Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 31.01.2014 18:12

Zdravím vás!
Som vlastníkom Kia ceed 1,6 GDI 2013. Mám otázku či už niekto z vás mal problém s hlučným čerpadlom?
Prejavuje sa to pri voľnobehu. Aby to bolo lepšie počuť doporučujem vypnúť ventilátor a rádio. Na mojom aute je počuť od zadných sedadiel monotónny zvuk! Není to nič strašné ale je ho počuť a znervózňuje to. Prosím skúste si to na svojom aute a dajte mi vedieť čo a ako. Či to neni iba moja paranoja :D .

ps: Auto má 8600 km a pred mesiacom som s tým bol v servise. Podľa servisu mi vymenili nové čerpadlo, ktoré nebolo počuť asi 100km a začalo to robiť znova! Neviem čo mám robiť. Mám to skúsiť zase v servise,alebo je to normálne že ho počujem?

Vopred ďakujem za odpovede alebo pripevky.
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod syberius » 31.01.2014 18:24

Já jsem zatím žádný nepřirozený zvuky v autě nezaznamenal. Kromě vrzající plachty v kufru, ale to nějak pořeším :-)
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 31.01.2014 18:30

Není to ani tak nprirodzený zvuk,. Je to asi zvuk podobný fénu na vlasy len trochu tichší :D . Proste hlučnejší motorček čerpadla. :D
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod syberius » 31.01.2014 19:04

Zkusím se na to zaměřit, ale jak říkám, žádný zvuk, o kterým bych si myslel, že tam nepatří jsem nezaznamenal. Rádio mám puštěný, ale nijak moc nahlas. Při zahřátym motoru, se někdy musím prošlápnutím plynu přesvědčit, že nezhasl, jaký je ticho. :-)
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Siroko » 19.06.2014 08:59

Na mém ceedu 1.6 GDI stejný problém už po 6 000. Dělá to až po zahřátí. Zvuk není uvnitř auta moc slyšet, ale z venku už je to docela dost rušivý. V mém případě je to takový hučení vzskokým tónem. Čerpadlo je objednáno a bude měněno v záruce.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI 2013
Siroko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 29.11.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod spd001 » 19.06.2014 16:48

no tak to ma netesi ako majitela GDI.teraz mam 2.000 km a dufam ze u novych aut to vyriesili inak budem bombardovat servis :angry:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 22.06.2014 19:40

Som rád, že ste sem napísali a že som neni sám aj keď to nemyslim v zlom. Tak tento problém mi pretrváva stále aj po výmene nového čerpadla. V Prešovskom servise som strávil veľa času a to jednanie a neochota je zarážajúca. Nevedia si s tým dať rady a je mi to až blbé stále hovoriť, že to hučí. Take výhovorky , že to neni vada a bla bla ma privádzaju do zúfalstva. Naposledy ma dožrali tým , keĎ som im volal po testovani , že hučí to znova a že ma to nebaví chodiť zakaždým odovzdať auto na jeden deň a potom vám ho vrátia nech to otestujem , lebo im to už nehučí a po prejdeni 10 km ten zvuk znova a znova počujete tak vás to tak naserie , že im hneď volám a hlavny technik mi povie, ja neviem čo s tym je a že sa ide poradiť s mechanikom a že mi za chvíľku zavolá. Prešiel týždeň a ten hňup nezavolal :D . A to nehovorím že žiadne náhradne auto nedostanete iba vás odvezú domov a tak si poradte ako viete.
To všetko ma tak dožralo, že som volal do Košického servisu a tam to bola ina káva. HneĎ mi povedal , že teraz riešia rovnaký problem a že čerpadlom to nebude, že tiež to vymenili a hluk tam bol stále. Mám im volať o týždeň aby to najprv opravili na tom ich aute aby ma neťahali hore dole , ale že už to konzultovali s výrobcom a , že mi ručia za to že to dajú na spravnu mieru. Vyzerá to na problém od výroby . Potom vás budem informovať čo a ako. :D
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod syberius » 10.08.2015 20:52

Tak jsem to asi zakřikl. Občas se mi ozve takový zvuk jako když je špatnej větrák, ale je to slyšet, i když větrání úplně vypnu. Je to slyšet zezadu z pod auta. Objeví se to jen někdy, hlavně když delší dobu popojíždím v koloně. Technik řekl, že to nejspíš bude palivová pumpa, tak až to bude dělat mám poslechnout jestli to jde od nádrže, případně sáhnout jestli jsou na ní cítit vibrace. Případně by se pak vyměnila. Jak jsi nakonec dopadl ty?
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod spacirx » 11.08.2015 07:37

Já ten zvuk pozoruju už taky, tipoval jsem taky čerpadlo a teď když to čtu tak jsem se v tom utvrdil. Zatím to nechám a uvidíme co dál....
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 03.05.2016 13:52

Tak mne to čerpadlo hučí viac ako som bol zvyknutý u iných aut. Keď som mal tu chybu tak mi bolo čerpadlo vymenené a neskôr keď sa porucha zopakovala a boli vymenené komplet gumičky a tesnenia. Pískanie prestalo , ale vyšší hluk ostal.
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod machine22 » 12.05.2017 22:16

Nazdar, ako si dopadol. Ja mam podobny problem. Kia CEED SW 2016 1.6 GDI 99KW. Zena mi povedala ze mi huci v hlave, urcite nepojdem na CT. Mam najazdenych asi 7500 KM. Zacalo to robit tak mozno pri 4000. Bol som s tym uz v servise v KE v Motor Car. Tam nic nepoculi. Asi by sa mali ist dat oni vysetrit na CT. Je to dost neprijemny zvuk pri neutrali a vypnutom radiu. Ide sa z toho clovek zblaznit.Dik za odpoved.....
machine22 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 12.05.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 12.05.2017 23:02

Ahoj dostal si moju odpoveď?
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod machine22 » 13.05.2017 13:35

Nazdar, zatial mi nic neprislo.
machine22 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 12.05.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod Matias79 » 14.05.2017 09:39

Ahoj. Tak asi ti opíšem celý proces. Prvy krát som hučanie reklamoval v Prešove kde po niekoľkých dňoch testovania, prehovárania servisu , že to nie v poriadku som dosiahol výmenu čerpadlá. Po niekoľkých dňoch som postrehol zase to hučanie a navštívil som servis. Nechceli sa už o tom ani baviť dokonca mi dali skúšať a porovnávať úplne nové auto, aby som videl, že to hučí rovnako. Nechal som Prešov tak a namieril som si to do Košíc. Medzi tým mi čerpadlo začalo dokonca pískať. Keď som prišiel do Košíc našťastie čerpadlo bolo počuť, lebo to pískanie nebolo počuť stále, ale to hučanie áno.
Auto som tam nechal vymenili gumičky a pískanie prestalo. Po otestovani som im auto vrátil, ale naťahovanie či to má hučať alebo nie nemalo konca. Tak isto mi dali iné auto a naozaj to bolo počuť aj tam. Veľa som to konzultoval a presviedčali ma, že motor 1,6 GDI ma vysoké tlaky a preto je viac počuť čerpadlo. Dokonca po Slovensku mali viac prípadov a písali aj výrobcovi, ale to je všetko. Bol to boj bez výsledku a preto som sa rozhodol, že sa na to pozriem sám. Som mechanik a tak som to čerpadlo vybral a pozrel sa na neho. Skúšal som ho vymontovane a je naozaj dosť hlučné. Čerpadlo je uložené hneď pod zadnou sedačkou a preto asi najväčší problém vidím v zlej izolácii. Skúšal som to od izolovať rôznymi materiálmi , ale žiaden výsledok ktorý by stal za reč. Nakoniec som to všetko nechal v pôvodnom stave.
Čerpadlo hučí a asi aj bude hučať. Počujem to asi tak ako aj ty. Manželka mi povedala to isté čo tvoja tebe. :D Máme asi rovnaký sluch na tieto nezvyčajné zvuky. Veľmi som vnímavý čo sa týka auta a niekedy mám sam na seba nervy , ale tento problém som musel nechať tak a zvyknúť si na ten zvuk a nereagovať na neho. Poviem ti pravdu je to ťažké, ale inak to asi nepôjde. Proste vo výrobe sa sekli. Ten zvuk sa cez leto podľa mňa zvýrazní . Mení sa intenzita, keď napríklad zatváraš okno alebo zaťažiš elektiku auta. To som spozoroval za tu dobu. Nikde som sa nedočítal, aby to niekto vyriešil, a dokonca dosť málo sa o tom aj píše. To vieš veľa takých ako my nie je . :D
PS: Asi som ti nepomohol, ale venoval som tomu veľa energie a času. Keby sa ti niečo podarilo čo mne nie tak daj vedieť.
Matias79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 14  Témata: 1
Registrován: 30.01.2014
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
24420 km @ 7.2 l/100km

Re: Dopravné čerpadlo (palivové čerpadlo)

Příspěvekod machine22 » 14.05.2017 11:14

Čau.Dik za odpoveď.Som myslel že sa ti to podarilo odstrániť. Ja som si všimol ten pazvuk prvý krát, keď som stál so zapnutými výstražnými svetlami ( samozrejme s vypnutým rádiom ) ako si popisoval, že sa mení intenzita pri zaťažení . Mňa napadlo či to nieje alternátor.Je to taký otravný zvuk, mne to pripadalo ako keď hučí nejaký ventilátor s vydretým ložiskom. Samozrejme že som išiel hneď do servisu ( s elektrikou niesu srandy ) tam mi premerali elektriku no samozrejme že bez závad. Potom som si všimol, že keď otvorím motor zvuk nepočuť, len dnu a keď je už v fest zohriaty motor tak aj von vzadu pri aute. Ma napadlo že výfuk. Možno tesnenie.Ale to mi nesedelo s kolísaním intenzity pazvuku. Až teraz keď som sa zaregistroval do fóra a čítal tvoj príspevok, som si uvedomil, že to vlastne nevychádza z motorovej časti, ale niekde zo zadu.Vzhľadom k tomu že doteraz nebolo absolútne počuť žiadny zvuk ( človek ani nevie že je naštartovaný motor ) je to dosť otravné. Keby išlo auto čo ma 200 tis. kilometrov by som kašlal na to. Ale 7500 Km? Pravdou je, že v servisoch, hlavne v autorizovaných nemajú radi zákazky typu " Dačo hučí ".No neviem či s tým pôjdem do servisu, vzhľadom k tomu že si skúšal aj iné auto a robilo to tiež. Keby si chcel môžme sa aj stretnúť. Porovnať to, a skočiť rovno do servisu.Prešov nie je ďaleko, nemám najmenší problém si zrobiť výlet do PO. Možno keď tam prídu viacerí s rovnakým problémom začnú to riešiť seriózne. Nejde mi dajako odoslať SS, keď chceš napíš na chuchvalec719@gmail.com.
machine22 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 12.05.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé