Kia Pregio

Všeobecná diskuze o ostatních modelech Kia.
General Discussion about other Kia models.

Kia Pregio

Příspěvekod John » 11.02.2012 22:29

Zdravím,
chtěl bych se zeptat kde je diagnostická zásuvka Kia Pregio r.v. 2003. Mám ještě jeden dotaz hrozně málo to topí teplota nekolísá voda se neztrácí.
Díky za rady.
John Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 11.02.2012
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Dočasné zvýšení otáček - Kia Pregio

Příspěvekod jiri.sp » 20.04.2020 11:11

Zdravím Vás a prosím o radu,
naše KIA Pregio r.v. 2002 už navštívila celkem 3 servisy, ale závada se vrací / nemizí. Natankovali jsem nečistou naftu a motor si někdy hned po startu, někdy během zahřívání někdy po ohřevu začal zvyšovat otáčky na volnoběh. Tomu předchází zhruba minutový nepravidelný běh motoru, kdy má tendenci chcípnout. Jízda je stylem jako první hodina žáka v autoškole. Zvýšení otáček někdy trvá minuty někdy i třeba 10 minut. Poté se vrátí do normálu a jezdí perfektně jako kdysi.

Několikrát jsme měnili palivový filtr, měli vymytou nádrž, bylo repasováno turbo, pročištěny vstřiky i na zkoušku odstaven EGR ventil. Nepomohlo nic.

Příznaky: pokud při žhavení drnčí nějaké čerpadlo nafty, které potom vede ke vstřikům motoru, dusení motoru a následné zvýšení otáček nastává ihned po startu. Dále pozorujeme při tankování odfouknutí vzduchu z nádrže po sejmutí víčka.

Děkuji všem za tipy k prověření, už jsem z toho zoufalí.
jiri.sp Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 20.04.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Ostatní modely / Other models

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé