Poskozena civka ?

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Poskozena civka ?

Příspěvekod pajaifs » 06.05.2018 12:34

Zdravim vespolek

Kouknete na fotecku : http://jyxo.info/uploads/9A/9a965a37b27 ... 12a5a4.jpg a pisnete co si o tom myslite.
Ja myslim, ze je to problem ;)

Jinak :kia: Ceed 1.6 CVVT + LPG rok 2011

Pavel
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Poskozena civka ?

Příspěvekod Quadrant » 06.05.2018 12:53

Je a není :huh: , jiskra si najde nejkratší cestu a pokud to prská skrz izolaci tak je problém v kondenzaci vlhkosti a nebo ve svíčce .
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Poskozena civka ?

Příspěvekod only_one » 06.05.2018 17:42

mě to přijde jen jako nedokonalost při výrobě nemající na vliv na funkci. Nevypadá to jako skrz . Kdyby tam byl oblouk, tak to vypadá trošku jinak
A hlavně by ti jednotka hlásila missfire a určitě by to bylo rychle poznat že to není funkční
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Poskozena civka ?

Příspěvekod pajaifs » 06.05.2018 20:42

No, na kondenzaci bych to nevidel, je to v motoru, takze je tam dost teplo a taky se tam voda v moc velkem meritku nedostane ( neresim vlhkost vzduchu ).
Pred mesicem auto v servise s tim, ze jsem tam "doskakal" a zjistena vadna svicka, takze vymena vsech. Nasledne nahodne auto zacalo cukat, blikani kontrolky motoru, po chvili vse zase OK a kontrolka zhasla. Jelikoz se to projevovalo vice na LPG nez na benzin, navsteva servisu LPG a kontrola - na LPG vse OK, na diagnostice chyba P0300. Vymazano s tim, ze pokud se to obevi znova, prijet a hledani zavady. Auto je tesne po zaruce, takze jsem si poridil jednoduchou diagnosiku a pri naslednem vyskytu vycetl P0300 a P0302. Tak jsem zacal hledat na vlastni pest a po sundani gumy ze spodni casti civky druheho valce jsem nasel to co je na fotce ( opravdu nebylo videt bez sundani gumy a to asi zadny z mechaniku neudelal :( ). Na gume vypaleny pasek presne v miste toho pasku na civce, takova smouha. Zakopena a namontovana nova civka, uvidime, co se bude dit ;-)

PS: doplnuji tyhle veci az ted, protoze jsem si myslel, ze se s tim nekdo jiz setkal a bude jednoznacna odpoved ;-) . Ale tak jak se to projevovalo u mne, tak asi odpoved jednoznacna byt nemohla ;-) . Takze pokud nekdo bude mit podobny problem, kuknete poradne jak na svicky tak i na civky. Ja bych na to bez sundani te spodni gumy na civce taky neprisel. Tedka jsem doufam, ze to bylo ono a ze se to vse nebude opakovat ;-)
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)

Re: Poskozena civka ?

Příspěvekod pajaifs » 20.07.2018 19:10

Ahoj vespolek

takze jeste k tematu, po vymene civky auticko slape jak hodinky, neskube a jede uplne jinak nez pred vymenou. Takze predpokladam, ze chyba byla opravdu ve vadne civce. Pokud nekdo ma podobne problemy jako jsem mel ja, kuknete na civky a hlavne i pod gumy tech civek :D . V servisu mi na to neprisli ;) Zajimava zkusenost.

Paja
pajaifs Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 2
Registrován: 21.02.2013
Bydliště: Ceska Republika  Czech Republic (cz)


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]