Ostrikovace KIA Cee'd

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod antiDemon » 20.12.2010 19:19

slabý výkon ostřikovačů mě překvapil hned po koupi auta. Divím se, že tento problém trvá roky, a že ho KIA nevyřeší. Pokud tryska ostříkne jen 1/4 skla, tak je to samozřejmě nestandardní, prostě ostřikovač neplní svoji funkci, pro kterou byl vyroben a homologován. To snad jinak než reklamací ani nejde řešit.
S přimrzáním stěrače naštěstí zkušenost nemám, teď ve větších mrazech používám směs do -40´C, a to i když je jen -10. Koncentrovaný líh z této kapaliny nateče na sníh a led a zabrání zmrznutí. Navíc silný lihový odér v kabině auta, to je paráda :drink: (Akorát ta cena)
CEED SW 1,6 CVVT
antiDemon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  Témata: 2
Registrován: 17.11.2010
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod maria40 » 16.02.2011 01:24

Tak dnes po siedmych reklamáciách na slabý výkon ostrekovačov bol vymenený motorček ostrekovačov, ako i vymenené hadičky k tryskám z priemeru 4mm na 3.5mm . Je to o poznanie lepšie, ale stále to nie je ono. Motorček je zo Ceeda II. Má vraj 6 lopatiek. /starý mal 3 lopatky./ Uvidím,ako sa to bude chovať na diaľnici. Bolo to riešené ako reklamácia na záruku.
KIA Ceéd 1,6 CVVT
Uživatelský avatar
maria40 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 2
Registrován: 21.02.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (8) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2007)
91000 km @ 7.1 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod tonyp » 16.02.2011 16:53

V ktorom servise to bolo ? mna to tiez celkom trapi...
Kia CEED SW 1,6 CRDI 85kW 2009, najazdene 140000 km
tonyp Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 2
Registrován: 03.08.2009
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
127000 km @ 5.8 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod -Petr- » 16.02.2011 17:48

Já u mého ceeda (r.v. 2010) problém nemám,Když už jsem si myslel, že nastal, když voda za jízdy sotva olízla spodek skla, bylo to tím, že mi prostě došla voda :) - zpočátku jsem nadával, pak jsem zjistil, že závada v mém případě byla mezi volantem a pedály :oops: .....takže hluboká omluva :kia: :oops: Akorát, že jsem čekal rozsvícení kontrolky o které je řeč v manuálu -- a ono nic - asi nemám potřebnou výbavu auta.
Takže myslím, že pokud vám dali to nejnovější co mají k dispozici, že budete taky určitě spokojeni.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod maria40 » 16.02.2011 22:25

tonyp píše:V ktorom servise to bolo ? mna to tiez celkom trapi...


V Bratislave, Tuhovská 7. /Zlaté piesky/
KIA Ceéd 1,6 CVVT
Uživatelský avatar
maria40 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 2
Registrován: 21.02.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (8) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2007)
91000 km @ 7.1 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod MP1 » 21.02.2011 22:16

Mňa tie ostrekovače hnevajú už dlhšie. V servise som zatiaľ nepochodil, ale blíži sa pomaly garančka, tak uvidíme.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod ceedleguán » 22.02.2011 10:47

Dle mého názoru může způsobovat tento problém obyčejná voda. Časem v tryskách utvoří vodní kámen a pomalu zneprůchodnuje průtok.Pak se musí vyměnit i trysky,protože nejdou vyčistit.Hodně lidí leje vodu z kohoutku.Takže záleží na lokalitě jaká je tvrdost vody.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Kmet » 22.02.2011 17:07

Špatná funkce ostřikovačů na Ceedu je dána především jejich konstrukcí, respektive uchycením - jsou příliš zapuštěné pod kapotou. Bavil jsem se o tom se servisákem: zkoušeli je jinak naklonit podložením, aby stříkaly výše, ale ..... paprsek vody se zase "zlomil" o kraj kapoty směrem dolů a bylo to ještě horší. Asi by je chtělo posunout blíže ke kraji, ale já do toho určitě vrtat nebudu :no:
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod ceedleguán » 23.02.2011 13:14

A co použít staré škodovácké trysky.Byly stavitelné ,měly dvě trysky . Šly by dát přímo na kapotu. Jen vyvrtat dvě díry průměr 9.Když jsem se díval ,šlo by to. Na kapotě není žádné tlumení nebo filce.Jen se trefit .
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Mikalo » 24.02.2011 11:06

A máš po záruce na karosérii a ani ten konečný výsledek nemusí být ok :no: . Vrtat do auta a dávat neoriq. díly, když je auto v záruce :shock: :? . Já jsem s ostřikem i při rychlejší jízdě spokojen. Jiná auta mají určitě lepší ostřikovače, ale já je neřeším. Vybral jsem si :kia: mám jí rok a jsem spokojen.
Když už nevíš kudy kam, tak si zakřič: Nejsem sám!
Uživatelský avatar
Mikalo Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2019)
33000 km @ 6.7 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod ceedleguán » 24.02.2011 11:23

Dobrý den . Já myslel jako náhradní řešení.
ceedleguán
 


km @ l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Mikalo » 24.02.2011 12:29

Taky zdravím, ale takové zákroky bych nechal dělat v servise kde jsem auto koupil a jestli to je vůbec možné a jestli ano, tak ta cena bude na tu předělávku dost krutá. Ale já osobně si myslím, že auto v záruce do toho servis nic předělávat nebude a ani nesmí. Leda ukončit záruku :lol: :lol: :lol: .
Když už nevíš kudy kam, tak si zakřič: Nejsem sám!
Uživatelský avatar
Mikalo Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2019)
33000 km @ 6.7 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Aha » 24.02.2011 14:00

Mikalo píše:A máš po záruce na karosérii a ani ten konečný výsledek nemusí být ok :no: . Vrtat do auta a dávat neoriq. díly, když je auto v záruce :shock: :? . Já jsem s ostřikem i při rychlejší jízdě spokojen. Jiná auta mají určitě lepší ostřikovače, ale já je neřeším. Vybral jsem si :kia: mám jí rok a jsem spokojen.



Jak jsem tady někde četl,že ty starší cee'dy motůrky ostřikovačů měli tři lopatky :? a ty nový jako máš ty už mají šest proto ti to stříká na okno lépe než mě.Bohužel já mám zrovna ten starší model co má jen tři tak musím taky řešit motůrek ostřikovačů :cry: .Dokud je to v záruce(ještě rok) musím zajet a vyřešit problém pak bych musel platit za svého o to se mi nechce :no: .Přes zimu dávám -30.
KIA -Kupujete Ideální Auto
Uživatelský avatar
Aha Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 505  Témata: 2
Registrován: 21.12.2009
Bydliště: Netřebice okr. Český Krumlov  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (6)
TOP sponzor (1)

Kia Sportage IV (2016)
57004 km @ 7.0 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Rasputin9999 » 21.03.2011 22:51

síce menene v rámci reklamácie ale nepomohlo...skoro žiaden viditeľný rozdiel oproti predošlým... :thd:
Rasputin9999 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  
Registrován: 26.04.2010
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2008)
104000 km @ 6.2 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod antiDemon » 22.04.2011 20:17

Jak jsem psal už někde dříve, slabé ostřikovače mi uznali hned napoprvé jako reklamaci. Vyměnili mi motorek, hadičky a trysky. Hned to bylo lepší. Oproti Felicii se to stále nedá srovnat, ale jinak jsem spokojený.
CEED SW 1,6 CVVT
antiDemon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  Témata: 2
Registrován: 17.11.2010
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé