Turbo v ceed-ke CRDI

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Příspěvekod matej » 05.04.2009 15:36

panove za minutu turbo nevychladite jedine ak na neho vylejete vedro zimnej vody. Cez turbo prechadzaju vyfukove plyny s teplotou niekolko stovak stupnov tak neviem preco si tu lamete hlavy s chladenim turba. Toto su reci panov co pracovali ako vodici starych nakladiakov.....
matej
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Mexican » 05.04.2009 16:36

forrester píše:uz radsej nic nehovorim, tu su tusim sami "vyletnici, kilometer pred pumpou mam ist 70 po dialnici nie,omg?? :grin: " :grin: len si myslim ze to moc beriete vazne to chladenie toho turba, tisice ludi co jazdia po cestach mozno ani nevedia ze maju turbo pod kapotou, :grin: a ziadne chladenie ani nic podobne...

motor nechavam ist len ked stojim na :whistling: na nejakom odpocivadle,a potom hned zase valim dalej ..


tisice ludi su mi so vsetkym respektom u prdele, je to ich auto a ich peniaze... pripajaci pruh je dlhy cca 150-200m, co znamena ze ak pri rychlosti 120-130 km za hodinu pred zaradenim zloziz nohu z pluny tak na konci pruhu mas ryxlost pri ktorej musis este dobrzdovat.. cakat 2 minuty na parkovisku a slodovat hodiny na varenie vajec ma nebavi, kazdy si najde istu formu ako sleduje cas... jazdim casto Hannover-Brno (cca 8 hodin) a pri tom je dokopy 3-4 zastaveni a stym suvisiace volnobezne otacky zanedbatelna strata casu

termin "chladenie turba" tu asi vela ludi nevie reprodukovat.. ide viac menej o to aby nahlym prerusim mazacieho a chladiaceho media (motorovy olej) nedoslo k destrukcii ulozenia a naruseniu osi lopatiek... vsetci nemci to robia podobne - pred odpocivadlo (1km) sa zaradia do krajneho pruhu a idu max 110-120, v pripajacom pruhu evidentne bez plynu pretoze clovek nevidi extremne brzdenie

robte tak ako uznate za vhodne... su to vase auta, vase peniaze
2021 Kia STonic 1.0T-GDi TOP a 2023 Hyundai Tucson HEV Style/Premium
http://pancuha.wordpress.com
Uživatelský avatar
Mexican Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 399  Témata: 9
Registrován: 26.11.2008
Bydliště: Strelice (CZ) & Vrutky (SK)  Slovakia (sk)
Sponzor (3)

Kia Stonic (2021)
0 km @ 0 l/100km

Příspěvekod spazy » 05.04.2009 20:26

Mexican píše:termin "chladenie turba" tu asi vela ludi nevie reprodukovat.. ide viac menej o to aby nahlym prerusim mazacieho a chladiaceho media (motorovy olej) nedoslo k destrukcii ulozenia a naruseniu osi lopatiek... vsetci nemci to robia podobne - pred odpocivadlo (1km) sa zaradia do krajneho pruhu a idu max 110-120, v pripajacom pruhu evidentne bez plynu pretoze clovek nevidi extremne brzdenie

robte tak ako uznate za vhodne... su to vase auta, vase peniaze



hmm zaujimave o tych nemcoch, este som to nepocul
spazy Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 127  Témata: 2
Registrován: 05.03.2009
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
140 km @ 4.8 l/100km

Příspěvekod PetrLa » 05.04.2009 21:09

zajímavé....taky tam sem tam jezdím a neviděl jsem, že by něco takového dělali.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Příspěvekod maro » 05.04.2009 21:49

Turbo po jazde na plný plyn je rozpálené na niekoľko sto stupňov, je veľmi vhodné nechať motor bežať na voľnobeh aspoň dve minúty.
Keď ho hneď vypnete tak olej v klznom ložisku sa pripaľuje a s ním aj povrch ložiska. Po následnom naštartovaní a rozbehu turbíny dôjde
k poškodeniu ložiska. Pri extrémnom prehriatí dochádza až k lokálnemu pritaveniu vonkajšieho a vnútorného puzdra - ložisko sa zlepí.
Takže všetci odborníci na tribológiu ktorí motory vypínajú ihneď po paľbe po diaľnici budú nepríjemne prekvapení keď im turbo pôjde srať
ešte pred 100.000 km. A asi budú nadávať že aké sú to nekvalitné motory...
------------------------------
www.thermical.sk
Sorento.Magentis.Pregio.
Uživatelský avatar
maro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 2
Registrován: 21.03.2009
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
3. místo (1)

Příspěvekod jarda2 » 08.05.2009 13:52

Mě by jen zajímalo jaká je záruka na turbo, moc se mi nezdá, že by tak drahou věc vyměnili zdarma, turbo se dá zničit snadno.
i30, 1.6 CRDi, 94kW
Uživatelský avatar
jarda2 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 16.04.2009
Bydliště: UL  Czech Republic (cz)

Příspěvekod AllInOne » 08.05.2009 14:44

jarda2 píše:Mě by jen zajímalo jaká je záruka na turbo, moc se mi nezdá, že by tak drahou věc vyměnili zdarma, turbo se dá zničit snadno.



Ale prej vymění, když ho zničíš i špatným používáním.

Taky bych to s dochlazováním nehrotil, jedu, před pumpou odstavím plyn, zajedu ke stojane, vypnu. Nikdy nenejdu pilu a pak hnedn ezastavím, většinou se někde crcám uličkama atd.
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod greenca » 08.05.2009 18:02

jarda2 píše:Mě by jen zajímalo jaká je záruka na turbo, moc se mi nezdá, že by tak drahou věc vyměnili zdarma, turbo se dá zničit snadno.


na hnací jednotku u Ceeda (motor a převodovka)je záruka 7 let,takže vymění.Ale pravda je,že jsem za dobu co se ceed prodává neměnil ještě ani jedno.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod ervss » 08.05.2009 19:02

skoda ze v benzinoch nemame turbo :(
ervss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 187  Témata: 2
Registrován: 22.09.2008
Bydliště: Bratislava , Rovinka  Slovakia (sk)

BMW 5 Series (2008)
0 km @ 8 l/100km

Příspěvekod slava » 08.05.2009 21:07

ervss píše:skoda ze v benzinoch nemame turbo :(

Myslím, že 122.4 koňa by Ti mohlo stačit, ne? To by byl další krám k motoru, který by se mohl pokazit(a pískat jak u :scooter: ). A teď sleduj,jak se do mně :scooter: :scooter: :scooter: obují :evil: . Mně bude stačit, když můj benzin pojede :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: :D :D :D
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Příspěvekod Stefi » 08.05.2009 21:29

:blink: skoda ze v benzinoch nemame turbo :idea: , čo není može byť, maloobjemové benzínové turbomotory sú v móde, tak sa nechajme prekvapiť :shifty: , to by bola ta 1,4 potom delo od :kia: :scooter:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Příspěvekod ervss » 08.05.2009 22:14

Mas pravdu mojich 126 koni mi staci ale uz ma kamarat namotaval na specialne turbo ale to su hrozne peniaze to by sa neoplatilo vobec to rovno predat auto :D
ervss Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 187  Témata: 2
Registrován: 22.09.2008
Bydliště: Bratislava , Rovinka  Slovakia (sk)

BMW 5 Series (2008)
0 km @ 8 l/100km

Příspěvekod AllInOne » 08.05.2009 22:29

slava píše:
ervss píše:skoda ze v benzinoch nemame turbo :(

Myslím, že 122.4 koňa by Ti mohlo stačit, ne? To by byl další krám k motoru, který by se mohl pokazit(a pískat jak u :scooter: ). A teď sleduj,jak se do mně :scooter: :scooter: :scooter: obují :evil: . Mně bude stačit, když můj benzin pojede :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: :D :D :D



tak to si pos*al :lol: :P
AllInOne Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  Témata: 2
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
53000 km @ 5.5 l/100km

Příspěvekod Tony » 10.05.2009 18:25

nahodou takove turbo v benzinu je absolutni parada! viz. 1,8T od VW nebo 2,0T od renaultu nebo 1,6T od bmw. ty málo objemové turba 1,4T a méně jsou podle mě o ničem. spotřeba 10litrů a životnost jako když míchám piva se zelenou :lol:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod luboss » 10.05.2009 20:22

Tony píše:nahodou takove turbo v benzinu je absolutni parada! viz. 1,8T od VW nebo 2,0T od renaultu nebo 1,6T od bmw. ty málo objemové turba 1,4T a méně jsou podle mě o ničem. spotřeba 10litrů a životnost jako když míchám piva se zelenou :lol:


Brat ma nove bravo prave s 1,4 Tjet a musim povedat ze je to zazitok sa povozit v aute s takym motorom. So spotrebou to tiez nie je zle, podla PP ma priemer 7,4 l na sto a to ho teda vobec nesetri. Co sa tyka zivotnosti, tak to sa uvidi neskor, ale za 25t km este nemal s motorom ziadne starosti. Jediny problem na aute co ma je rosenie zadnych svetiel, to mu ale vyriesili vymenou za nove. (ja som koli tomu menil predne :-) )
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: hlinajs