Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Kryshna » 05.02.2013 20:03

Zdravíčko kolegové.

Nedávno mi praskla žárovka ve světlometu, tak jsem si koupil Nightbreakery a že si jí vyměním. Otevřu kapotu a zjišťuji, že se ke krytům žárovek nedostanu (baterie a chladící kapalina), beru manuál a dočítám se cosi o odšroubování krytu chladiče (mřížky), povolení šroubů a vyjmutí světlometu.

Povoluji plastové příchytky, uvolňuji šrouby světlometu a tahám za něj, po pár pokusech jsem jej vyviklal o 2cm a HOTOVO, zkouším to dalších 15min a NIC, nebyl jsem schopen přijít na to, jak ten de*ilní světlomet vyjmout :!:

Nadávám a odcházím domů, neb je už šero.

Druhý den ráno pokračuji s tím samým výsledkem... výměna žárovky je opravdu nad mé síly. Mít po ruce toho blba, co to vymyslel a toho co povolil tuhle věc do výroby, tak jim rovnou nechám ochutnat svou pěst :angry: :angry: :angry: :thd: :thd: :thd:

Dovoluji si vás tedy požádat: Pokud máte někdo osobní zkušenost s tím, jak vyndat přední světlomety u FL Ceed I, tak Vás kolegiálně žádám o radu.

PS: asi napíšu do Bruselu (když už tam řeší kdovíjakou kravinu), ať zakáží prodej všech aut u kterých si člověk nedokáže vyměnit žárovku bez pomoci servisu.
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Jenda » 05.02.2013 20:30

Výměna žárovky na :kia: ceed před Fl. ;) Snad Ti ten návod pomůže. :)
http://kimlo.blog4ever.com/blog/photos- ... oviek.html
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Kryshna » 05.02.2013 22:36

Bohužel Jendo nepomůže :cry:

FL ceed to má vyřešené absolutně jinak... tento návod jsem měl k dispozici také, ale je úplně k ničemu.

Pomalu se smiřuji s tím, že budu muset do servisu kvůli deb*lní žárovce... bože, kam ten svět spěje :?: Každopádně na servis zatlačím a budu u toho chtít být.

Docela by mě zajímalo, co bych podle konstruktérů :kia: měl dělat uprostřed noci, kdyby mi "náhodou" praskly obě žárovky :x :angry:

Tahle banalita mě opravdu brutálně s*** :thd:
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod mbiron » 05.02.2013 22:46

Nevim proc brecis, porid si Megana druhe generace a poznas utrpeni, kdy ze zarovka meni pres podbeh, to je teprve pakarna, u nekterych aut proste do servisu musis. Byl jsem pred vanocema taky kvuli praskle zarovce a ani me to moc netrapilo, prace na cca 3 minuty, jedna praskla zarovka H7 a jedna parkovacka ve druhem svetlometu. Dva mechanici na kazde svetlo: ani jedno nesundavali, jen povolil baterku odsunul ji a na druhe strane to vymenil bez sundani cehokoli ani jsem v tom fofru nepotrehnul jak to menili :D zaplatil jsem 150 kacek i s dolitim chladici kapaliny. Nez se v te zime s tim patlat tak si tam priste zajedu zase.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod snike » 05.02.2013 23:01

Tady je postup, třeba to zvládneš ;) ... pokud ne, tak zajeď do servisu ... ostuda to neni já tam jezdím i když nemusím :lol: Kouknu co tam mají nového, popovídáme si a dostanu i kafíčko :thu:

Cee´d FL - demontáž světlometu.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Kryshna » 06.02.2013 07:01

To: Mbiron

Je mi jasné, že spoustu jiných konkurentů to může mít vyřešeno ještě víc idiotsky, ale u starých aut to bylo vždy bez problémů, tak nechápu, proč na takhle zásadní věci nemyslí tvůrci už v prvopočátku. Navíc já mám mateřský servis 85Km, takže mě to jaksi obtěžuje.

To: Snike

Díky moc. Překvapuje mě, že odpojují baterii... v českém návodu o tom není ani zmínka (nebude s tím mít ŘJ problém?). Vypadá to, že celý problém je v tom malém bazmeku , který bych neměl poškodit. Tak uvidíme.

O víkendu chystám třetí kolo :thu:
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod kendo1 » 06.02.2013 08:33

ja som vcera podvecer skusat vymenit parkovacky za LEDky ale vzdal osm to pretoze ani pan bozko v tej tme uz nevidel co je kde ako, kde otocit kde povolit a co vytiahnut, dnes snad sa to uz podari
cee´d 1,4 EX+ white cassa LPG
Uživatelský avatar
kendo1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 77  Témata: 1
Registrován: 23.06.2012
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2012)
10101 km @ 6.5 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Beda » 06.02.2013 10:37

Minus pol baterky odpojuji, protoze ze svetla odpojuji veskerou kabelaz, tak chteji zabranit pripadnym zkratum. Svetlo po povoleni vsech sroubu bude nacvkle v tom bazmeku, ktery se nema poskodit. Na Santovi jsem si to overil osobne, tam mam i problem ten, ze s vetlo musim nejakou dobu pacit, abych ho dostal z "klece" kterou tvori blatnik a naraznik, dost casto se zaseknu nejakym vystupkem na svetle treba o hranu na narazniku apod. je to opravdu jak "jezek v kleci" ho z toho dostat, pocitam, ze na Cee'du to bude licovat podobne. Nejdriv je treba zabrat a vytahnout ho z toho zacvaku a pak ruzne natacet a naklapet, aby se dostalo ze sevreni narazniku a blatniku.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Mikalo » 06.02.2013 14:16

Výměna přední levá žárovka-odšroubuj držák baterie (jeden šroub) a baterii posuň co nejvíc doleva. :sleep:
Výměna přední pravá žárovka-odšroubuj ostřikovač (nech ho zapojen) a pak ho nadzvedni a posuň. :sleep:
Výměna jedné žárovky cca 5 min. :sleep:
Když už nevíš kudy kam, tak si zakřič: Nejsem sám!
Uživatelský avatar
Mikalo Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2019)
33000 km @ 6.7 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Nikodem » 06.02.2013 15:24

Zdravím. Na ceedu po FL jsem měnil několikrát žárovku v tlumeném světle. Situace o to horší, že to byl diesel s ISG, takže žádné odsunutí baterky ani o milimetr. To alespoň vpravo jde odklopit krabička s relátky. Takže opatrně, aby nezapadlo víčko a potom za pomoci dlouhého zahnutého peánu. V noci bych si na to netroufl. Ovšem takový blikač, to asi bez demontáže světlometu nelze.
Nikodem Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 62  Témata: 3
Registrován: 09.02.2009
Bydliště: Karlovy Vary  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2012)
68000 km @ 5.9 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod dong » 06.02.2013 16:56

Kdyz to tu tak ctu, tak se nedivim, ze mi prodejci s hrdosti v hlase ukazovali na novem ceedu, jak ma "krasne" pristupne zarovky :-)
Jinak na predchozim Focusu II to bylo povolit hvezdicku nahore na svetle, vycvaknout svetlo z drzaku a pak si ho natocit do pohodlne polohy, otevrit zadni kryt, vymenit zarovku a pak nasledoval opacny postup.
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Kryshna » 09.02.2013 22:36

Zdravim kolegove.

Vymena zarovek dokoncena.

Bohuzel nepomohl ani navod od Snikeho. Vyjmout svetlo bylo moc i na svagra automechanika. Takze jsme nakonec presli k nejmene vytouzene nutnosti. Demontovat LPG filtr, pote odmontovat Coolant, nasilim odehnout hrdlo nadobky ostrikovacu, nadobu Coolantu vyjmout a jedna strana byla hotova. Na druhe strane se muselo odmontovat sani k boxu vcetne hadice, potom odsroubovat ridici jednotku LPG, ktera je u baterie, odpojit baterii, vyjmout a pote probehla vymena zarovky i zde.

Neskutecne obstrukce... pri pristim nakupu auta budu zohlednovat i tuto "prkotinu" :x
Já neumírám, já takhle žiji...

Obrázek
Kryshna Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 333  Témata: 14
Registrován: 07.10.2007

Kia cee'd (2011)
31000 km @ 8.1 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod rudolf.tomka » 10.02.2013 11:38

posledná výmena žiarovky v prednom svetlomete v :kia: SOUL mi trvala asi 3 min. :thu: :tongue: , no ta som sa ponahľal do práce ... alias , keď som sa pred kúpou pýtal na výmenu žiarovky, tak v :kia: servise na mňa :shock: :lol:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod Prokeš » 10.02.2013 14:27

no tak na Soulu problém není ,vyndáš ucpávku vyhneš pérko vyndáš žárovku dáš novou a ucpávku řádově 2 min....a je tam hlavně místo...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Ceed I po FL - Výměna žárovky u předních světel

Příspěvekod zulyk » 10.02.2013 14:43

rio II, 2 minuty aj so zatvorenim kapoty ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé