Ostrikovace KIA Cee'd

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod PetrLa » 28.09.2010 19:53

Pacimaci píše:Dňa 20.9.2010 som bol na druhej garančke v Košiciach. Sťažoval som sa aj na ostrekovač čelného okna. Motorček s hadičkami vymenili bez problémov. Fuguje to o poznanie lepšie, ale na dialnici to nie je ono. Podla mňa by to chcelo nejaké nové trysky.


chtělo by to klasické štelovatelné trysky jak na škodovce ....pichnu tam špendlík, natočím a spokojenost. Tu je fajn, že jsou schované pod kapotou, ale co je to platné, když to *** stříká.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod PetrCBR » 30.09.2010 10:43

Mohl by se na tento problem zeptat vedeni KMCZ nekdo kdo uz je trochu zna a komunikoval s nima (treba na srazu) ? Precijen tvrzeni, ze 'to preci funguje' je k nicemu, kdyz to nefunguje dobre. Podle me cokoliv co nefunguje spravne (a vi se o tom, protoze novejsi verze to maji vyresene lip) by se melo menit v ramci zaruky.
Nikdy nerikej ze neco nejde ... vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze to nejde a udela to.
PetrCBR Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 102  Témata: 2
Registrován: 26.07.2008
Bydliště: Rožnov p.R.  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod souk69 » 30.09.2010 15:31

;) Divné, jak jsem už psal, mě ostřikovače fungují výborně i zadní :thu:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod titanus » 01.10.2010 09:19

ja tiez nemam najmensi problem aj v 130km/h si vycistit okna aj ked v tej rychlosti sa uz stieracom moc hore nechce :D


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod formis » 06.10.2010 22:01

titanus píše:ja tiez nemam najmensi problem aj v 130km/h si vycistit okna aj ked v tej rychlosti sa uz stieracom moc hore nechce :D
možná máte lepší tlak v ostřikovačích. Mě při 60Km/h ostřikovače víc jak do 1/3 okna nedostříknou.
Kia Ceed SW 1,6 benzin * barva 8Q * model 2010
Uživatelský avatar
formis Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 25.09.2009
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
16000 km @ 7.3 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod GVG » 20.10.2010 19:25

Mně vyměnili motorek ostřikovače.
Uživatelský avatar
GVG Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 68  Témata: 3
Registrován: 23.02.2008

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod mbiron » 03.12.2010 15:32

Dnes jsem byl v :kia: servisu a zaruka na vymenu motorku za vylepseny neni na zaruku a cena se pohybuje cca kolem 1500,- kc. Mate nekdo jinou zkusenost :?:

PS: Bylo by docela dobre natocit kratke video jak to komu ostrikuje pro porovnani.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Faja » 03.12.2010 17:28

Tak teda po dnešním sněžení jsem zralý na infarkt. KIA???? Tak jak jsem ji chválil po kamarádeh po dvou měsících ježdění, kdy jsem ujel cca 10 000km jsem znechucen a opět nabývám názor na auta tohoto typu. Dop****e když vím že auta se prodávají v Evropě, kde sněží, tak proč, opakuji proč to nemají konstrukčně vyřešeno tak aby za jízdy nepřimrzaly stěrače k čenímu sklu? To je prostě HNUS HNUS! Kdyby to šlo tak jim to vrátím ať si to strčí do pr***e!

EDIT Titanus: poprosim respektovat pravidla fora viewtopic.php?f=2&t=2256 ktore zahrnaju aj slusne vyjadrovanie. Dakujem.
KIA Ceed Cool
Faja Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 30.10.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
82600 km @ 7.8 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod lebka75 » 03.12.2010 18:02

Faja píše:Tak teda po dnešním sněžení jsem zralý na infarkt. KIA???? Tak jak jsem ji chválil po kamarádeh po dvou měsících ježdění, kdy jsem ujel cca 10 000km jsem znechucen a opět nabývám názor na auta tohoto typu. Dop***e když vím že auta se prodávají v Evropě, kde sněží, tak proč, opakuji proč to nemají konstrukčně vyřešeno tak aby za jízdy nepřimrzaly stěrače k čenímu sklu? To je prostě HNUS HNUS! Kdyby to šlo tak jim to vrátím ať si to strčí do pr***e!


mám auto již 4 roky a to se mi ještě nestalo :no: spíše mám problém s ostřikovači u škodovek je možné si připlatit vyhřívané trysky ostřikovačů jde to i u kii :?:
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod Faja » 03.12.2010 18:23

Tak naštěstí ostřikovače mi nezamrzly, ty šlapou normálně, ikdyž už jsem viděl i lépefungující.
KIA Ceed Cool
Faja Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 30.10.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
82600 km @ 7.8 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod mbiron » 03.12.2010 18:35

Faja píše:Tak teda po dnešním sněžení jsem zralý na infarkt. KIA???? Tak jak jsem ji chválil po kamarádeh po dvou měsících ježdění, kdy jsem ujel cca 10 000km jsem znechucen a opět nabývám názor na auta tohoto typu. Dop***e když vím že auta se prodávají v Evropě, kde sněží, tak proč, opakuji proč to nemají konstrukčně vyřešeno tak aby za jízdy nepřimrzaly stěrače k čenímu sklu? To je prostě HNUS HNUS! Kdyby to šlo tak jim to vrátím ať si to strčí do pr***e!


Pokud nemas auto s vyhrivanim celniho skla tak se tohoto problemu nikdy nezbavis, to je proste fakta muzes mit Trabanta nebo Mercedes. Proste a jednoduse kdyz zmrne voda na skle tak se zakonite prilepi i sterac.

PS: Pro priste se vystrihej vulgarismu, bavme se tu slusne prosim.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod rehmen » 04.12.2010 00:53

Faja píše:Tak teda po dnešním sněžení jsem zralý na infarkt. KIA???? Tak jak jsem ji chválil po kamarádeh po dvou měsících ježdění, kdy jsem ujel cca 10 000km jsem znechucen a opět nabývám názor na auta tohoto typu. Dop****e když vím že auta se prodávají v Evropě, kde sněží, tak proč, opakuji proč to nemají konstrukčně vyřešeno tak aby za jízdy nepřimrzaly stěrače k čenímu sklu? To je prostě HNUS HNUS! Kdyby to šlo tak jim to vrátím ať si to strčí do pr***e!

EDIT Titanus: poprosim respektovat pravidla fora http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=2&t=2256 ktore zahrnaju aj slusne vyjadrovanie. Dakujem.


De facto souhlas. U feldy jsem nezažil, že bych měl přimrzlý stěřače k čelnímu sklu po hodině jízdy. Konkrétně se mi stalo, že při venkovních cca - 11 °C jsem při rozjezdu odhrabal sníh, pustil fukar na sklo a vše roztálo. Jenže jak voda stekla dolů ke stěračům, tak (i za plného výkonu nejvyšší teploty jen na sklo) došlo k zamrznutí - vytvoření hrudek ledu na skle i na stěračích, které pak měly maximálně 50 % účinnost stírání. Fakt hrůza :(

Dále bych přidal:
Ostřikovače byly zmiňované spoustou lidí jako slabina ceedů. V létě jsem při rychlostech >90km/h pozoroval, že jde spíš o počůrání spodku skla než o ostřikování, nicméně teď v zimě je to dost špatný. I když auto stojí, tak ostřikovaše jen "očůrají" spodek skla a stěrače nemají šanci pořádně očistit horní polovinu - tj. tu část, která je přímo před očima. Mám v nádržce dost kapaliny a je to směs do - 30 °C.

Měl někdo podobný problém? Povedlo se najít nějaké řešení
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod lebka75 » 04.12.2010 01:35

vyměnovali se moturky ostrikovacu, pár lidi to tu má
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod PetrLa » 04.12.2010 10:19

ano třeba já mám vyměněno a stříká to i teď v zimě (kdy má ta směs vyšší hustotu a motorek je zmrzlý) podle mě dobře.
Každopádně i tak bych ocenil klasické trysky, kdy si špendlíkem pošteluju, kam chci aby to stříkalo.
PetrLa Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 716  
Registrován: 24.02.2008
Sponzor (1)

Re: Ostrikovace KIA Cee'd

Příspěvekod rehmen » 04.12.2010 11:17

Jelikož mám po FL verzi, tak bych předpokládal, že tam budu mít dobrý motůrek. Nicméně v pondělí plánuju zastávku v Dolnisu, ať se na to podívají.
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé