KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 05.01.2018 20:20

Ahoj,

řeším problém s poruchou motoru u KIA CEED II 1.4CVVT (rok 2012, najeto cca 42t km). Při jízdě na dálnici přestal mít motor tah (cca po30km) a musel jsem auto odstavit. Po otevření kapoty jsem zjistil, že chybí víčko chladícího systému. Auto jsem předal servisu na vyřízení reklamace. Bohužel se závěrem, že motor byl poškozen vinou chybějícího víčka - chybnou obsluhou, na což se záruka nevztahuje...
Měsíc před poruchou jsem byl na 5ti leté prohlídce. Při reklamaci mi řekli, že jsem s víčkem musel špatně manipulovat já nebo mechanik v servise při 5ti leté prohlídce. Teorii, že jsem si víčko odmontoval sám a jel pak až do poruchy odmítám a prosím neuvažujte ji.

Myslíte, že mám šanci uspět? Jednoznačně muselo dojít k poruše motoru, nebo musel pochybit servis při 5ti leté prohlídce. Jenže jak to dokázat?
Kolik asi bude stát oprava v případě neuznání reklamace? Měřením byl zjištěn chybějící tlak ve válcích. Víc jsem zatím nezjistil.

Moc děkuji za názor.
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 05.01.2018 21:20

Děkuji za reakci. S právníkem už mám domluvenou schůzku. Ale bojím se, že mě to nezachrání..
Od 5ti leté prohlídky jsem ujel cca 1300km, což podle jejich vyjádření není bez víčka chladícího systému možné.. Jestli víčko špatně dotáhly asi na videozáznamu poznat nepůjde:( Ještě mě napadá, že bylo víčko vylomeno tlakem, po poruše...
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod Berka » 05.01.2018 23:26

Chybějící víčko asi nemůže být důvodem k zamítnutí reklamace. Jak by se pak řešilo když vlivem vadného víčka dojde k závadě, což by mohl být tento případ. Jestliže servis tvrdí že víčko bylo nasazeno normálně, ty jsi asi neměl důvod ho sundavat, tak mohlo dojít vlivem jeho vadné funkce k povolení a ztrátě.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod buko1 » 06.01.2018 00:20

Aký vplyv má viečko chladiaceho systému na funkčnosť motora?

Počas 30 km predsa nemôže vyvrieť všetka voda tak, aby poškodilo motor. Naviac pokiaľ by sa motor začal prehrievať, tak je na prístrojovke stupnica - to že teplota vyskakuje hore si snáď človek všimne nie?



K obsluhe - podľa návodu na ceeda (časť 7 - Údržba) sa hladina chladiacej kvapaliny a ďalšie veci majú kontrolovať pri každom tankovaní ( a na ďalšej strane sa píše aspoň raz za mesiac). V autoškole učia o týždennom intervale kontrol oleja a chladiacej kvapaliny. Pochybujem, že to veľa ľudí dodržiava, lenže to výrobcu zaujímať nebude. A servis sa odvolá na to, že auto sa mesiac používalo a ak by oni urobili chybu, tak bolo dosť času si zle nasadené viečko všimnúť (napr. už pri prevzatí auta).
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 06.01.2018 07:48

Aj keby to bola vina servisu dôkazné bremeno bude na tebe. A ak je viečko dôvodom poruchy musela stúpať teplota a následne svietiť kontrolka. Ostatné si domysli.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod buko1 » 06.01.2018 10:14

Bez viečka? Bez viečka (ak nie je zapadnuté niekde v priestore motora) nedokáže že bolo poškodené. Vraciame sa k tomu, čo som napísal - návod na použitie a kontroly majiteľom/užívateľom.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 09.01.2018 19:56

Děkuji za reakce.. Jestli jsem kontroloval chladící kapalinu se mnou zatím nikdo neřešil. Myslím, že i z toho důvodu, že na základě toho nelze reklamaci zamítnout;) Porucha se stala necelý měsíc po garanční prohlídce.

Považuji se za celkem zdatného uživatele vozu a určitě bych při problémech vůz zkontroloval. Kontrolka teploty se rozsvítila až cca 5km před poruchou cca na 1minutu, pak zase zhasla a rozsvítila se kontrolka motoru, kdy jsem na dálnici tak tak dojel k cca 2km vzdálené benzínce.

Dnes mi napsali další vyjádření o zamítnutí reklamace:
Po konzultaci s technickým oddělením KMCZ a výrobcem vozidla je jisté, že se nejedná o technickou vadu vozidla, kde je hrdlo pro tlakové víčko chladící soustavy v neporušeném bezvadném stavu a jeho funkčnost je zcela zachována. Uvedený dealer výše rovněž testoval upevnění za pomoci náhradního tlakového víčka s výsledkem bez vady. Za těchto okolností není možno jakoukoli opravu vozidla v této souvislosti řešit jako garanční. Detailní fotodokumentace přiložena. Další okolnosti v souvislosti s chybějícím tlakovým víčkem chladící soustavy vozidla nepřísluší Importérovi, ani výrobci vozidla posuzovat na základě domněnek.

Odpověděl jsem jim i díky vašim radám:
Děkuji za zprávu. Vy jste prosím rozhodli na základě fotodokumentace a testu našroubování nového víčka? Promiňte, ale to mi nepřijde řešení reklamace v souladu s dobrými mravy. Naopak mi je zřejmá tendence rozhodnout ve váš prospěch..
Jak můžete tvrdit, že se nejedná o technickou vadu, když jste neotestovali tlakové víčko? Není možnost, že bylo poškozené, nebo vadné právě to?
Pokusili jste se víčko v motorovém prostoru najít?
Provedli jste test nebo měření, které by vylučovalo vznik nadměrného tlaku v motoru?
Provedli jste kontrolu videozáznamu garanční prohlídky mého vozu ve vámi autorizovaném servisu?

Dál už to budu řešit s právním zástupcem, ikdyž asi nemám moc šancí - maximálně argumentovat aby měli férový přístup. Pokud mi reklamaci nevyřídí, nebo neopraví servis kvůli pochybení, ať si auto klidně nechají.. Už vůz KIA nebo jejich autorizovaný servis nechci vidět.. Tato situace byla nebezpečná a přidělala mi hodně starostí..
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod snike » 09.01.2018 20:59

:( :( :( ... ve kterem Kia servisu to resis?
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6103  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 09.01.2018 21:06

Řešil jsem to v servisu Autopark Brno, po jejich zamítnutí jsem to předal přímo importérovi (KIA MOTORS CZECH). Přiložené vyjádření je od nich. Ani si nenechali auto poslat, jen fotky..
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod rudolf.tomka » 09.01.2018 21:40

ešte taká otázka , ktoré viečko chýbalo :?: na expanzke , alebo chladiči ... :?
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1703  Témata: 20
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
173000 km @ 7.50 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 10.01.2018 09:45

Přikládám foto po poruše.

7867
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod Mildahb » 10.01.2018 10:48

...nejsem až takový odborník, podle mě víčko vyrazil tlak kapaliny z přehřátého motoru, čemuž odpovídá i to, že jsi i přes varovnou kontrolku teploty motoru jel dál (5 minut po dálnici?),.....
Mildahb Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  
Registrován: 24.03.2014
Bydliště: Havlíčkův Brod  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2018)
1000 km @ 9.9 l/100km

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod only_one » 10.01.2018 11:04

Pokud tomu dobře rozumím, vyrazil si na dálnici, problikla ti kontrolka teploty a ty si upaloval dalších par kilometru dal a motor si uvařil? Rozsah poškození motoru znáš?
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod dvorka » 10.01.2018 11:22

Pokusím se napsat ještě jednou. Jel jsem na dálnici, kontrolka teploty se rozsvítila, zpomalil jsem a začal vyhodnocovat situaci, cca po minutě zhasla, cca za 1min se rozsvítila kontrolka motoru, zase jsem zpomalil a zastavil okamžitě na prvním bezpečném místě - cca po 2km na benzínce, cca 2 minuty.
Za jízdu přes varování kontrolek mi nikdo reklamaci nezamítl. To přece jde přes diagnostiku zjistit..
dvorka Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  Témata: 1
Registrován: 05.01.2018
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Re: KIA CEED 1.4 CVVT - porucha motoru

Příspěvekod only_one » 10.01.2018 12:55

No já ti rozumím, že to je někdy náročné správně vyhodnotit, ale když už na mě zabliká nějaká kontrolka, tak nemáš váhat a zastavit hned. V tom je teď trošku problém, protože to bylo poslední varování co ti auto dá, pak se vyleje voda a čidlo už neví a je konec. :-(
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé