Cee´d-ISG-systém start/stop

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 12.05.2015 10:55

Měl bych dvě doplňující otázky:

Kolik máš najeto?

Servis Ti ofiko SS vypne? Opravdu?
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod marhalu » 12.05.2015 11:11

Mám najeto asi cca 130t km. Baterku jsem zatím měnil jednou a to ještě na záruku :)

JJ vypne. Teda aspoň mi to servisní technik tvrdil, když jsem se na to ptal asi 2 rokama.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 12.05.2015 11:19

Pokud najedeš 250tkm, tak dej vědět, budu rád :-)
Zatím zůstanu podezřívavý.
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod kaduz » 12.05.2015 11:41

já bohužel mam taky start-stop, ale s top výbavou jsem si nemohl vybírat. Takže jsem zvědav jak dlouho co vydrží, musím doufat, že dlouho :)
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 212  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod marhalu » 12.05.2015 18:32

To si myslim ze s timhle autem nedam .. to driv koupime jiny.Po zaruce vymenime za nove. Coz je taky dalsi duvod proc to neresim ...

Koukal jsem ze VW to dava taky standardne od nejake vybavy.
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod HonzaV » 13.05.2015 19:31

pro team_daddy
"Jinak v běžném provozu se systém prakticky vůbec nezapne
Co je bežný provoz?"

Všichni nebydlíme ve městech, kde jsou semafory. Když bude na cestě semafor nebo kolona tak to vypnu, i proto ,že mám LPG.
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 13.05.2015 21:34

No přesně tak, vypneš to! A potom tedy následuje logická otázka:

Proč to vypneš? Je to teda dobrý nebo není?

Chápeš kam mířím?

Ale odpověď je stejně zbytečná. SS je prostě realitou všech nových aut. Takže me mnohem více zajímá teze, že by korejský koncern byl ochoten to oficiálně vypnout. VW group to nedělá. Proto bych uvítal o někom s reálnou zkušeností. Mám totiž obavu, že to tak nebude.
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod HonzaV » 14.05.2015 09:37

Odpověď na otázky najdete v Bruselu a Kia Motors.
Tady řešíme , když už to máme v nabídce TOP, jak se to chová, co se s tím dá dělat a jestli to vydrží.
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 15.05.2015 17:19

Ohledně deaktivace jsem napsal dotaz do KIA Motors Czech. Tak uvidíme, zda odpoví a jak.
Druhý dotaz zněl, zda s faceliftem nabídnou i benzínový turba.
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod snike » 15.05.2015 17:50

Facelift turba bude mit a to trivalcove 1,0 T-GDI 88 kW :( Otazka je zda zustane v nabidce i soucasne 1,6 GDI? Co mam zpravy, tak prodejci jiz facelift pro sebe objednavaji a to i s motorem 1,6 GDI :) Ten trivalec bude v nabidce casem. Facelift Ceeda se resi tady viewtopic.php?t=5465
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6101  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 15.05.2015 18:16

Hm, radši bych 1,6 TGDI....nějakej protipól k TSI 1,4 110kW...se uvidí
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod snike » 15.05.2015 18:38

To ja taky ;) ... jelikoz pristi rok by u mne mela probehnout vymena auta ... uvidime ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6101  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod team_daddy » 28.05.2015 11:38

Tak oficiální odpověď z TMC:

Pokud je vůz homologován se systémem ISG (start/stop), není možné tento systém trvale vypnout.
Zákazník ho může vypnout pouze krátkodobě a to tlačítkem na palubní desce.
O dalších situacích kdy systém ISG není aktivní se dočtete v uživatelském manuálu (například vzhledem k nízké teplotě a podobně).


Bohužel mě to nepřekvapilo. Takže bych byl rád, kdyby se to umělo neofiko. Protože zcela vážně říkám, že to by v mém výběru hrálo velkou roli proti Ceedovi.
Díky provařenosti VW koncernu v těchto končinách to totiž už umí každej jouda. Je jasný, že za to nemůže přímo auto, ale celková situace.
Ale to na výsledku nic nemění.
Zatím Octavia I - 1.8T - pokukuji a sonduji Kia Carens
team_daddy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 29.03.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod only_one » 20.07.2016 07:51

ZDravím pánové, nemáte již někdo vymyšlené schema zapojení a seznam součástek na funkční automatické vypínání ISG? Tato funkce se musí tvrdě potlačovat :-)
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod elkan » 20.07.2016 13:30

Myslim, že je to zbytečná histerie. Když jsem kiu ceed s ISG kupoval(nemohl jsem si vybrat, byl to skladový vůz) chtěl jsem taky vymyslet, jak to trvale vypnout. Ale po zkušenostech po prvním roce je to úplně zbytečný......nevim, jaký má kdo zkušenosti, ale mě to vůbec neomezuje. Motor vypne opravdu vyjímečně, protože když třeba běží rádio nebo ventilátor, případně v noci svítí světla, klima, automatika nedovolí ISG zareagovat kvůli odběru proudu.. Jezdím hodně po městě, časté startování, takže baterka není úplně nabitá, a tento systém opět v takovém případě nevypne motor.....zdá se mi to naopak docela chytře udělaný, nastavený. A pokud na křižovatce vidím, že můžu vyjet během krátký chvilky, stojím tu chvíli na spojce, na semaforu vyřazuji......takže jestli mi to vypne několikrát do měsíce, není to vůbec problém.....ještě jsem ho ani jednou ručně tlačítkem nedeaktivoval.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 417  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé