Ventilová vôľa

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Ventilová vôľa

Příspěvekod Arťom » 06.06.2018 17:42

Zdravím vospolok :D potreboval by som sa poradiť ohľadom jednej veci. Takže nedávno som kúpil Kiu Proceed 2008 1,4 77kw, nabehané má 150tkm. Časom som si začal všímať divný "ventilový" zvuk od motora, chcel by som sa spýtať či to je normálne, alebo to je pri tomto motore bežné, viac je to počuť keď je vonku teplejšie, a nemizne to ani keď je motor dostatočne zahriatý, keď je chladnejšie tak to nieje počuť, alebo len veľmi málo. V serviske som sa dačítal, že sa ventilová vôľa kontroluje pri 120 000 km, neviem či to predošlý majiteľ spravil. Taktiež som sa chcel spýtať, či hrozí nejaká väčšia škoda na motore ak sa to zanedbá, proprípade či sa môže problém prejaviť nejako inak. A taktiež aj na približnú cenu, koľko to môže stať takáto oprava, či stačí nastaviť vôľu, alebo proprípade aj vymeniť nejaké súčiastky, čítal som niečo, že občas sa tam menia nejaké podložky pod ventily alebo čo to presne je. Mám ten zvuk nahratý ako mp3 v PC ale neviem ako to sem hodiť.
Ďakujem za rady!
Kia Proceed 2008 1.4 77kw CVVT
Arťom Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 4
Registrován: 06.06.2018
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2008)
160 km @ 6.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ventilová vôľa

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 06.06.2018 19:02

Riešiť to samozrejme treba, na niečo tam tá ventilová vôľa je a kvôli niečomu sa kontroluje/nastavuje. Niekde sú na to hydraulické zdvhihátka, niekde sa vôľa nastavuje kalibrovanými podložkami.
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km


Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé