosil o vase nazory.

Jedna sa presne o model ceed hatch 2015 motor kappa 1.4 CVVT 73kw/100PS.

Zvyseny hukot do kabiny pozorujem od nasvstevy original kia servisu za ucelom vymeny zadnych dvery na strane vodica a nasledneho striekania prednych.(skodova udalost, mestska policia pri davani papuce vraj nedala rucnu a ich auto vrazilo nahodne do mojho zo zadu a doskrkalo a rozmlatilo zadne dvere :(
Pre blizsie objasnenie auto bolo cca3 tyzdne v servise/lakovni. Je mozne, ze by nieco vymenili vyfuk/motor/cokolvek. 3 tyzdne nieje zrovna najkratsia doba na vymenu dveri a nalakovania prednych resp. nastreku.
S pociatku som myslel, ze je to len moj subjektivny pocit, ale na kolko ma nato upozornil clen v rodine a nasledne dalsi ludia co som viezol od vtedy tak sa mi to nezda byt ok. Znami maju podobnu motorizaciu v hyundai i30 aj 1.4 aj 1.6 a tam ten motor je porovnanni s mojim tichsi. Jeden z nich sa ma pytal, ze ci je to diesel aspon pri akceleracii sa mu to tak javilo a druhy, ze ci to ma nejaky tuning...
Skusil som navstivit aj orig. servis a ich vyjadrenie bolo ze, zvuk motora je vraj normalny a nic nevyzera vraj vymenene. Dokonca som vyskusal nejaku testovacku co tam mali ci ten motor huci viac/menej no mne sa zdal, ze bol tichsi ale technik si tvrdil svoje..

Zasiel som este za jednym technikom nech sa nato pozrie ci sa mu to zda v poriadku, vraj ano ale kedze nema skusenosti so ceedmi tak nevedel jasne povedat ci to huci akoma. Pozrel v rychlosti aj podvozok a vyfuk je celkom hrdzavy, avsak nevyzera deravy.
Chcel by som sa spytat je mozne, ze po dvoch rokoch je vyfuk hrdzavy a to celkom dost? Ake mate skusenosti po kolkych rokoch pripadne km je mozne hrdzavenia? Pripadne ak to nieje bezne je to na reklamaciu? :help:

Vopred dakujem za kazdu odpoved.
cdkia Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 8
Registrován: 06.02.2016

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: ceed 1.4CVVT - hukot

Příspěvekod snike » 09.09.2017 14:40

Jen dle textu nejdou tyto veci hodnotit ... dej sem video huceni motoru a fotky vyfuku ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé