CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Gizuel » 17.08.2023 21:40

Ahojte,

Pisem Vam s prosbou ci ste sa stretli niekto stym, ze auto po nastartovani a pohnuti zacne nesmierne sekat/trhat. Prestane to ked sa prida plyn, ked sa uato zohreje to pominie. Avsak je to nahodne vzhladom nato, ze dnes sa to uz objavilo aj ked bol motor zohriaty, to sekali pri rozbehu resp. nastartovani.

jedna sa o model 2018 1.4TGDI a 7DCT.

Taktiez sa mi zda, ze prevodovka nie je 100%. V skratke popisem genezu, dalval som vedomie servisu uz xkrat, ze je nieco nie uplne ok pri radeni z 2 do 1, 3do2 pocut nejake skripanie, servis to vyhodnotil tak vzdy, ze pokial to radi a neseka/netrha stale tak to nie je zatial na vymenu. Teraz avsak ked sa pridruzil problem aj strhanim to moze este byt aj nieco spojene s prevodovkou a nie motorom. Taktiez sa mi zda, ze niekedy prevodovka ako keby preklzovala ked sa zaradi D ma slaby tah pri "volnobehu" pohynani dopredu a ked sa zaradi R tak auto niekedy slzne dopredu a az ked sa prida mierne plyn ide dozadu. Podla mna taketo spravasnie nie je uplne normalne.

Taktiez by som Vas chcel poprosit, ci je niekto z BA pripadne okolia kto ma ceeda este s tymto starym motorom a bol by ochotny prijst stretnut so svojim vozom moj - motor.

Este je tu taka vec po poslednej garancke sa mi zda, ze vykon pri akceleracii je slabsi, zahat je citelne nizsi. Podla vyjadrenia kia vraj posledne mesiace mozno rok vydava relativne casto nove aktualizacie SW riadiacej jednotky mozno aj prevodovky a mohli znizit vykon???

vdaka za postrehy/rady
Gizuel Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Osozu » 18.08.2023 16:24

Ahoj ja mam kombináciu ako ty, stáva sa mi občas ráno keď je chladno a vlhko ze prevodovka hneď po naštartovaní začne pri rýchlom rozjazde trocha cukat, ale trvá to tak 20 m a je to ok potom pri teplom motore a prevodovke sa mi to nikdy nestalo, rozjazdy sú ôk hneď po naštartovaní. Zatiaľ som to nejak neriešil ale mam už 53000 km tak asi pôjdem vymeniť olej v DCT. Uvidím ako potom

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Gizuel » 18.08.2023 17:51

A ked sa zohreje to uz nerobi? Nestava sa ti niekedy ked zaradis D alebo R, ze auto sa sklzne vzavislosti od zaradeneho D/R pokym sa nedotknes plynu?
Gizuel Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Osozu » 18.08.2023 22:23

Keď sa trocha zahreje nerobí to, hovorím len vtedy to spraví keď nastartujem a hneď sa pohnem keď je chladno a vlhko, inak to nerobí, žiadne posúvanie na D alebo R som si nevšimol

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod jozzo » 19.08.2023 07:17

Ked stojím predkom dolu kopcom a chcem hore cúvať, zastanem, dám R, pustím brzdu a áno, auto sklzne trocha dopredu a potom začne cúvať. Rovnako aj hore kopcom dopredu. Treba použiť vtedy ručnú alebo autohold. Je to dvojspojka, nie hydromenič, že ťa podrží na tlaku oleja v hydromeniči. Toto je jej vlastnosť..
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Gizuel » 19.08.2023 16:44

Isto je to vlastnost? Ked bolo auto nove to nerobilo nech som uz akokolvek stal hore dole kopcom..
Gizuel Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod jozzo » 19.08.2023 20:06

Moje je nové a robí to od nova. Ono som si trochu naštudoval princíp fungovania dvojspojky. Rozmýšlal som nad tým, ako to robí ked stojíš na križovatke a ja tam D. Rozmýšlal som, že ked tam je už zaradená 1, či len nepáli pri tom spojky a netreba radšej radiť N. Ale nie, je tam už 1, ale spojky sú rozopnuté, elektronika to zariadila. Ale ked už začneš púštat brzdový pedál alebo cez ručnú, autohold pridáš plyn, elektronika zopína spojky a vtedy sa pohneš. Ale je tam mrtva chvíľka, kým to zopne spojky a práve vtedy sa môže trocha pohnúť opačným smerom ako máš zaradené, ked si v miernom kopci. Ale ked máš ručnú alebo autohold, toto sa nestane. Ale nepohneš sa pustením brzdy, ale pridaním plynu. Teraz som bol odniesť ženu a na parkovisku som to testoval, je tam taký sklon, že sklzne trochu. Ked som pri cúvaní prudko pustil brzdu bez autoholdu, sklzlo do predu kúsok. Ale ked som púštal brzdu pomalinky, spojky stíhali zopínať a nesklzlo vôbec.
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Gizuel » 22.08.2023 16:21

Aha dakujem za komprehensivnu odpoved. Stale mi vsak vrta, ze ked bolo auto nove som to bud neregistroval alebo to skratka nerobilo. To co opisujem o spinani spojky ked ukazuje D1 je spravna to uz som tiez studoval daavno este ked bolo auto nove ako sa k tej prevodovke co najidealnejsie spravatr aby netrpela tolko. Niektori vyradzuju na krizovatkach a pod co sa neodporuca a nie je dobre pre zivotnost jej behu. Taktiez mi technik povedal xkrat, ze ta prevodovka co dava kia nie je vhodna do mesta/kolon lebo ked pustit pedal a pohnes auto bez plynu je zatazovana.. Neviem ci pravda alebo nie. Este vraj odporucal aby auto netrhalo nechat si odstup a pohynat s plynom toto ale pride ako velka kuriozita nakolko si ludia kupuju automaticku prevodovku prave kvoly zapcham mestu a pod, preto vyjadrenie servisneho technika v autorizovanom servise mi pride, popravde neviem..
Gizuel Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod TomášM » 13.11.2023 14:10

Dnes po naštartovaní a zaradení D auto skákalo ako koza ale to už asi 3 x za sebou tak že poobede skočím do servisu ale akosi som tam išiel tak do 20 minút nakoľko skočil hneď aj motor do chyby.. auto má 33500km rv2018.. 1.4 TGDI 7s. Automat uvidím čo povedia v servise
Skákanie robilo aj minulý rok vždy keď bolo chladno avlhko ale nikdy takto..
Som zvedavý či to pôjde poriešiť ako reklamácia
TomášM Neuvedeno
Nováček
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 13.11.2023
Bydliště: Láb  Slovakia (sk)

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Osozu » 14.11.2023 01:19

Mne to musím zaklopat neurobilo už dlho, pri chlade a vlhkú, ale od nova lejem 100 oktan, mam 55k nalitane

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Gizuel » 22.11.2023 01:44

Pani mne to robi stale tiez. Servis 0 bodom diagnostika nehlasi ziadnu chybu dct i ked viem na 99%, ze tam nieco nie je v poriadku.

Ozvi sa potom co ti povedia v servise nech viem co im tlmocit ked sa to cele rozsype..
Gizuel Neuvedeno
Uživatel fóra
 
Příspěvky: 10  Témata: 2
Registrován: 27.06.2023
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod therion » 22.11.2023 15:17

Osozu píše:Keď sa trocha zahreje nerobí to, hovorím len vtedy to spraví keď nastartujem a hneď sa pohnem keď je chladno a vlhko, inak to nerobí, žiadne posúvanie na D alebo R som si nevšimol

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


A muzete s jistotou rict, ze to dela prevodovka a ne karbonem priduseny motor v obohacenem rezimu?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod Osozu » 22.11.2023 15:35

Zdravím je to možné ale motor ide bez problémov, nič necuka, ťah ma ôk, neviem ci tam je karbón ale ako hovorím už sa mi to dlhšie nestalo, tankujem Slovnaft 100 oktan od nova, jazdím teraz viac mesto to je pravda ale motor nedusim a občas tomu naložím

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 425  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod jozzo » 22.11.2023 16:22

1, 2. rozbeh ráno skube aj mne , 10 tis.km, ked postojí auto 2,3 dni, je zima, vlhko. Ked idem každý den nič sa nedeje. Ide o jemné skubania. Rovnako na manuále služobnom a robili mi to skoro všetky autá ktoré som používal v manuále, čo pamätám dozadu. Ona DCT má v prindípe podobné spojky ako manuál. Na manuále som tomu naložil pri rozbehu, nechal trocha pošmýkať spojku a bolo vybavené. Aj na DCT razantnejšie rozbehy dva. a ide to už OK
KIA Sportage 1,6 Tgdi Gold Mhev 7DCT, Experience green 2023....
Kia Ceed 2019 1,4 MPI Silver+Silver pack - predané
Kia RIO III EX 1.25 - predané
Seat Leon 1,9 TDI - predané
Uživatelský avatar
jozzo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 622  Témata: 4
Registrován: 05.12.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: CEED 1.4 TGDI trhanie, prevodovka..

Příspěvekod lopo1 » 11.12.2023 16:05

Takze pani pisal som aj v druhej teme problem trhania na volnobehu pri 1 a studenom aute a nasledne trhanie pri preradzovanie z 1 - 2 resp 3-4 ako ked spojka smyka vysledok je ze spojka a zotrvacik su na vymenu robili nejake merania a uz nema ten pritlak co by malo mat diagnostika kao taka neukazuje ziadne chyby .... Ceed SW My19 najazd 102tis km ale tietoproblemy sa zacali objavovat skor uz pri 80tis km aktualne cakam po sviatkoch ze sa objednam do servisu prevodovka sa bude rozoberat na 2 dni robota
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 474  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé