Dlouhé starty, příčina?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 05:22

teď jsem viděl video.. co je na tom startování špatně?? mě to přijde zcela normální, běžnej stav neodlišující se od standardního provozu.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 06:41

to Fester: OK, tak na co se mám zaměřit/zkontrolovat/přeměřit?

to only_one: to nemyslíš vážně? Z toho videa je jasně patrné, že startér točí déle (dříve stačilo drknutí) a pak to roztáčení motoru alá styl bla..bla..blablabla...blablablablalbla

Dnes ráno naprosto stejný start, začínám mít strach, jelikož doteď se ty starty střidali s normalními. Mám tam čerstvě plnou nádrž, do které přidávám aditiva (začínám mít podezření, jestli motoru nevadí ta aditiva, zkusím s příští nádrží vynechat). Taky netuším, jestli to celé nemůžře mít za následek špatný starter_nějaké ukostření_zmíněný tlak v palivové soustavě?

Nicméně podle nízké spotřeby a automatickému sytiči při startu i v tomto teple usuzuji, že do motoru jde příliš chudá směs po vyhodnocení. Ale zase ta čidla byla již překontrolována a ukazují ok :|
Dodatečně informuji, že při jízdě necuká, drží otáčky a chová se úplně normálně (to píšu v podezření na přeskočení, které dle mého názoru i mechanika nehrozí, řetěz taky neslyším....)
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Fester » 31.05.2017 07:27

U Nissana jsem řetěz také neslyšel a byl o skoro 3 cm delší :D Ale tam to bylo všechno na prášky.. V sobotu vyměním olej a v neděli večer start téměř 15 vteřin a modrý kouř z výfuku. :roll:
Aditiva vysaď , třeba je to tím.
Nech zkontrolovat řetěz a tlaky oleje a sundej víko ventilů a zkontroluj stav vaček , ideální by bylo vyndat svíčky a udělat fotky jak vypadají.
Olej tam dáváš jaký ?
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 07:33

ano přijde mi to zcela v toleranci a podstatě rychlejší jak startování mých strojů. V8 teda k probrání potřebuje podstatně dýl. Dlouhé starty jsem si představoval, že musíš auto týrat dlouhé vteřiny a několikrát otočit celým moterm než se něco začně dít. Tenhle konkrétní start mě přijde normální. To že to dřív šlo na ťuknutí můžou dělat unavenější zapalovací cívky, ale nepřijde mi tento konkrétní start jako vadný nefunkční. Je vidět, že vše funguje, korektní startující otáčky, nic nevynechalo, volnoběh padnul rychle, nekolísí, nevynechává. REgulerní funkce.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 07:40

A samozřejmě pokud bude unavenej napínák řetězu, může to být přesně ten důvod než se dostane do něj olej, že časování není uplně na 100% Ale máš najeto moc málo na tyhle závady.. ty začínají za dvojnásobnej průběh.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 07:53

Určitě to není v normě. Pocitově to držení klíčku je zbytečně dlouhé oproti předchozímu stavu a hlavně při startu klepání motoru není asi ok, je to pocitově jako když ho to pomalu roztáčí nebo neodpovídá směs k pořádnému nakopnutí.
Naštěstí můj známý je 8 let mechanikem Kia servisu a ačkoli tady už taky netuší tak se domluvíme, že mu na týden nechám auto doma a otestuje a přeměří vše co tu píšete. Aditiva s další nádrží vynechám. Tentokrát jsem jich nalil více a od té chvíle motor startuje hůře. Proč by ale aditiva naopak zhoršovala chod motoru? Ještě mě trochu zaráží s OBDII poměr směsí před startem a po zahřátí. Hodnoty sem přidám ale mám pocit že před je to 14:1 a po zahřátí 29:1.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Fester » 31.05.2017 08:14

Osobně jsem aditiva do paliva nikdy nedával a nikdy jsem neměl problém nastartovat , až tedy po té výměně oleje :P
Co vlastně ty aditiva mají zlepšit ?
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 09:40

No u benzínu se může zvýšit přeaditivováním teplota vznícení a tedy v extrémním případě snížit výhřevnost a tedy účinnost jednotky a tedy i možnost zápálení. Ale to je fakt když se to fakt hodně přežene. Dopořučené dívkování VIF a Millera je 1:1000 a dvojnásobné dávkování není problém. Mě se to stalo jednou, když sem nalil do prázdné nádrže aditivum a až pak sem si všiml, že natural na stojanu nefunguje, tak přejezd jinam byl takovej zvláštní, motor sem tam missfire, stačilo dotankovat a byl klid.
Naposledy upravil only_one dne 31.05.2017 10:24, celkově upraveno 1
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 09:53

vnímám to jako nesmysl. Dávkuji podle určeného množství vůči nádrži. Vždy tankuji plnou a aurčitě bych nebyl jediný, kdo to řeší. Každopádně pokud se problém v týdnu neodstraní, z další nádrží vynechám aditiva.
Co tedy považujete za nejdůležitější přeměěřit či zkontrolovat?
Má vůbec tohle auto nějaký regulátor tlaku paliva na klapce?
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 10:24

no ověř si stav těch hydraulických napínáků. 2minuty do ztichnutí hydroštelů nebo napínáků řetezu je opravdu nezdravé. To by mělo být v jednotkách vteřin. Tlak paliva by měl být klasický, tj přávodní potrubí k railu na konci tlakový ventil a zpětné potrubí. (pokud tam nebude zase nějaká specialita) Cidlo asi nebude, musel bys to změřit manuálně externím měřákem připojeným na rail.

zkus prohodit cívky za jiné, zdali to bude taky zlobit a kouknout ještě jednou na svíčky a jejich barvu.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 31.05.2017 11:22

já myslím nemám hydroštely, vymezování je u mě čistě mechanické...
to je věc názoru. Když k sobě postavíš dvě stejně staré Ceedky, jsem ten, kdo je naopak tišší. Samozřejmě to cvakání se prodlužuje věkem, jelikož vůle jsou větší, ale mohu poznamenat, že po chvíli je motor tichoučký.
Obávám se, že můj mechanik nebude chtít tohle kontrolovat, je to asi dost komplikované. Určitě mrknu zase na svíčky a vyfotím. A cívky všechny čtyři proházet mezi sebou? Jak poznám, že nějaká cívka může být špatná?
Diagnostika nehází žádnou chybu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod only_one » 31.05.2017 12:47

Cívky jedine půjčit z jiného auta .co se týče ventilu 1.4ku jsem nikdy neměl ani nestudoval. Ale rozvod. Řetězem by měla mít a tedy i napínák
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 01.06.2017 07:56

tady jen pro ukázku, jak je tady tvrzeno, že mi to dost cvaká tak z toho videa je patrné, že ten samý motor a má mnohem výraznější projev. To už by i mě zneklidnovalo...

https://www.youtube.com/watch?v=jVKts8rlx_o
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Fester » 01.06.2017 09:08

No to je strašnej krvavál :roll:
Ale zase měl otevřenou haubnu a stál u motoru :hammer:
Normální zvuk to v žádném případě není..
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Dlouhé starty, příčina?

Příspěvekod Polsondeside » 01.06.2017 17:49

má moje 1.4 cvvt regulátor tlaku paliva? Odkaz?
Jeden mechanik to dnes sledoval a velmi pravděpodobně se jedná o nízký tlak paliva.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé