Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 19.08.2014 15:40

Moje skúsenosti s tempomatom sú takéto: Po zapnutí sa my rozsvieti zelená kontrolka a po stlačení SET - by sa mal aj aktivovať. Lenže tato funkcia funguje iba občas, často buď hneď nezapne alebo ak zapne tak sa vzápätí aj vypne. Ak chcem pridať rýchlosť na volante tlačítkom RES+, tak bezproblémovo to začne pridávať, myslím že 2-3km/h. Keď chcem ubrať tlačítkom SET-, tak uberie, ale niekedy tak isto vôbec nereaguje. Musím proste ťuknúť do brzdy alebo na tlačítko Cancel, aby sa teda ubrala rýchlosť a potom zase skúšať ho nabudiť. Bol som aj v servise a dva dni to skúšali, aj my volali či to majú vymontovať a vrátia my peniaze, lebo že to nefunguje ako by malo. Ale že niečo sa im podarilo opraviť. Nedal som ho vybrať, čakal som že to spojazdnili. Bol som si teda pre autíčko a pri preberaní my hovoril technik, že ak chcem aktivovať tempomat pri určitej rýchlosti, aby som stlačil SET- a keď nezapne aby som vzápätí stlačil RES+. To ubratie rýchlosti už pri aktivovanom tempomate že urobili, že s tým problém už nie je. Výsledok? Ak sa teda hneď neaktivuje stlačením SET-, stlačím RES+, zapne sa. Ale to ubratie SET- fungovalo tak dva krát a zase to robí problémy ak chcem znížiť rýchlosť, raz ide a druhý krát zase nie. A to som zabudol ešte, keď som sa pýtal že preto to funguje tak nekorektne, podľa vyjadrenia technika je pravdepodobne vadná riadiaca jednotka tempomatu. Na moju otázku prečo neobjednajú druhú odpovedal, že čo ak tá nepôjde vôbec? Možno že sa táto spamätá a bude fungovať tak ako má. Sama od seba. Vôbec ani neviem aký typ tam dávajú a odkiaľ to vlastne berú. V pondelok tam volám a buď mi objednajú inú riadiacu jednotku alebo to nechám vymontovať a nech mi radšej vrátia peniaze. Načo my je taká vec ktorá funguje spolovice? Nemám na to nervy za jazdy sa s tým hrať - ideš- nejdeš? Záruku dali len 6 mesiacov a keby my odišla potom úplne, tak vyhodených 350,-€. Len dúfam že keď to vymontujú, tak všetko ohľadom elektriky bude OK. Toľko moja skúsenosť s KIA Túhovská BA.

Doplním: Navrhli mi inú alternatívu z doplatkom cca 80,-€ za externú riadiacu jednotku tempomatu ale bez kontrolky zapnutia (možno že sa to podarí spojazdniť). Nesúhlasil som, nemienim do toho investovať a tak vo štvrtok to idú dať celé von. Škoda že to takto dopadlo.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 27.09.2015 18:05

Potrebujem poradit, mam moznost kupit originalnu sadu tempomatu ma moje auticko. Vie mi niekto poradit, odpovedat, ci konkretne tato sada je urcena na moj model a ci v servise mi to spojazdnia? A ci s nou nie su problemy v oblasti funkcnosti, nakolko uz mi raz montovali neoriginal tempomat v servise a dopadlo to tak, ze mi to museli nakoniec vymontovat. Predchadzajucom prispevku som to popisoval. Obrazok sady prikladam. Je to z Nemecka za 299,-€ aj s postovnym nove a pise ze to je k nerozoznaniu od Werksverbau. Neviem ale co to je. Vdaka za podnety.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod 4sAd » 30.09.2015 15:01

Werksverbau znamená "továrně zabudováno". Určitě to není přímo od KIA, ale od Dancaru. Je otázka, co je myšleno logem "KIA genuine accessories". Mohlo by to znamenat, že je to s požehnáním od KIA a tudíž by to mělo šlapat bez problémů. Na stránkách Dancaru mají dvě verze. To, co máš na fotce, je verze pro cee'dy s ESP.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 258  Témata: 7
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 13.10.2015 19:26

Ja mam vo vybave aj ESP, takze s tym by nemal byt problem. Islo my o to aby som nekupil nieco co by sa nedalo dodatocne namontovat a aby to nerobilo problemy ohladom funkcnosti ako neoriginal, ktory som uz raz dal namontovat a po par dnoch dal aj vymontovat.

Edit: Dohodol sa sa nakoniec v Kia BA ze mi to namontuju za konecnu sumu 408,-€. Tempomatovu sadu dodaju + to namontuju.
Edit2: Namontovane a zatial to funguje na jednicku, aj kontrolka svieti pri aktivovani. Dva roky zaruka tak uvidim. Prve foto prerobene a druhe original od kupy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod vad3r » 18.10.2015 13:54

V ktorej Kii v BA ti to robili? Dik za odpoved za tu cenu idem do toho. :)
vad3r Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 12.11.2011
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 19.10.2015 07:55

KIA Panónska BA. Už odskúšane po viac dňoch a reaguje to ihneď na prvý krát. Spokojnosť.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod simasko » 10.03.2018 23:15

Ahojte, prosím vás kde môžem kúpiť veci potrebné na domontovanie tempomatu do mojej Kia CEED 1.6crdi 2009??
Ďakujem za pomoc!!!!
simasko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 22.01.2015
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Dodatečná montáž tempomatu

Příspěvekod Pandrhola » 13.03.2018 10:46

Ahoj, před půl rokem jsem koupil ojetého ceeda r.v.2011 1,6CRDi. Bohužel nemá tempomat a na dálnici je to velmi nekomfortní... Je možnost tempomat dodatečně koupit a namontovat? V originál Kia servise to bude asi nehorázně drahé... myslel jsem spíše u známého v dílně a tempomat třeba použitý z vrakáče. Máte s tímto zkušenosti?
Naposledy upravil Beda dne 13.03.2018 22:47, celkově upraveno 1
Důvod: Slouceno s existujicim tematem.
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

Re: Dodatečná montáž tempomatu

Příspěvekod melonsvk » 13.03.2018 10:53

Asi ti moc nepomozem, ale na odlahcenie dobre :lol: Mozes sa inspirovat

https://www.youtube.com/watch?v=f3nvllnYjK8
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Dodatečná montáž tempomatu

Příspěvekod Pandrhola » 13.03.2018 11:00

Na Boba jsem právě dnes koukal :thu:, nicméně tohle není řešení pro ,,normální´´ lidi. :lol:
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

Re: Dodatečná montáž tempomatu

Příspěvekod Cifo » 21.03.2018 11:43

Tak toto je maximálna blbosť, tak akurát na zabitie.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Polsondeside » 15.07.2018 08:55

tak to by mě zajímalo, jak to tedy je. Mám Ceeda po FL ale bez ESP a tempomat by se mi hodil.
Předpokládám, že by stačilo jej vymontovat z vraku, který je též bez ESP nebo to obnáší další komplikace?
V ceedu je předpokládám elektronický plyn.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé