1.6 CRDi a vytáčení motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Re: 1,6 CRDi do kolika otacek tahne?

Příspěvekod pawlow » 21.09.2010 15:22

Tak mam novinku. Soused chtel videt motor, tak jsem mu ho ukazal - " a co je tohle?" se me zeptatl a ukazoval na ukousanou hadicku u turba.
Takze beru vsechno zpet, pote, co jsem podtlakovou hadicku vymenil, auto jede jak cert, a na moji otazku tady, zda 1,6 (85KW) tahne nad 3000 otacek si sam odpovidam, tahne, a moc pekne-)
Ta zla kuna mi tu hadicku musela prekousat hned prvni den po koupi, a zkazila mi 13.000 km s Ceedem, ktery ted vidim uplne jinak. Celych tech 13.000 sem na auto spise nadaval, ale ted si to opravdove uzivam. Konecne jede, jak jsem si to predstavoval a i spotreba se dala do rozumejsi meze.

Co je zarazejici, ze na to ve 2 servisech neprisli, jak v CR tak v Nemecku, ale nikde neotevreli haubnu motoru, jenom napichli PC a zjistili, ze jsou vsechny hodnoty optimalni - no, urcite nebyly. Blba hadicka a tolik radosti-)) :D :D :D :kia:

No nic, jdu si procist anti-Kuna-forum a chci se tam dozvedet, jak tu svinu otravit a pritom zachovat sousedovi kocky, kterym nechci ublizit-))) Kuna je ale nestydata, kazdy vecer ji vidim, jak pobiha mezi autama. :angry:
Uživatelský avatar
pawlow Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 9
Registrován: 11.01.2010
Bydliště: Budyšín - Bautzen  Germany (de)

Kia cee'd SW (2010)
72800 km @ 5.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 1,6 CRDi do kolika otacek tahne?

Příspěvekod ohen10 » 21.09.2010 16:02

ladlen píše:Ja to mám na mojom ceede odskúšané aj v praxi. Pred 3-mi rokmi na prázdnej, úplne novej a absolútne rovnej diaľnici Mníchov- Deggendorf som skúšal, ako to je ísť rýchlosťou 180-190 km. Aktuálnu spotrebu mi počítač ukazoval medzi 11-12 l nafty. Dá sa na ceede jazdiť aj tak, ale už to nie ono. Pohoda je tak do 160 km/hod. Ešte by som chcel dodať, že zrýchlenie na 5-tke zo 100 na 180 je na mojom ceede úplne zázračné, myslím, že som v Nemecku určite neraz prekvapil mnohých vodičov lepších značiek. Možno to bolo aj výbornou naftou Aral.


Ja teda mám po FL 1,6 CEDi 85kW a pri priemernej rýchlosti 180 (zapnutý tempomat ale občas menej do kopca a občas viac pri predbiehaní) som mal spotrebu 8,1 na cca 400 km...pri 150-160 mávam spotrebu cca 6-6,5. A netankujem v Nemecku...
Akustické vlny, šíriace sa zo zdroja v ľudskom hrdle, sa odrazia od bariéry geologického pôvodu so silou adekvátnou k pôvodnému impulzu. (Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.)
Uživatelský avatar
ohen10 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 321  Témata: 13
Registrován: 17.04.2009
Bydliště: Nitra SR  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
152000 km @ 6.0 l/100km

Re: 1,6 CRDi do kolika otacek tahne?

Příspěvekod ladlen » 21.09.2010 19:59

To môže sedieť, Ty už máš totiž aj 6.rýchlostný stupeň, my na starších ich máme iba 5. Aj keď neviem, o koľko otáčok to má menej pri 180-190 km/hod.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: 1,6 CRDi do kolika otacek tahne?

Příspěvekod JonnY » 21.09.2010 21:53

pawlow píše:Tak mam novinku. Soused chtel videt motor, tak jsem mu ho ukazal - " a co je tohle?" se me zeptatl a ukazoval na ukousanou hadicku u turba.
Takze beru vsechno zpet, pote, co jsem podtlakovou hadicku vymenil, auto jede jak cert, a na moji otazku tady, zda 1,6 (85KW) tahne nad 3000 otacek si sam odpovidam, tahne, a moc pekne-)
Ta zla kuna mi tu hadicku musela prekousat hned prvni den po koupi, a zkazila mi 13.000 km s Ceedem, ktery ted vidim uplne jinak. Celych tech 13.000 sem na auto spise nadaval, ale ted si to opravdove uzivam. Konecne jede, jak jsem si to predstavoval a i spotreba se dala do rozumejsi meze.

Co je zarazejici, ze na to ve 2 servisech neprisli, jak v CR tak v Nemecku, ale nikde neotevreli haubnu motoru, jenom napichli PC a zjistili, ze jsou vsechny hodnoty optimalni - no, urcite nebyly. Blba hadicka a tolik radosti-)) :D :D :D :kia:

No nic, jdu si procist anti-Kuna-forum a chci se tam dozvedet, jak tu svinu otravit a pritom zachovat sousedovi kocky, kterym nechci ublizit-))) Kuna je ale nestydata, kazdy vecer ji vidim, jak pobiha mezi autama. :angry:

tak si to uzi :thu:
a zmen servis :!:
neverim ze by nieco podobne na diagnostike nevyskocilo
JonnY Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 261  
Registrován: 22.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: 1,6 CRDi do kolika otacek tahne?

Příspěvekod ladlen » 22.09.2010 22:28

S diagnostikou je to niekedy tak. Mne kedysi na Škode Forman po diagnostike v značkovom servise tiež vymenili lambda sondu, a napokon kamarát našiel chybu v zapchatom palivovom filtri, ktorý oni pri garančke nevymenili, lebo ho nemali.
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

Re: 1.6 CRDi a vytáčení motoru

Příspěvekod bacil » 02.10.2010 07:07

Pred niekolkymi tyzdnami som si objednal cee'da 1.6 CRDi 94kW/128PS a kedze sa ho uz neviem dockat a som cely netrpezlivy, kratil som si cas tym, ze som si zatial aspon platonicky prepocital, ako je vlastne sprevodovany. Vysli mi z toho celkom zaujimave tabulky, tu je odkaz na ne:
Obrázek
Prva tabulka je pre model s 85kW/115PS, druha pre (moj :D ) s 94kW/128PS. Obidve som urobil pre pneumatiky, ako ich mam objednane ja, t.j. pre 205/55 R16. Islo mi v prvom rade o to, aby som videl, kde a ako sa prevodove stupne prekryvaju, preto som sa nestaral o veci ako maximalna rychlost, minimalne "rozumne" otacky a podobne. Mozno, ze tie tabulky budu este niekomu, kto je (alebo bude) v podobnej situacii ako ja, trochu uzitocne.

:!: Oprava dna 2.10.2010: Vcera som si bol auto prevziat a zistujem, ze -- na rozdiel od povodnej informacie z 22.8.2010 -- ma cee'd 1.6 CRDi 94kW/128P, model 2011 rovnaku prevodovku ako mal cee'd 1.6 CRDi 85kW/115PS, model 2010. To znamena, ze v mojej grafike je druha tabulka, zial, bezpredmetna, a prva je platna pre obidva modely.
bacil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 19.08.2010

Re: 1.6 CRDi a vytáčení motoru

Příspěvekod Turboarena.sk » 27.02.2018 22:28

Prípade problémov s turbom skúste naše služby.
Sme aj výhradným dovozcom originálnych turbodúchadiel na Slovensko. Môžete si vybrať nové turbo aj pre kia.
https://www.turboarena.sk/kia-turboduchadlo/
Turboarena.sk Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 25.02.2018
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé