Ostrikovace KIA Cee'd

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod ims » 14.05.2013 10:26

Dobry den. Neviem aky sposobom sa to mohlo stat, ale na motorceku sa mi odlomila hadicka k prednemu sklu (ten nadstavec na ktory sa ta hadicka nasadzuje). V servise mi to ako reklamaciu neuznali, zevraj manualne poskodenie, pritom je to diel ku ktoremu nie je normalne pristup :-(

Zohnal som si vsak original novy motorcek a chcem sa opytat, ci mi vie niekto poradit, ako sa najjednoduchsie dostat k nemu a vymenit ho. Dakujem velmi pekne za rady.
ims Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  Témata: 3
Registrován: 15.05.2011
Bydliště: cadca  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Vymena ostrekovacov ceed I

Příspěvekod paulus33 » 01.02.2016 20:17

Zdravím páni, neriešil niekto výmenu ostrekovačov ceedu?
Toto je jedna z vecí, ktorá ma na ňom dosť rozčuľuje a vôbec nechápem ako s takýmto nedostatočným ostrekovaním predných skiel mohlo byť auto homologizované. A to nespomínam diaľnicu, tam je to skoro nepoužiteľné. Ak by sa dali aspoň nastaviť...
Na focuse chalani menili pôvodné ostrekovače za rozprašovače z octavie, pozri tu. A pritom mojej kii sa môže len snívať o funkčnosti pôvodných forďackých ostrekovačov...
Alebo ešte podobné na scenicu

Nikto nerobil niečo podobné na Kii? Viem, že nie som jediný, komu vadí továrensky stav...

Sú ostrekovače vyhrievané? Mám verziu EX.

Admin sorry, ale nikde som podobnú tému nenašiel, ak už je, poprosím presunúť, díky.
Naposledy upravil Beda dne 01.02.2016 21:39, celkově upraveno 1
Důvod: Tema slouceno s existujicim.
BOLO: FF combi, r.v.2000, 1,8 TDDI/66kW (90PS).
PRÁCA: FF hatchback, r.v.2005, 1,6 l/85 kW (115 PS) HXDA (Ti-VCT).
ATUÁLNE: Kia cee´d Sporty Wagon, 1,6 CRDi, 85 kW (116 PS), r.v.2009
paulus33 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 3
Registrován: 21.07.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Re: Vymena ostrekovacov ceed I

Příspěvekod 4sAd » 01.02.2016 21:02

Tento typ trysek má tu nemilou vlastnost, že se strašně rád ucpává nečistotami všeho druhu (směs do ostřikovačů s prachem, atd.). Je třeba je čas od času vycvaknout a pročistit, pak fungují celkem obstojně. Když jsem v září koupil svého ceeda, tak jsem pro jistotu pročistil i nádržku ostřikovačů a čerpadlo a ten humus, co jsem tam našel, byl hodně kvalitní. Myslím, že po prvním ostříknutí skla bych se šel klouzat.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod paulus33 » 02.02.2016 19:24

4sAd, takže ak tomu dobre rozumiem, normálne ich pri zatvorenej/prípadne otvorenej kapote vycvaknem, odpojím hadičku a prečistím, prípadne na noc ponorím do octu...
Sorry, pozrel by som to, ale cez deň manželka užíva auto a domov chodíme za tmy, takže na parkovisku pred domom to neviem pozrieť. A čaká ma cesta na jarné prázdniny a pri tomto počasí si stierače a ostrekovače užijú. Ostrekovače sú vyhrievané? Lebo čelné sklo mám v dolnej časti vyhrievané.

No napriek tomu som rozhodnutý v lete vyhľadať nejaké rozprašovače a vymeniť to.
BOLO: FF combi, r.v.2000, 1,8 TDDI/66kW (90PS).
PRÁCA: FF hatchback, r.v.2005, 1,6 l/85 kW (115 PS) HXDA (Ti-VCT).
ATUÁLNE: Kia cee´d Sporty Wagon, 1,6 CRDi, 85 kW (116 PS), r.v.2009
paulus33 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 66  Témata: 3
Registrován: 21.07.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod 4sAd » 02.02.2016 22:36

Já to dělám tak, že při otevřené kapotě odpojím hadičku a pak vycvaknu ven tu trysku (je lepší to dělat za teplejšího počasí - ty plasty rády praskají). Vyhřívané vzhledem k základní výbavě nemám. Čistím to tak, že trysku dám do ultrazvuku do roztoku kyseliny citronové, pak opláchnu vodou a pak do jarové vody a pak zase opláchnou destilovanou vodou. Nakonec tryku opatrně profouknu kompresorem.

Je ale pravda, že u Megana 98 ty ostřikovače měly mnohem lepší výkon a rozhodně se neucpávaly.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod bushman777 » 27.03.2016 09:56

Mám Ceeda koupeného v lednu2016,a už od začátku mi připadá ostřikování předního skla problematické,při ostříknutí a setření,zůstává šmouha v dolní části prostředku skla,mezi pr. a levým stěračem.problém bude v síle a směru dostřiku,protože za deště se mi to nestává,pouze když za suchého počasí ostříknu sklo od nečistot.Ceeda mám 14 CVVT po faceliftu vyt.září 2015.
Při návštěvě servisu mi řekli že se to seřídit nedá,a že je to v pořádku
bushman777 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 10.01.2016
Bydliště: Sokolov  Czech Republic (cz)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod rakosnicek79 » 22.05.2016 21:23

Zdravím,
Bohužel mi dnes u mého Ceeda SW r.v. 2011 (ED) přestaly fungovat ostrikovace, resp. přední fungují a stříkají pěkně jak mají, ale ten zadní přestal úplně :-( jinak jak už někdo psal, tak zadní opravdu neostrikuje, jen z něho vytéká značný proud tekutiny.

Ma ceed 2 motorky pro každé okno, pojistky sem zatím nezkoumal, jen hledám první indicie, zda už někdo měl podobný problém, diky
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT
Uživatelský avatar
rakosnicek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 08.04.2012
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2012)
30000 km @ 6.9 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod 4sAd » 22.05.2016 22:59

Motorek bývá jenom jeden. Podle toho, na kterou stranu se točí, se ucpe větev pro přední nebo zadní okno. Zkus pročistit trysku u zadního okna. Pokud to nepomůže, zkus odpojit hadičku u motorku. Jestli motorek bude dávkovat tekutinu, máš ucpanou hadičku k zadnímu oknu.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod rakosnicek79 » 24.05.2016 15:15

Ahoj,
Tak důvod byl nakonec banální a potvrdilo se jen moje zlé tušení, a sice po nehodě na pravej předek, kdy servis měnil komplet vše na této straně, tak jen hadičku ostřikovače k zadnímu oknu ne. Ta se díky nárazu přetrhla a pochopitelně ji nikdo nebude měnit celou, tak byla jen trubičkou spojena, no a tlakem se opět utrhla. Dal sem tam el. pásky, tak snad vydrží. No a už zase zalejvam zadní okno.
Jinak ten proud nebude nikdy tak silný a díky velké vzdálenosti a slabému motorku to bude vždycky jen vytékat a ne rozstřikovat ;-)
Kia Cee'd SW 1.6 CVVT
Uživatelský avatar
rakosnicek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 08.04.2012
Bydliště: Kladno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2012)
30000 km @ 6.9 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Mirek28 » 12.06.2016 22:28

Zdravím všechny,
věříte někdo v paranormální jevy? Mám tady záhadu pro dvojici Mulder a Scalliová z Akta X, ale protože na ně nemám spojení, zkusím požádat o názor místní komunitu.
Dnes v neděli (žádné vedro, dokonce občas přeháňka) jsem po cca hodině a půl jízdy dorazil na místo určení. Zastavil jsem, vypnul motor, vyndal klíčky ze zapalování, vystoupil jsem z auta, pro něco došel do kufru a potom jsem asi 2 - 4 minuty stál kecal před autem. Auto zavřené, nezamčené, ale klíčky jsem držel v ruce. Najednou se ozval zvuk, podobný prsknutí (syknutí, zavrzání nebo něco podobného) a z obou předních ostřikovačů vystříkla stejná, nevelká dávka ostřikovací kapaliny na přední okno. Stěrače se u toho ani nehnuly, což když použiji ostřikovače běžným způsobem okamžitě udělají a několikrát setřou okno. Koukal jsem na to jako blázen, já i tři lidi co stáli se mnou před autem, viděli jsme to všichni, protože jsme se zrovna koukali, že mi nějaký pták pos... levé přední světlo. Trysky, okno i stěrače byly mokré jak kapalina vystříkla. Ještě jednou opakuji, motor byl vypnutý a klíček vytažený již cca 3 - 5 minut, v autě nikdo nebyl, všechny dveře zavřené (nikoliv zamčené) a klíčky jsem měl v ruce.............
Otevřel jsem auto, zkusil přitáhnou páčku stěračů a nic, samozřejmě nic, protože bez zapnutého zapalování do motorku nejde proud a nemůže fungovat. Zapnul jsem zapalování, přitáhl páčku a ostřikovače normálně fungovali i se setřením stěračů, jako vždy.
Dnes jsem během jízdy před událostí ostřikovače ani jednou nepoužil a v ostřikovačích mám celoročně zimní směs do -20°C.
Má někdo nějaký nápad, co se stalo a proč? Samozřejmě jsem to celé odpoledne sledoval, cestou zpět domů jsem několikrát zastavil, vypnul motor a čekal -nic.
No nějaký typ??? Díky za něj.
Mirek
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod nexter » 16.06.2016 09:48

Nieco podobne sa mi tiez dokonca par x stalo ale na predchadzajucom aute. Kvapalina sice nevystrekla az na okno ale iba na kapotu. Vysvetlil som si to zvysenym pretlakom ktory nastal v hadickach. Zrejme bol v hadicke nasaty vzduch a ten sa zvysenou teplotou roztiahol tak ze vystrekol vodu z hadiciek cez trysky von. Teplota v hadickach sa zvysila od teplty motora pripadne ak bolo slnecno a mas tmavsi lak tak to mohlo nastat aj tymto sposobom. Tazkze ziadne paranormal activity sa neudialo ;) ale verim ze ta to muselo zarazit :lol:
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod ramon302010 » 20.04.2017 08:16

Nazdar všetci "striekači", vlákno je už pekne natiahnuté, neviem či na to už náhodou niekto neprišiel a nedal to tu, nemám čas to celé v práci čítať a doma už vôbec nie.......tak sa nahnevajte ak napíšem niečo čo tu už je.
Takže predvčerom som menil v ostrekoch znova letnú zmes za zimnú,keďže nám opäť nasnežilo a hlásia aj mrazy, nech mi nejako neporazí čerpadielko ostrekovačov ktoré som menil v jeseni (inak menil som za Topran,Made in Germany, strieka to o poznanie lepšie). Letnú zmes som odsal a nalial zimnú a išiel som prestreknúť hadičky keď som si všimol,že kým striekala na sklo letná zmes,striekalo to krásne až po vrch skla no akonáhle prišla zimná zmes začalo to striekať sotva do polky.V zimnej zmesi je kopec liehu, ktorý je ľahším ako voda a tým aj horšie čerpatelný,čo dáva logiku,že to potom slabšie strieka.Niekde v Poľsku som raz kúpil zimnú zmes bez alkoholu,tiež do -20°C a striekalo to o poznanie lepšie.Škoda,že som ju nevidel nikde u nás.Inak bola myslím aj trochu drahšia,ale za to by si človek určite rád priplatil......takže staré slabé čerpadielka určite vymeniť,ten Topran stál 10€ a zvládne to snáď každý.....uvolniť podbeh,odpojiť kábel,hadičky,vytiahnúť čerpadlo,napojiť nové a hotovo.
"Striekaniu zdar"
KIA CEED 1,6 CVVT, 93kW, modrá metalíza
ramon302010 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 26.01.2014
Bydliště: východ  Slovakia (sk)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod l_laco » 29.11.2017 10:53

Zdravím,
mám takú otázku ....
včera som chcel doliať kvapalinu do nádržky ostrekovača na mojom benzínovom Ceede 1,6 GDi 2014 SW a prekvapilo ma že kvapalina netiekla do celej nádržky ale len do akejsi prvej komory - hneď pod nalievacím hrdlom. Nalial som tam max. 150 ml a hrdlo bolo po vrch plné, no zvyšok nádržky prázdne ... v čom je tam problém? Robím niečo špatne?
:kia: :SK:
Kia Ceed SW 1,6 GDi SlovakXedition 2014
l_laco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 1
Registrován: 24.10.2017
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2014)
118000 km @ 0 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé