servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod BigFoot007 » 31.08.2017 12:53

Ahojte,
Momentalne riesim prvu garancnu prehliadku po roku na Ceed 1.4 benzin. Kedze som dlhodobo v zahranici, mam na vyber dve moznosti: a) dat auto na garancku v Mnichove za cca 200€
b) dat auto na garancku v Bratislave za cca 140€. Bratislava ma len jeden potencionalny zadrhel, odpocitavanie na palubaku mi uz zacalo, momentalne mi tam tusim svieti 21 dni do prehliadky, takze ak tomu spravne chapem, najneskor 20. septembra by auto malo ist na kotrolu (momentalnr mam cca 14 600km). Ja ale v Bratislave budem najskor 22. septembra v noci, co je piatok, takze auto by v BA slo na garancku az v pondelok 25. september. BA servis mi tvrdi ze na zaruku tych par dni nema vplyv. A este jedna vec, tusim mam v servisnej knizke napisane ze zaruka zacala od 26. septembra minuleho roku (pozriem to vecer pre istotu).
Tusite ako sa veci maju? Ide mi len o to nestratit zaruku. Osobne radsej servis v BA ako v Mnichove (pre aj pripadnu buducu historiu auta v pripade predaja), ci?
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod Milan_SK » 31.08.2017 12:56

No tie PN to je cele zle. Skusenosti s TT nemam, vo februari som kupil Ceeda a teraz 1x servis olej a vymena filtrov. Auto nezaspinili, dokonca ho aj povysavali a odprasili interier. Po opusteni servisu som si hned vsimol, ze auto citelne lepise slape z nizkych otacok - od novoty trpelo pri preradeni z 1 do 2 takym cca 1s oneskorenim ist za plynom a toto teraz uplne zmizlo (asi nahrali nejaky software update - cisto moja spekulacia, lebo auto bolo aj na diagnostike). Takze ja zatial nemam byt preco nespokojny, ale aj tak tip na dobry servis sa hodi vzdy.
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod forrester » 31.08.2017 13:06

Ja zas mám pocit že táto jd ide slabšie ako prvá generacia, aj keď má viac kW.ked si spokojný zo servisom tak.je to OK, ja už ďalšiu garancku asi nestihnem,lebo v decembri pôjde asi ceed z domu.Na panonskej po každej garancke auto umyté, pýtali sa má na to aj teraz na tuhovskej ale.kedze som sa dosť ponáhľal tak som to z vďakou odmietol.
Bigfoot myslím že by to nemalo ovplyvniť záruku, ale ktomu nech sa ti tu vyjadria povolanejsi. Ja som napr na prvé generácii jednu garancku pretiahol o 1700km a nikto to neriešil

Odoslané z MHA-L29 pomocou Tapatalku
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod mv12 » 31.08.2017 13:21

BigFoot007 píše:Ahojte,
Momentalne riesim prvu garancnu prehliadku po roku na Ceed 1.4 benzin. Kedze som dlhodobo v zahranici, mam na vyber dve moznosti: a) dat auto na garancku v Mnichove za cca 200€
b) dat auto na garancku v Bratislave za cca 140€. Bratislava ma len jeden potencionalny zadrhel, odpocitavanie na palubaku mi uz zacalo, momentalne mi tam tusim svieti 21 dni do prehliadky, takze ak tomu spravne chapem, najneskor 20. septembra by auto malo ist na kotrolu (momentalnr mam cca 14 600km). Ja ale v Bratislave budem najskor 22. septembra v noci, co je piatok, takze auto by v BA slo na garancku az v pondelok 25. september. BA servis mi tvrdi ze na zaruku tych par dni nema vplyv. A este jedna vec, tusim mam v servisnej knizke napisane ze zaruka zacala od 26. septembra minuleho roku (pozriem to vecer pre istotu).
Tusite ako sa veci maju? Ide mi len o to nestratit zaruku. Osobne radsej servis v BA ako v Mnichove (pre aj pripadnu buducu historiu auta v pripade predaja), ci?

Termín garančky by se měl řídit od datumu převzetí auta, co máš v papírech, PP může být i špatņě nastavený.
Zpoždění pár dní by nemělo mít vliv, ale pro jistotu bych si to nechal potvrdit písemně - aspoň mailem. Já byl letos taky později skoro o měsíc, ale nechal jsem si to pro jistotu předem schválit i od :kia: :CZ:. Ono dnes mi někdo řekne, že je to OK a za 2 roky až dojde na reklamaci, by to najednou mohl být problém.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod John Doe » 01.09.2017 10:36

Tiež som teraz riešil prehliadku po roku a medzi údajom na PP a dátumom prevzatia auta je rozdiel asi dva týždne( palubák ukazoval skôr) a bolo mi povedané, že dôležité je to čo ukazuje PP.Za prehliadku som zaplatil 60€, olej vlastný.
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Gold, Planet Blue
Uživatelský avatar
John Doe Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 2
Registrován: 22.03.2016
Bydliště: Brezno  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod mv12 » 01.09.2017 15:33

Podle mě je to nesmysl. Platit by mělo to, co je v papírech resp. skutečnost, kterou lze nějak doložit (i v papírech může být chyba). Na PP bych úplně nespoléhal, tam záleží, jak se to servisu "povede" nastavit :lol: U mě se to nějak nedaří a často to tam nastaví špatně. Při převzetí nového auta mi to například nenastavili vůbec, takže podle teorie, že platí PP, bych nemusel na prohlídku nikdy :lol:
Ale samozřejmě, pokud někdo nekupuje úplně nejeté auto, ale třeba předváděčku, tak datum převzetí nebude to rozhodující datum, záleží, kdy to auto začalo jezdit...


...teď jsem si vzpomněl, že vlastně na první stránce servisní knížky (alespoň té české) je kolonka pro servisní interval a zároveň kolonka, kdy se dostavit na první servis. To (pokud to vyplnili správně) by mělo být rozhodující :idea: ;)
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod BigFoot007 » 01.09.2017 20:08

Jop, v mojom pripade ide o predvadzacku z CR - Kia Modrice. Odpocitavanie v PP je nastavene na cca 20-21. september. Autu bezi zaruka od 26.9.2016 (udaj v knizke ako aj to co je v databaze Kie). No a datum v knizke na prvu garancku je tak vtipne napisany ze 9 I 2017, z coho ale logicky dedukujem ze je mysleny 1. September 2017, nie 9. Januar 2017 (auto som preberal okolo 15. Januara 2017)...
No a ted babo rad. Na druhu stranu viem ze pri predchadzajucich autach co sme malo v rodine bolo vzdy povedane ze v ramci mesiac +- max okolo predpisaneho terminu... Km som v pohode (14 700), pricom nejaky chuj predpisuje na 3.3l oleja az 30t km servisny interval (no dobre, nie je to priamo vstrek tak to snad az tak tolko nekarbonuje).
Bratislavsky servis mi tvrdil ze pokial im to donesiem 25-26. September na prehliadku, nemalo by to mat ziaden vplyv na zaruku.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod eschaia » 04.09.2017 14:11

Taky jsem byl teď po roce od zakoupení na prohlídce. Nejedná se však o "garanční prohlídku", ale o olejový servis (výměna oleje + filtru).
Uživatelský avatar
eschaia Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 25.08.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod BigFoot007 » 04.09.2017 20:18

Tak odkomunikovane dnes s ceskym aj slovenskym importerom.
Ceska strana odpisala na mail, ze s autom mozem par dni meskat, podstatne su km (samozrejme ze sa stava ze clovek je na dovolenke, sluzobnej ceste a pod), no a slovensky servis povedal ze tych par dni absolutne nezohrava ziadnu rolu.
Takze pojdem na Slovensku pekne na prehliadku a nafasujem novy olej.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod buko1 » 08.09.2017 08:18

K tým cenám - Ceed SW som mal niekedy v rokoch 2009-2010 (alebo 2010-2011?), takže vtedajšie ceny si nepamätám, ale zhodou okolností bol pred pár dňami na servisnej prehliadke so svojím dvojročným Ceed SW (1,6GDI) brat. Predbežná cena v KIA servise Čadca bola 150€, po vykonaní prác vyskočila na 170€ (naviac menili ešte filter vzduchu). Auto Becchi ZA robi rovnakú servisnú prehliadku údajne za 190€.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod Nemo55 » 08.09.2017 08:57

Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod Mirse » 08.09.2017 10:24

No už se to pomalu blíží i mě, jdu v polovině listopadu na tu první po dvou letech tak jsem v očekávání, jakou sumou mě v Acuře CV omráčí :roll: :D V létě tam ukončili prodej a nechali jen servis tak i snad s nějakým šikovným servisákem :roll: :)
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3889  
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod melonsvk » 08.09.2017 10:33

Moje CRDi ma servisny aj olejovy interval 2 roky/30000km. Prvy olejovy servis mal byt po roku alebo 30000km, prvy majitel ho presvihol asi o mesiac, ale bolo tam 29xxx km.

Otazka c.1 - bude to niekomu vadit pri zaruke?
Otazka c.2 - Kedy mam dalsi servis? Po 2 rokoch od vyroby alebo od poslednej prehliadky? PP tvrdi druhu moznost. Takze predpokladam, ze vramci prveho olejoveho servisu spravili aj servisnu prehliadku po 2r./30000km. V servise, kde bola prehliadka robena mi nechceli nic povedat :angry: Asi sa zastavim este preistotu v mojom servise v Brne, kde ho budem dalej servisovat.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod heart » 08.09.2017 11:37

treba sa ist opytat do servisu, nic za to nedas a len tam ti povedia jasne, ci ten mesiac bude vadit. Dokonca aj pri objednavani na garancky sa mnohe servisy vyjadrili rozdielne, niekde mesiac po nevadil, niekde vadil. Jednoznacnu odpoved ti da tvoj servis. Mne bolo povedane, ze rozhoduje to, co pise v servisnej knizke. Potom si ju vzal a povedal, ze vsetko je v poriadku.
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: servisní kontrola po dvou letech - za kolik?

Příspěvekod UFOLOG » 30.04.2018 12:21

Takze Piestany servis nikdy a Trnava mozno. Este nejaka alternativa pre Piestanca? Dik. Do By sa mi zda daleko, ale preco nie. Proste pochvalte tu niekto dobry servis a pojdem tam v okoli.
UFOLOG Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  
Registrován: 10.04.2018
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé