Šmýkajúca spojka

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod DominiKK » 18.03.2018 18:11

Presne tak, povedia, že som mal opretú nohu o pedál alebo si už len niečo vymyslia... A tuším tam je napísaná spojka ako "spotrebný materiál"... A to by sa ťažko reklamovalo. :|
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod KIASTORM » 20.03.2018 10:50

Ja ked som reklamoval spojku,tak si ku mne sadol mechanic a isli sme sa previezt,aby vylucil moje pripadne zle zaobchadzanie so spojkou,ktore sa nepotvrdilo. Nasledne mi povedali,ze az ked ju rozoberu tak budu vediet urcit,ci vada materialu,alebo moja chyba a mam sa pre istotu pripravit na platenie. To sa mi vobec nepacilo tak som auto zobral do ineho autorizovaneho a tam mi ju vymenili na zaruku,celu spojkovu sadu.
Kia Sportage 1.7CRDi Sand Track+coolove svetla+Turbo GDI maska :-)+Stebel TM80 Magnum horn
Uživatelský avatar
KIASTORM Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 673  Témata: 4
Registrován: 12.09.2011
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Sportage III (2011)
82000 km @ 6.3 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod DominiKK » 25.03.2018 12:07

Konečná cena opravy 375€. Som myslel, že ma porazí. Vyjadrenie od KIE bolo v tom zmysle, že neviem jazdiť... Kebyže viem, že to tak dopadne ani im to nedávam robiť. Skôr si myslím, že na príčine bol olej ako to tu niekto písal, tým pádom sa rýchlejšie opotrebovala lamela.


Odpoveď z KIE:

Hneď po jeho obdržaní sme kontaktovali zástupcu importéra Kia Motor Sales Slovensko so sídlom v Bratislave, ako aj oprávneného dílera so žiadosťou o preverenie Vášho podnetu. Obdržali sme aj fotku vymenenej spojky a môžeme potvrdiť diagnostiku dílera, že spojka prešmykovala z dôvodu jej opotrebenia pri používaní. V tomto prípade je spojka vystavovaná každodennému zaťažovaniu a v prípade nesprávnych návykov ako je napríklad chodidlo zanechané na spojke po preradení, nesprávne radenie a zatlačená spojka v stoji, nesprávne pohýnanie do kopca alebo pohýnanie vozidla s nesprávne zaradeným rýchlostným stupňom. Nezáleží koľko kilometrov má vozidlo najazdené alebo aká je doba používania vozidla, pretože pri nesprávnom používaní je možné spojku zničiť aj na novom vozidle.

Záručné podmienky sú detailne popísané v Záručnej knižke, ktorú ste obdržali k Vášmu vozidlu pri jeho kúpe. Súčasťou vozidla je aj detailne popísaná Užívateľská príručka, ktorú treba podrobne prečítať, aby ste vedeli ako vozidlo správne užívať a udržiavať, aby ste sa vyhli aj budúcim problémom, napríklad aj so soľou, ktorú ste spominali vo Vasej e-mailovej komunikácii.

Vo Vašom prípade teda musíme konštatovať, že díler pri servisovaní Vášho vozidla nepochybil a postupoval správne.

Fotografia lamely:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Beda » 25.03.2018 16:00

No ja ti nevim, sice jsem zatim videl jen jednu rozebranou spojku v realu a pak kupu obrazku na internetu a takhle nevypada nejak extremne opotrebena spojka, to by na ni nebyly videt ty jednotlive drazky na tom trecim segmentu, kdyby byla vice sjeta. Spis by to chtelo detailnejsi foto a taky foto protejsku, jestli na nem je videt treba nejake vyhrate misto od toho, jak tam mohla jit olejova mlha.

Mas na fakture uctovane i jine dily nez ten talir spojky? Treba nejaky gufero?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Mirse » 26.03.2018 07:32

Naprostý souhlas,ta lamela podle mě až tak hrozně nevypadá, pod pojmem " extrémní " opotřebení bych si asi představoval zcela něco jiného, prasklou pružinu nebo např. znečištění od oleje apod.
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Rastiksvk » 28.03.2018 00:09

Nenechajte sa odrbat v servisoch a majte usta .. Kamos Kia ceed SW 1,6gdi 2014 estrěne smykala spojka siel na reklamaciu este ani auto nerozobrali a uz vedeli ze to je zlym zaobchadzanim soojky :!: zaujimavy prijimaci technik vsetko vie dopredu . auto najazdene 32000 km vypocitali cenu 650€ pri vymene samozrejme hadal sa snim az ti hrozilo ze bude z toho reportaz pre nejaku TV a vtedy sa asi zlakli a vymenili v zaruke lebo zrazu sa prislo nato ze odniekal z prevodovky pretekal olej na lamelu a preto smykala :angry: Takze servis skusa co si moze dovolit ved su to ich penize predrazene preplatene atd .. Ja osobne ak by mi tvrdili vopred ze to je mojou vinou este bez rozobratia auta by som trval narom aby som bol pri rozobrati spojky a videl co vyberaju pretoze ked chvu staru spojku ( lamelu) niekde v servise maju vzdy pohodenu :D
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod leo487 » 20.10.2018 19:08

Trochu oživím spojkové téma.
Už nějakou dobu pozoruju, že mi při rozjezdu spojka trochu škube. Neni to nějak extra dramatický, ale je cítit, že ten rozjezd není tak hladký, jak by měl být. Nedělá mi to při každém rozjezdu, ale cca tak u 3-4 z deseti rozjezdů. Pociťuju to teď cca dva měsíce. Auto má kolem 45t km. Prokluz jsem zatím nezpozoroval. Na jaře se na to při ganančce optám. Neměl/nemáte někdo stejnej problém?
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod omnimor » 06.11.2018 10:31

Připojím se s čerstvou zkušeností - od najetých cca 40000km jsem pozoroval občasné proklouznutí spojky, když jsem třeba řadil 2-3 při rychlejším rozjezdu. V 49000 se to rapidně zhoršilo, klouzalo to kdykoliv šly otáčky nad 3000, auto už nejelo přes 110 ;-) Pod autem byly pravidelně loužičky oleje v místě pod spojkou. Kontaktoval jsem KIA servis a jasně mi řekli že je to špatnej simerink - výrobní závada. Během dvou dnů bylo opraveno, jasná reklamace = žádná platba. Novej simerink + spojková sada.
Když jsem si auto vyzvedával, tak říkali že se jim tam sešly hned 2 auta s tím samým, takto asi nic ojedinělýho to nebude. Sarkasticky jsem se ptal jestli se to bude opakovat každých 50000 km, tak se dušovali že ne ;-)

Nechápu teda, že některej servis nebo dokonce dealer může vůbec říct, že je to opotřebením a/nebo špatným používáním. To by snad tu spojku musel někdo pořád držet v záběru, aby šla v 50000 do kelu.
Petr
KIA CEE´D SW 1.6 GDi 2013
omnimor Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 1
Registrován: 21.01.2014
Bydliště: Kingdom of Kačenka  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2013)
100000 km @ 6.4 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Kiakdejv » 28.12.2018 20:55

Mi opravovali prokluzování spojky už při 33000 Km. Také mi bylo sděleno, že zdali to bude moci jít na záruku zjistí až při rozebrání.
Samozřejmě jsem se ohradil, že to určitě nebude moje chyba a trvám na záruční opravě.
Vše vyřešeno v rámci záruky, na lamelu se dostal olej. Popis řešení závady v protokolu: výměna těsnění výstupní hřídele, lamely spojky a dolití převodového oleje.

Momentálně najeto 89000 km a nic znovu neprokluzuje, ale přídám se k nedávné odpovědi a parkrát už jsem taky zpozoroval neúplně hladký rozjezd.
Je to však jen vyjímečně ani si nevzpomenu kdy to bylo naposled.
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod leo487 » 23.02.2019 11:12

Tak k mému problému s občasným škubáním při rozjezdu...delší dobu jsem to v autě už pak pro změnu nepozoroval. Nicméně pak mi začla ve vyšších otáčkách (nad 4tis) na dálnici prokluzovat, takže olej skrz simmerink na lamelu. V rámci záruky nová spojka+gufero. Nicméně i nová spojka sebou občas lehce zaškube. Nevím, možná si to časem sedne, nebo je to zkrátka vlastnost.. :?
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Yelliman » 25.12.2019 13:31

Ahojte,

Tak pridám do mlyna aj moju skúsenosť ...

Mám "KIA Ceed 1,6 GDi (r.v. 02/2018)" a problémy s preklzovaním spojky pri vyšších otáčkach mi začali len nedávno po najazdení zhruba 21.000km. Bolo to nepríjemné a aj nebezpečné, zvlášť pri pokuse dynamicky predbehnúť niečo na okresnej ceste, kedy od 4.500 otáčok a vyššie sa to už začalo prejavovať. Voľná cesta pred vami sa nezadržateľne kráti a vy nie a nie predbehnúť linkový autobus.

Išiel som s tým tead do nášho autorizovaného KIA servisu tu v BB a objednali si ma na opravu na najbližší voľný termín. Auto robili celý jeden pracovný deň od 7:30 do 15:30 hod, podľa slov príjmacieho technika tam bolo vymenené gufero, ložisko a spojková lamela. Oprava bola uznaná ako v rámci záruky a neplatil som tam ani 1 cent a ešte mi aj umyli auto z vonka z vnútra :D

Spojka teraz už pri vyšších otáčkach nepreklzuje, uvidíme ako dlho to vydrží, avšak ...

Avšak teraz sa mi odrazu objavilo to šklbanie auta pri rozbehu na 1. prevodový stupeň, ktoré sa tu na fóre spomína zasa v inom vlákne!?
Predtým som sa vedel s autom pohnúť úplne hladko, či bolo prázdne alebo plne naložené. Teraz sa to začne pekne pohýňať a pred úplným uvoľnením spojky to s autom ako keby šklbne, alebo sa tam proste niečo vo vnútry ako keby zadrhne(?)

Neviem, možno si to časom sadne, ale skôr pochybujem ako tu čítam na fóre iné príspevky.

Ale rozhodne musím zatiaľ zmeniť moje návyky a nepokúšať sa pohýnať "ako slečinka" ale radšej viacej pridať plyn a robiť razantnejší rozjazd.

Dušan (46 r.)
Banská Bystrica
KIA Ceed SW 1.6 GDi (r.v. 2018)
Uživatelský avatar
Yelliman Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 30.04.2018
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2018)
64400 km @ 6.3 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Berka » 25.12.2019 20:48

Škubání spojky si většinou nesedne, alespoň o takovém případu nevím. Může se měnit v závislosti na teplotě, kdy většinou nižší teploty škubání zesilují a naopak po zahřátí může částečně nebo zcela zmizet. Za škubání většinou může vadný přítlačný talíř.
Jsou ale také případy, kdy za úplně stejné škubání může vadný silentblok motoru či převodovky který na pohled nemusí být nijak potrhaný, ale při záběru rozhoupe celé pohonné ústrojí.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Robin_GDI » 16.01.2020 15:49

Zdravím, taky jsem řešil spojku. Fungovala dobře, ale cítil jsem vibrace do pedálu. Zajímalo by mě, zda nevíte, jaký je výrobce originální spojky ?
Na spojce jsem viděl nápis " DECO ", ale na netu jsem nic nedohledal.
Dal jsem tam Sachs.
Robin_GDI Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 16.01.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Kiakdejv » 16.01.2020 15:58

U spojky nevím jaký je originál, ale pro značku Sachs případně LuK bych se rozhodl taky.
Kolik si měl u výměny s motorem 1.6 GDI najeto jestli můžu vědět?
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Šmýkajúca spojka

Příspěvekod Robin_GDI » 16.01.2020 16:39

68 tis.km, právě koupeno od 1.majitelky, ( kilometry jsem prověřoval v autor.servise,kam jezdila ) tak nevím, jak dlouho se to takto chovalo.
Podotýkám, že neprokluzovala, ani při rozjezdu atuo nevibrovalo. Jen ty vibrace do pedálu při vyšlápnutí spojky, kdykoliv, např. i při řazení z 3 na 4.
Projížděl jsem několik Ceedu a takto se chovaly další 2, i s nájezdem kolem 50 tis. km, tak mám pocit, že tam nedávají žádnou kvalitu, proto mě zajímá, kdo to pro Kiu dělá ?
Spojka na pohled o.k., obložení v normě, jen ložisko mělo nepatrnou vůli a lamela byla modrá. Asi dostala zabrat při častém prokluzu.
Robin_GDI Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  Témata: 1
Registrován: 16.01.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé