1.6 CRDi a vytáčení motoru

Motor, spojka, převodovka a vše kolem.

Příspěvekod Návštěvník » 23.12.2007 18:35

Už jsem to tu psal hned ze začátku,ale napíšu ještě jednou.Na naftě už jezdím mnoho let a nikdy jsem neměl žádný problém, který by mě odradil od nafty.Seat TDI bez závad,Octavie mimo toho že mi spadla stahovačka předního okna a nic víc,Silnější Octavie tam je fakt že mi ve 180tis.,odešlo turbo.Repase a jela zase,Fabie TDI po 160tis.km odešli tlumiče a bežná výměna,rozvody,destičky kotouče.Před tím Peugeot 309 torzní tyč,405 bez závad.Takže co se týká mě já na Naftu nedám dopustit.Navíc se mi to dodnes vyplácelo jelikož najíždím dost km a na naftě jsem stále šetřil.Pokud bych ale měl auto že vyjedu jen občas na nákup a dovolenou možná bych šel do benzínu.Navíc i manželka si zvykla na naftu ale jak říká benzím ji nevadí.prostě každý máme jiný názor a chce to vyzkoušet.
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod thunder » 23.12.2007 18:57

s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod Marek_Km » 23.12.2007 19:18

thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:


6900, ty jo, to není motorka, trochu uber, doufám že to nebylo za studena...
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Příspěvekod snike » 23.12.2007 19:44

thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:


Moje Fábie uměla zhruba 6.700, pak sepnul omezovač a mohu potvrdit, že i ta moc pěkně jela v těchto otáčkách ;-)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6105  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.12.2007 20:07

jednou za čas je třeba provětrat veverky :tongue: , vypálit saze :D , jede to pak lépe. Samozřejmě jedině dobře zahřátý motor....
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod thunder » 23.12.2007 23:38

Marek_Km píše:
thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:


6900, ty jo, to není motorka, trochu uber, doufám že to nebylo za studena...


za studena to nebolo a zajtra musim pozret kde vlastne zacina cervene pole na otackomery,ale myslim ze som presvihol trosku do cerveneho pola a s autom trochu cuklo teraz neviem ci to bolo spojkov jak som daval do 2 alebo omedzovacom ak tam nejaky je vobec :scooter: zena ani nedychala :twisted:
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod vlafi » 23.12.2007 23:43

určitě omezovačem...už jsem se tam také párkrát podíval..za cifrou 6 je jen jedna čárka a od místa,kde má být další je už červená
Uživatelský avatar
vlafi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 626  Témata: 21
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Velim  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (4)

Kia cee'd (2006)
100200 km @ 0 l/100km

Příspěvekod Raven » 24.12.2007 08:25

thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:



Ale no tak, uber. Pri 6500 ti RJ ubere plyn (rada lidi tomu rika omezovac).
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod thunder » 24.12.2007 11:50

Raven píše:
thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:



Ale no tak, uber. Pri 6500 ti RJ ubere plyn (rada lidi tomu rika omezovac).


ved preve za 6.5 uz je cervene pole potom ho zaplo ale rucicka myslim presla za cervene..asi urobim este test a uvidime.kazdopadne nestoplo rucicku hned na 6.5...vlafi ma adrenalin v krvi mohol by skusit ked si pojde zazlobit ;-)
Uživatelský avatar
thunder Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 698  Témata: 1
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: TOPOLCANY  Slovakia (sk)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
21000 km @ 7.2 l/100km

Příspěvekod Raven » 24.12.2007 12:06

thunder píše:
Raven píše:
thunder píše:s diesslom skusenost nemam ale mojej 1.4 skoro nebolo protivne ani ked som jej dal na jednotke nieco okolo 6900ot a to bol fofr hned za dva a auto letelo jak sialene...samozrejme som len skusal co to dokaze. asi som :idea:



Ale no tak, uber. Pri 6500 ti RJ ubere plyn (rada lidi tomu rika omezovac).


ved preve za 6.5 uz je cervene pole potom ho zaplo ale rucicka myslim presla za cervene..asi urobim este test a uvidime.kazdopadne nestoplo rucicku hned na 6.5...vlafi ma adrenalin v krvi mohol by skusit ked si pojde zazlobit ;-)


To nema s adrenalinem co delat, proste das plnej plyn koukas, kde se rucicka pohybuje.
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod vladislav » 24.12.2007 18:08

Někdy mě ten omezovač štve točil bych to dále...má to nádherný tah... :D :D
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Příspěvekod Návštěvník » 24.12.2007 21:35

vladislav píše:Někdy mě ten omezovač štve točil bych to dále...má to nádherný tah... :D :D


Aspoň tu budeš déle!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.12.2007 21:40

Libor píše:jednou za čas je třeba provětrat veverky :tongue: , vypálit saze :D , jede to pak lépe. Samozřejmě jedině dobře zahřátý motor....


Jo pavuky z laufu vyhnat!
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 25.12.2007 00:01

snike píše:
vladislav píše:No klucí naftácký .....vás ještě nepřekvapil omezovač?????To mě brzdí v poslední době furt.... :-x :-x :-x


Když jsem měl benzínovou Fábii, tak jsem se hodně často pohyboval těsně u hranice zásahu omezovače, tam benzín ukazuje co umí, ale teď už na tohle mohu zapomenout ;-)

I já měl Fabii 1.4 74kw, a té sem dával pěkně, omezovač byl v akce každej den. Teď co mám :kia: 1.6 CRDi tak je to jiná hra ale neměnil bych. Jen pro příklad, kopec kde jsem dvojku točil na max. abych udržel osmdesát tak teď dám za čtyři a jedu. A navíc je jedno jestli jedu sám nebo ve třech a to je paráda. :drool:
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 25.12.2007 09:07

Michal píše:
snike píše:
vladislav píše:No klucí naftácký .....vás ještě nepřekvapil omezovač?????To mě brzdí v poslední době furt.... :-x :-x :-x


Když jsem měl benzínovou Fábii, tak jsem se hodně často pohyboval těsně u hranice zásahu omezovače, tam benzín ukazuje co umí, ale teď už na tohle mohu zapomenout ;-)

I já měl Fabii 1.4 74kw, a té sem dával pěkně, omezovač byl v akce každej den. Teď co mám :kia: 1.6 CRDi tak je to jiná hra ale neměnil bych. Jen pro příklad, kopec kde jsem dvojku točil na max. abych udržel osmdesát tak teď dám za čtyři a jedu. A navíc je jedno jestli jedu sám nebo ve třech a to je paráda. :drool:


To je právě jedna z výhod nafty.
Návštěvník
 


km @ l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Motory / Pohonné ústrojí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé