Cee´d-ISG-systém start/stop

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod only_one » 08.08.2016 13:40

Pokud se jedná o podzemní nebo uzavřené garáže, musí být garáže vybaveny účinným větráním a detekcí. Jinak tam auta nesmí. A to platí i pro malé garáže u RD, kde se na to rádoby zapomíná

Pokud se jedná o otevřené garáže jde o to, jak bylo projektováno jejich příčné větrání.

Většina garáží má ale v CZ stále zákaz vjezdu aut na plyn. Majitelé odmítají investovat do systémů větrání a detekce dodatečně. Mediální zprávy o plošném povolení a další kecy nesmí být brány vážně.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod Roman-Zilina » 08.08.2016 13:42

Diky za info. Co sa tyka vetrania, tak o tom nemam velku iluziu. U nas je smrad po PHM ako kandel :D
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod only_one » 08.08.2016 13:44

no tohle je havarijní větrání spuštěné jen při úniku plynu. Pokud na garáži není značka, asi bych se nejdřív zeptat správce nemovitosti. Je možné, že to je vyřešené a bez problému.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod Roman-Zilina » 08.08.2016 14:03

Spytam sa len tak pre info.
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod Berka » 08.08.2016 16:09

Předpokládám, že pokud není u vjezdu značka, není těmto vozidlům vjezd zakázán. U drtivé většiny krytých parkovišť tomu tak je, bohužel hází do jednoho pytle LPG a CNG, přitom obě paliva mají rozdílné vlastnosti a chování při případném úniku. Sice tyto zákazy dodržuji, ale u některých aut nemáte z venku moc šancí poznat na jaké palivo jezdí. U mého služebního auta na CNG to poznáte jen podle tvaru koncového dílu výfuku a štítek ECO FUEL nikomu nic moc neříká. Žádné další označení vozidlo nemá. Ale riskovat případné problémy nehodlám, takže si s parkováním někdy užiji.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Auto stop motor

Příspěvekod marekpoliak » 20.10.2016 11:05

Dobry den

Neviete niekto ako sa da invertovat autostop. Teraz vzdy pri nastartovani zapme a aby nebol funkcny treba ho po kazdom startovani vypnut.....potreboval by som aby bol vypnuty a zapnem ho ked ja chcem.....dakujem
marekpoliak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 20.10.2016
Bydliště: LM  Slovakia (sk)

Kia Ceres (2015)
22000 km @ 6.3 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod žralok » 05.11.2016 08:06

normálně to nejde , jedině ošulit přes počítač , ale to ti v originál servise neudělají a nevím kde jinde to umějí .
žralok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.11.2015
Bydliště: Kardašova Řečice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
126300 km @ 7.5 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod elkan » 05.11.2016 12:57

Jak jezdím krátké trasy po městě, tak mi ISG nefunguje, hlásí to systém deaktivován, zřejmě proto, že baterie není úplně nabitá. Skoro mě to mrzí, doufám, že to není rozbitý....máte to taky tak, že když jezdíte krátký trasy, nefunguje ISG? Už jsem jel i delší trasy, a ISG mi nevyplo motor už minimálně dva měsíce. Nebo že by mělo vliv, že hraje rádio a běží ventilátor?
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 417  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod marhalu » 05.11.2016 14:01

JJ to je normální stav. Taky jsem jezdíval krátký trasy a ISG se časem dostalo do stavu nefunkční. Několikrát jsem to řešil se servisem i s technickým ředitelem zastoupení pro Českou republiku. Ale bez výsledně. Časem jsem se systémem seznámil a musím se k němu správně chovat. Je pár možností jak předejít nefunkčnosti. Jednou za týden delší trasu min. 50km mimo město nebo baterii dobíjet po první krátké trase s nefunkčním ISG apod. Bacha na nabíjení je potřeba nabíječka na AGM baterie jinak si ji zničíš a budeš muset koupit novou - vlastní zkušenost. Naštěstí mi v servise uznali záruku a už mám tuto baterii šestým rokem a bez problémů stále funkční ISG :) .
Jo a abych nezapomněl k správné funkci ISG je potřeba splnit všechny podmínky - být nad min. teplotou vzduchu i motoru, nabitá baterie, zavřeny všechny dveře + kapota (funkční spínače) a hlavně zapnutý pás řidiče.... divný ale je to tak.
Nech si radši zkontrolovat baterii zda je ještě na tom dobře ...
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod barny70 » 19.12.2016 15:42

Sportage 2011 1,7 CRDi EX
Obrázek
Uživatelský avatar
barny70 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1110  Témata: 1
Registrován: 22.03.2011
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (5) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (10)

Kia Sportage III (2011)
162000 km @ 6.4 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod only_one » 19.12.2016 16:01

no že ISG nepoškozuje motor? HAHA jedu si tak s bývalým firemním Volvem ropákem po německé A3 .. a nejedu vubec pomalu, jinými slovy jedu těch tempomatových 180-190, odchází palivo odbočím na benzínu zastavím i stojanu... všechny auta normální se nechají minutknu dochladnout.. volno ne.. jak se zastavilo .. pic.. ISG okamžitě usmrtilo chod motoru. A žádné podůrné chlazení turba tam fakt není. jak se to zastaví na klice, stojí i chlazení turba a hřídel.. Jakýkoliv turbobenzín to má uplně stejně.

S tímhle zařízením ať si políbí ( )( ) protože to je nejvíc nejzbytečnější součástka co vůbec autoprůmysl mohl vymyslet.
Prodražuje díly a tedy i cenu vozidla pro spotřebitele. Díly jsou prokazatelně těžší (větší akumulátor a spol) což jednoznačně má vliv na spotřebu (byť miniaturní tak má)
Prokazatelně to nic nešetří a já osobně tvrdím, že to prokazatelně součásti nadbytečně namáhá a snižuje jejich životnost. A ty kecy od prodejců jsou prachsprosté lži, co mají naučené a musí říkat a jakýkoliv motorář se jim zaslouženě směje. Ale taky pro ně je doba životnosti doba záruky což je obvykle 150 -200 tis km. A ano, to opravdu dneska přežije většina nových aut. Sem tam s jednou výměnou motoru na záruku...

a veřejně hlásím, že funkci z GDI jsem uspešně potlačil :-D a nestydím se za to, naopak je to hrdé vítězství
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod žralok » 10.02.2018 13:34

žralok Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 3
Registrován: 25.11.2015
Bydliště: Kardašova Řečice  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
126300 km @ 7.5 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod HonzaV » 22.02.2018 21:05

Zdravím, já jsem nemusel nic potlačovat, potlačilo se to samo .Fungovalo to jeden rok.Ceed SW 1,4 2015.
Honza
HonzaV Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 123  Témata: 3
Registrován: 01.03.2011

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod leo487 » 03.03.2018 20:38

Tak po přečtění článku od kolegy žraloka, by mě docela zajímalo, jestli i naše ceedy disponují tím tzv. "chytrým dobíjením"? Byť mám ještě model před FL bez ISG a tudíž EURO5, žiju v domnění, že ještě není tolik postiženo těmihle Bruselskými "zlepšováky"..Zároveň by mě docela zajímalo co je v ceedu vlastně za typ baterky z výroby, jeslti jen standartní bezúdržbová nebo právě onen, v článku zmiňovaný, EFB/AGM akumulátor?
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Cee´d-ISG-systém start/stop

Příspěvekod mv12 » 03.03.2018 22:46

Buď v klidu, baterka je obyčejná.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé