Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod pacesol » 18.04.2013 08:25

Super. dík moc. Teď vím co shánět a jak na to. :drink:
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod pacesol » 29.06.2013 21:05

Tak jo. Mám AP900C. Cena kompletu v e shopu 7,400,-. Cena montáže auto Hlaváček Olomouc 1,300,-. Celkem tedy 8,700,-, což je slušná cena. V dohodnutém termínu jsem si pro auto přišel a ono nebylo hotové. A pozor. Když jsem se zeptal, kde je problém, tak jsem se dozvěděl, že neví proč, ale svítí jim stále při zapnutí tempomatu kontrolka ESP. A to mi důrazně popřeli možné problémy s ESP na dotaz před montáží. Laborovali s tím celý půlden. Nakonec ale OK.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod 12topvar12 » 06.01.2014 15:47

nadar ľudia kde sa dajú objednať tlačítka tempo-matu na volante na ceedu 2007 nevime to najist
12topvar12 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 06.01.2014
Bydliště: Prievidza  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2007)
201000 km @ 6.2 l/100km

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod PeterZM » 06.01.2014 21:38

VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 21.01.2014 16:00

Dnes som bol v KIA v BA na Panónskej ohľadom domontovania tempomatu na moju KIA Ceed SW 1,6 CVVT s ESP a povedali mi že materiál (tlačítka a kabeláž! 414,-€ a práca cca 2 hodiny za spolu 70,-€. To je dosť myslím. Keby som si objednal z Poľska volant aj už s tlačítkami ktorý vyjde na 72,-€ dalo by sa to spraviť, keby som použil len tlačítka? Kabeláž sa dá zohnať samostatne? Dajte vedieť ak niekto má podobnú skúsenosť. Obrázok volantu je nižšie a poradte či je to na môj model aby som nekúpil somarinu. Sú tam dva druhy, tak ktorý je ten pravý na moje vozítko? Prvý má jeden znak tempomatu a druhý má dva znaky tempomatu.
56005599
Naposledy upravil Cifo dne 26.01.2014 11:19, celkově upraveno 2
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod PeterZM » 21.01.2014 20:08

Tlacitka sa daju prehodit aj samostatne ale musis prehodit aj kabelaz z druheho volantu a to niesu dva znaky tempomatu ale tempomat a obmedzovac. Neviem aky typ tempomatu chcu pouzit ale ap900c nebudes vediet naprogramovat aby ti fungovalo aj tlacitko obmedzovaca...
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 22.01.2014 17:59

V poriadku a keby som teda kupil ten volant s tymi tlacitkami kde je aj ten obmedzovat, daju sa v Kia kupit ostatne kable ak treba alebo stacia tie co idu z tych tlacitoka ze by mi to aj zpojazdnili bud s tym obmedzovacom alebo bez neho? Mne staci aby isiel tempomat. Ci to vlastne pojde dorobit na ten typ tlacitok. A to nefunguje ako na napr. Oktavii ze sa nahodi tempomatova packa a v riadiacej jednotke sa to len povoli a hotovo? Treba tam este dodat tempomat? Vobec tomu nerozumiem preto tolko otazok. Vdaka.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod PeterZM » 22.01.2014 19:33

Tak ako pises musi sa doplnit este riadiaca jednotka tempomatu. Existuju aj originalne sady na domontovanie tempomatu ktore maju vsetko potrebne na montaz.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 23.01.2014 16:48

No dnes som bol v KIA Túhovská a tam mi povedali že tá sada sa už nedá 2 roky zohnať, že ju už nikde nemajú na skladoch a ponúkli mi že mi vedia objednať tlačidlá na volant originál a ich elektrikár mi to vie potom nakáblovať na pôvodnú kabeláž (že to upravý) a že tú riadiacu jednotku tempomatu už mám v riadiacej jednotke auta a tú mi netreba kupovať. Celé by to vyšlo 350,-€ a ak chcem aj kontrolku zapnutia tempomatu na budíkoch, tak by to vyšlo celé 400,-€. Bude to tak zapojené že aj na diagnostike to bude aktívne, ak by bol problém. že to bude ako originál ako z fabriky. Tá pôvodná sada čo sa už nedá zohnať vraj aj tak robila niektorým problémy, že nemusím nič banovať. Tak uvidím čo ďaľej.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod andyman » 28.02.2014 23:26

Pred pár dňami som sa tiež zastavil v Kia na Tuhovskej. Tiež mi povedal cenu 350 €, ale aj s tou kontrolkou. To zobrazenie kontrolky sa nedá vraj na všetkých ceedoch. Ceed po FL sú tri verzie A, B, C- je posledná verzia a tam to už ide. Verziu zistíš keď pozrieš vin číslo 10. znak. Budúci týždeň si to idem dať domontovať.
Kia Cee´d SW 1.6 92kW 11/2011 M6
andyman Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 01.03.2014 20:49

Daj potom please vedieť ako si dopadol s tou montážou a či tam máš teda zapojenú aj tú kontrolku na prístrojovke. A teda aj koncovú cenu. Mám v TP desiatu pozíciu "C". Vďaka za info.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod andyman » 08.03.2014 10:06

Včera som to dal teda spraviť na tej Tuhovskej. Ráno som tam dal auto a poobede to bolo hotové. Stálo to tých 350 €. Nechali mi aj pôvodné tlačítka čo zhodili z volantu. Kontrolka na prístrojovej doske funguje aj všetky funkcie tempomatu aj podsvietenie nových tlačítok na volante. Akurát sú dlhšie reakcie tempomatu na set/reset resp +/- na rýchlosť ako som navyknutý na služobnej ochtávke. Rýchlosť drží, aj v miernom stúpaní čo som mal možnosť otestovať na 6-tke pri 80 km/h. Zatiaľ spokojnosť.
Kia Cee´d SW 1.6 92kW 11/2011 M6
andyman Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod dusan3322 » 22.03.2014 09:08

Mozes prosim ta hodit foto, ako vyzeraju tie domontovane tlacitka tempomatu na volante? dik :)
KIA Ceed 1.4 66kw LX
dusan3322 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 19  
Registrován: 28.11.2011

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod andyman » 22.03.2014 23:00

Je to tak isto ako v príspevku od Cifa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Cee´d SW 1.6 92kW 11/2011 M6
andyman Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 30.03.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Kia Ceed - domontovanie tempomatu

Příspěvekod Cifo » 05.08.2014 21:23

Tak dnes som dal namontovať aj ja tempomat po dohode z vedúcim servisu a ND v KIA Túhovská BA. Konečná cena aj s tou kontrolkou aktivovania bola 350,-€ a vrátili mi aj pôvodné tlačítka z volantu. Vyskúšané narýchlo na BA obchvate a zatiaľ to vyzerá že to aj funguje. Len ešte si musím zvyknúť na to, že ovládanie rádia sa presunulo na ľavú časť volantu.
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT 92kW 8/2011 M6
Uživatelský avatar
Cifo Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 122  Témata: 5
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]