Spínač hmlových svetiel.

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod jardo111 » 21.12.2023 10:19

Dával som túto otázku v sekcii závady. Tam asi nechodí veľa členov, keďže nikto neodpovedá, preto sa pokúsim v tomto vlákne. Stačilo by mi už aj len to, ak by niekto napísal, kde hľadať tie relátka. Foto by bolo super.

Mám CEED JD ročník 2016. Ani mne sa nedajú zapnúť hmlovky. Postupne sa to zhoršovalo až to teraz nejde už skoro vôbec. Tipujem, že je to vadný páčkový prepinač smeroviek na ktorom je aj otočný spínač hmloviek. Demontovať volant a vymeniť prepínač za 90 € sa mi nechce, aj keď som si ho už objednal. Použijem ho len na odskúšanie bez demontáže, len precvaknutím konektorov. Myslí, že by som použil dva samostatné spínače. Na konektore pod volantom by som odpojil piny č. 5,6,7, prepojil by som to na nové spínače. Neviem ale, či je potrené použiť jeden vypinač a jedno tlačidlo bez aretácie. V originále je to tak, že predné hmlovky sa zapnú v prvej aretovanej polohe ovládača a zadné v druhej nearetovanej. A ešte otázka. Kde sú relátka na spínanie hmloviek?
Vďaka za radu
jardo111 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 12.04.2021
Bydliště: Moravské Lieskové  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod therion » 21.12.2023 12:08

Tipovat znamena hov.. vedet. Zmer napred napeti v objimkach mlhovek a jejich ukostreni.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1105  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

Re: Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod Beda » 21.12.2023 14:39

No nechci ti rozmlouvat tve plany, ale kdybych to auto chtel v budoucnu prodat, tak rozhodne nebudu bastlit nejake extra ovladace na neco, co prestalo fungovat a tak tim snizovat cenu pri prodeji dal. Jestli si to auto chces nechat a dojezdit ho, tak pak ti to je asi jedno a muzes vrtat do palubky a vymyslet reseni, jenze nemam vlastni zkusenost, co by ti na to rekli na technicke kontrole, kde se zkousi i mlhovky a ty provedes vlastne zasah do puvodni konfigurace vozu. Mozna to na STK nebudou resit, mozna tam mas znamy, co ja vim :huh:

Relatka nenajdes stara se o to nejaky IPS modul, ktery predpokladam bude soucasti pojistkove skrine, tak jak jsem to mel podobne na Sorentu, kde jsem chtel menit relatka na zamykani (tam opravdu byly fyzicky pritomne). Signal z packy jde nejdrive do BCM (Body Control Modul) a ten pak pres CAN sbernici jde prave do toho IPS modulu.

Ve finale, az zjistis, ze to bylo treba packou, co budes delat, az ti z ni prestanou fungovat i dalsi funkce? Myslim, ze 90 € je jeste smesna cena opravy, pockej az zjistis, ze je chyba v tom IPS modulu, tak pujdes nejspis do kolen jako ja, az ti v servisu nabidnou celou pojistkovou skrin za nekolik desitek tisic korun, protoze se to proste meni kus za kus.
Taky rad rozebiram a opravuji veci, takze zde bych zkusil packu rozdelat, teda jestli je rozebiratelna bez poskozeni, protoze z meho predchoziho pusobeni vim, ze treba takove Toyota packy pro Aygo se moc rozebirat nedaly narozdil od pacek pro Ford Focus ci Volvo (model uz nevim), a prekontroloval zda to neni jen o nejakem odpadlem dratku ci oplanych kontaktech.

No tady mas el. schemata na podporu tveho bastleni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod jardo111 » 21.12.2023 23:14

Ďakujem Beda. Tvoju radu beriem s vďakou a myslím, že máš prehľad. Ten spínač mám objednaný a je na ceste. Mám v pláne demontovať kryty pod volantom, dostať sa ku konektoru, prepojiť nový páčkový spínač a keď to pôjde tak nemám chuť dávať dolu volant, ale použiť samostatné spínače namontované na voľné záslepky vľavo od volantu. Keď vypovedajú aj ostatné funkcie prepínača musel by som ho už meniť. Inak ten páčkový spínač sa rozobrať dá aj bez demontáže, tu na fóre som našiel návod a nie je to až tak zložité. Nemyslím, že by na STK mal byť problém a keď to auto budem predávať, nebudem riešiť takéto prkotiny. Zatiaľ nie som si stále istý, či to má byť impulz alebo trvalé prepojenie. Dúfam, že to neodpálim.
jardo111 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 12.04.2021
Bydliště: Moravské Lieskové  Slovakia (sk)

Re: Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod Beda » 21.12.2023 23:37

JDeckoveho ceeda jsem mel jen obcas pujceny jako sluzebak, takze si nepamatuji jak tam funguji mlhovky, ale to by jsi si mel pamatovat ty :) a nebo minimalne jestli ti ta packa mechanicky funguje, tak by to melo jit poznat ;) , jestli na jedny mlhovky prepnes do polohy a zustane tam prepnuty a na ty dalsi uz musis jen pretocit a ono se to vrati zpet. Tak pak to prvni bude trvale sepnute a to druhe bude jen impulsem. Nekde jsem to takhle presne mel, ale uz nevim v kterym z modelu, co jsem vlastnil a nebo vlastnim :D
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8285  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Spínač hmlových svetiel.

Příspěvekod elkan » 21.12.2023 23:56

JD 2015 jsem vlastnil také, a spínač mlhovek mi měnili v záruce asi po dvou letech. A to jsem je prakticky nezapínal. Asi nějaká konstrukční vada. Osobně bych to nechal vyměnit v servisu než něco bastlit a případně udělat ještě větší škodu.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km


Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé