Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidiče

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod spd001 » 17.01.2015 10:53

uz som to tu pisal komu to tak strasne vadi treba sa dostat k repraciku ktory ten zvuk vydava a bud ho odpojit alebo obalit penou/paskou aby sa zvuk stlmil na minimum.robil som to kamosovi na R-Espace mal odpalene airbagi a tiez mu to asi minutu pipalo po nastartovani a teraz len blika a nepocuje nic.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod charlesone » 17.01.2015 15:11

No právě. Je třeba "se dostat"... Asi se dá pochopit, že se moc nehrnu do rozebírání nového auta. A hlavně nechci omezit ostatní signalizace. Jen bych rád vyrušil jednu nesmyslnou funkci - signalizaci zasunutého klíčku při otevřených dveřích. Takže odpojení repráku, nebo jeho obalení izolačkou není řešení. :shock:
Uživatelský avatar
charlesone Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 10  Témata: 1
Registrován: 15.10.2014
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod spd001 » 17.01.2015 15:56

jasne nie kazdy mieni rozobrat plasty,pre teba to nieje riesenie ale mna ked to neserie tak to urobim a ostatne funkcie ako pipanie pri teplote pod +4C si mohli odpustit staci ze to blika a pre mna aj pipanie pasov je zbytocne a obzvlast ked to spravili vzadu tak amatersky ze ked sa niekdo odopne nad 20kmh tak to bude pipat 1 min aj ked uz vystupi.to uz tie zatazove snimace tam mohli dat aj dozadu
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod konsoft » 13.01.2016 15:15

Podľa mňa pípanie upozorňuje vodiča, aby nenechal zasunutý kľúč v zapaľovaní z toho dôvodu, že niektoré elektrické obvody zostanú aktívne. Mne sa to dvakrát stalo, že sa mi vybil akumulátor, lebo som v garáži nechal kľúč zasunutý a cca. 24 hodín som nejazdil. Bol som na záručnej prehliadke týždeň pred týmto prípadom, kde testovali akumulátor a bol v 100%-nom stave. Nechal som kľúč zasunutý (zapaľovanie samozrejme vypnuté), ignoroval som pípanie, zabuchol som dvere a bolo ticho. Po 24 hodinách som mal napätie v akumulátore 6,5V a samozrejme som ani kufor nevedel otvoriť nie že naštartovať. Odvtedy dávam pozor na kľúč a akumulátor je v poriadku. Bohužiaľ sa mi to stalo dvakrát, lebo po prvom prípade som neprišiel na príčinu. To je moja skúsenosť, nikto mi to nevedel potvrdiť zo servisu, len že je to možné.
konsoft Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 29.12.2013
Bydliště: Horné Saliby  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2013)
59000 km @ 5.7 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod spacirx » 13.01.2016 19:35

charlesone píše:
spd001 píše:spatne to neni pretoze nemas parkovacky a ledky su zaroven denne svetla ale aj obrysove ;)


Parkovačky mám a denní svícení mám dole ve spojleru. Ne každý leduje. Myslím že je chyba, že denní svícení nelze ovládat a neshasne při parkovačkách. Když to přeženu, tak je to u železničního přejezdu na pokutu. I když na druhé straně, spousta lidí zapomíná přepnout na parkovačky. ;)


Na novým ceedu s ledkama je to vyřešeno skoro dokonale. Můžu nechat svítit ledky jen vpředu (denní svícení) nebo ledky vepředu i vzadu (parkovačky) - to používám teď v zimě hodně. Světla jdou také zhasnou s nastartovaným motorem! :D , nebo nechat automatiku, ta se ale v zimních podmínkách přepíná na potkávačky poměrně pozdě. Kdyby se uměly přepnou parkovačky v tunelu na potkávačky, tak by to bylo naprosto dokonalé... Ale to jde jen v režimu AUTO (tzn. denní vs potkávačky)
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod crui5er » 13.01.2016 20:13

@Spacirx: Zapoměl si jen dodat, že ty přední LEDky v režimu parkovačky nesvítí až tak jasně. Potkal jsem ale Sportage, která měla rozsvícená zadní světla a zároveň i přední LEDky v režimu denního svícení. Asi nějaká předělávka, nebo to je u Sportage normální?
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod dong » 13.01.2016 21:18

Kdyz nastartujes, sviti predek jasneji i v rezimu parkovacek (stejne jako na denni).
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod ireneaos73 » 27.02.2016 15:24

Chcem sa opýtať, či už niekto vyriešil to pípanie, keď vypnem auto a otvorím dvere. To sa nedá nejako vypnúť? Lebo mňa to riadne vytáča... :x
ireneaos73 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  Témata: 1
Registrován: 27.02.2016
Bydliště: Lysá nad Volgou  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
0 km @ 0 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod leo487 » 15.12.2016 19:27

Před časem jsem také pátral, jak se toho zbavit, servis i výrobce, se vyjádřili obdobně jak již už tu bylo napsáno výše. Než nějaké laborování s dráty jsem zavrhnul a pokoušel jsem se na to zvyknout. K mému překvapení mě v tomhle chladnym počasí neskutečně irituje pípající teploměr, když je méně jak 4°C. To je snad ještě x-krát otravnější, než ty dveře, kort, když člověk za krátkou trachu několikrát startuje. Také jsem nezjistil, jak se toho zbavit.
:kia: cee´d SW 1.6 GDI
Uživatelský avatar
leo487 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 03.09.2016
Bydliště: CZ  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
46000 km @ 6.4 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod zaplosak » 15.12.2016 20:32

je tu ještě důvod vytahovat klíč: U aut co mají tu (vítací a loučící :D ) funkci světel - po vypnutí motoru a ponechání klíče ve spínačce světla zůstanou svítit trvale a nezhasnou po 20 vteřinách, možná i proto to pípá - tohle platí za šera nebo tmy, přes den tahle funkce světel aktivní není...
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod mv12 » 16.12.2016 00:06

Mám ověřeno z kempování, že po nějaké delší době (čtvrt-půl hodinu? nevím ale tak nějak by to odhadem mohlo být) zhasíná světlo v kufru, když ho nechám otevřený (auto odemčeno). Možná by zhaslo i vše ostatní.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod phoenixes » 30.07.2017 12:18

Ahoj pánové,
otec si koupil Sportage r.v. 2008 a používá to k práci, která zahrnuje popojíždění po areálu a tento problém ho trápí 50x denně - signalizace klíčku v zapalování.

Nenašlo se od té doby nějaké řešení? Nebo nemá někdo alespoň radu, kde najít ten reproduktor, že bychom ho "utlumili"?

Díky moc.
phoenixes Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.08.2014
Bydliště: FM  Czech Republic (cz)

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod altt » 09.09.2017 13:41

Pripájam sa, tiež ma to dosť štve :(

Odoslané z Redmi 4 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
altt Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 1
Registrován: 02.04.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
29000 km @ 0 l/100km

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod Jarin » 14.10.2019 09:13

Zdravim :)

Už se někdo dopátral jak se toho otravného pípání zbavit?
Já sem pátral včera, rozebral sem plasty kolem volantu a pod ním a našel jsem ŘJ BCM ve které je schovaný repráček.

Obrázek

Vzhledem k tomu, že je auto v záruce tak se v ní nechci pitvat, ale otázka pro zkušenější:
Není problém sehnat jinou a v ní vyoperovat repráček, ale otazkou je, jestli stačí jen vyměnit a nebo jestli se musí nakódovat k danému autu.
Vzhledem k tomu, že je na ní napsáné 433MHz tak se spíš přikláním k druhé možnosti, protože nepůjde minimálně dálka k centrálu.
Najde se tu někdo kdo se v tom více vyzná?

Díky
Jarin Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 28.03.2019
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Signalizace klíčku v zapalování při otevření dveří řidič

Příspěvekod therion » 14.10.2019 13:20

A nevyradite odebranim reproduktoru i akustickou signalizaci varovani co se pasu, namrazy, zatazene rucky a poruchovych stavu motoru tyce?
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé