Osvetlenie ŠPZ

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Osvetlenie ŠPZ

Příspěvekod romino » 31.03.2019 21:02

Caute,

mam Kiad Ceed r.v. 2010, a tiez sa mi polamalo to skielko na svetle SPZ.
je to presne toto: https://www.avito.ru/ufa/zapchasti_i_ak ... 1066880341
vsetky tie oznacenia sedia.

ale nikde rozumne to zohnat neviem.
vidim na aliexpresse nieco taketo:
https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-Ca ... 79641.html

pisu ze Sonata, Ceed tam spomenuty nie je.
Ale to sklicko samotne vyzera byt rozmerovo, tvarovo identicke, nie ?

vsak aj na tej ruskej stranke je vlastne Ceed ani nespomenuty, ale oznacenia sedia.
Asi to risknem za tych necelych 10eur.

Alebo pripadne vie mi niekto poradit, kde to zohnat ?
Na 1. generaciu je ocividne problem, na generaciu 2 je toho tam uz spusta.
romino Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 5
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: bratislava  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Osvetlenie ŠPZ

Příspěvekod romino » 01.04.2019 13:40

objednal som to,
lebo napr. aj tunaka typek pofotil ako vymiena to sklicko na svojom Kia Sorento:
https://www.paulstravelpictures.com/Kia ... e-002.html

a vidno ze aj podla toho oznacenia, o.e.: 925103F000, je to identicky produkt ako je pre Kia Ceed 1.generacia

Tak ak to niekomu pomoze ... 1 par novych led svetielok, za dakych 9eur .. no nekupte to :)
romino Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 5
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: bratislava  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie ŠPZ

Příspěvekod romino » 19.05.2019 21:27

ano, prislo to, je to presne aj pre Kia Ceed 1. generacia.
Vymenil som komplet svetielka, stare som vyhodil. Na vymenu ale potrebujete dat dole tapacir na zadnych dverach, netreba sa bat, len treba vysrobovat 2 sroby - nachadzaju sa v tych uchytoch v tapacire,
tam kde chcete chytit zvnutra dvere ked ich chcete zabuchnut. Ak tie 2 date prec , potom uz len bez obav strhavat tapacir, bude to pukat, to ako sa postupne odcvakavaju take tie plastove spojky - a potom na zaver to pekne sa da nacvakat nazad.

ked je uz tapacir dole, tak len zvnutra uvolnit matky, 4x, tie co drzia tu vonkajsiu listu so svetlami Spz. Nezabudnut uvolnit aj 2 spojky s kablikmi , 1x vlavo - to je privod kablikov k svetielkam samotnym, a 1x vpravo,
co je privod kablikov k zamku tych 5. dveri.
takto uvolneju celu listu som si zobral na stol, vymenil som za nove ledkove. Konektory kablikov na ledkach boli ine. Z povodnych svetielok po odsrobovani drobnych srobikov som uvolnil kabliky.
Tak som proste nejako nadivoko pospajal tie kabliky s tymi na novych ledkach, a zalepil paskou. Sikovnejsi mozu aj letovat.

Skratka cele to bolo velmi jednoduche, az som sa cudoval, sam som laik, mal som aj obavy, ze preboha... rozoberat tapacir, to som v zivote neskusal .. ale je to cele jednoduche, a mate nove ledkove svetla za 9 eur,
namiesto original ziarovkove co mi daky obchod ponukal.
Malinky problem je v tom, ze jedno z tych svetiel, ked som pozrel po prvych dazdoch, bolo vnutri zarosene (a vlastne odvtedy je, lebo kazdu chvilu prsi), neviem ako sa tam dostava voda,
vyzeralo byt ze to priehladne sklicko je na nom riadne nalepene, ale tak snad vydrzi.
V pripade otazok piste.
romino Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 5
Registrován: 23.11.2011
Bydliště: bratislava  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]