Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Sabiza » 24.02.2019 20:03

lebka75 píše:A není úplně jedno kdo kolik a jaká kupuje auta? Určitě bych si nevybíral podle toho co se prodává, ale podle toho co se mi líbí :lol:

Vidíš to. Ty takový nejsi a hromada lidí například v mém okolí ano. Znám několik sousedů, kteří si koupili Škodovky, protože se přeci mohutně prodávají, má je každý a tak to přeci musí znamenat, že jsou dobré, kvalitně vyrobené, náhradní díly jednoduše dostupné a servis levný. :huh:
Sabiza Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  
Registrován: 05.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
103000 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 25.02.2019 07:22

No ať si každý kupuje co mu je po chuti, nicméně když se historicky podívám na ceny servisu u Octavie z firmy a Ceeda, tak Octavie v autorizáku vyšla levnější o 20% na 150 tis km průběhu. Ono Hyundai s Kiou totiž vubec levný servis nemají, zejména se to pak láme u 100 tis km, kde se dělají brzdy, rozvody, kde jsou Korejci dost drazí na dílech. Ta záruka není zadarmo :roll:
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 25.02.2019 08:13

Jinak zajímavá je i statistika vývoje poruchovosti vozového parku na 150 000 tis km

Ceedy jsem provozoval od začátku měl jsem všechny generace i facelifty :-D
MK1
Největší zlo byl u prvních ceedu Podvozek a elektrika,
opravy kostí stabíku,
uložení tlumičů,
sekací rádio několikrát řešeno až bylo vyměněno za nové
4x baterie,
kroužek imobilizeru 2x,
extrémně rychle sjeté první kotouče a desky
Koroze dveří pod gumou

MK1 FL
Podvozek stále stejný problém - ťukavec , v podstatě bez problémů s elektrikou, ani baterie neřešena.
Jen často praskala žárovka v pravém předním světle bez zjištěného důvodu 1x za pul roku


MK2 2012 pre FL
Koroze zadních dveří u zámku
Čidlo vody v odlučovači vody z nafty
Jinak bez problémů

MK2 2016 FL
Koroze zadních dveří u zámku ... stejné pořád a lakováno
Koroze předního rámu pod nárazníkem po první zimě - spoje rámu nahnilé
Vada na nástřiku spodku bodynou - chybělo prostě kus bodyny z výroby
Únik oleje gufero na hřídeli řemenice
Vadný senzor tlaku DPF
KO DPF po 60tis km
2x mrtví vysílač dálky na zadní dveře
Špatně slícované dveře z výroby
Vada navigace - vybírala špatně trasu a sekala se
Občas se nezapla zadní kamera - vada konektoru z výroby
Porucha servořízení - odpojovalo se servo za jízdy



U VW Sharana 1,9Tdi 2006
1x přední ložiska
Svazek kabelů co sežrala kuna -> není vada auta
Oprava nezávislého topení 2x


Volvo XC60 2010 D5
1x váha vzduchu

Jeep Grand Cherokee 2012 3,0D
1x senzory tlakový senzor DPF (meněn na záruku, ale mám podezření, že sem ho načal v jedné terénní vložce..
Po 150tis už nějaké výpadky komfortky, ale drobnosti neřešilo se -> prodej

Octavia 1,6i 2006
....... nic se nerozbilo, jen spotřebák

Octavia 2012 2,0Tdi
....... nic se nerozbilo, jen spotřebák

Renault Thalia 1,2 LPG 2012
12x reklamováno LPG :-)) ovšem to bylo díky tomu, že renault to nechal přestavět nejlacinější sadou STAG a měl šmějdské vstřikovače. Ovšem prodal mi to se zárukou, tak se musel sakra snažit :-D
1x kabely ke svíčkám + zapalovací modul
1x zadní zámek kufru
ZAdní seklé brzdy opotřebováváním - Ultra extrémně rychle opotřebované brzdy



Historicky byla octavie nejspolehlivější věc, co ve flotile byla. Je i vidět, že že komfortní výbava je zdrojem extrémních problémů, to celkem ale dost zazdil poslední ceed, který opravdu přišel o veškerou mojí trpelivost a šel. Ale to zejména kvuli Crdi E6 kde byl hlavní zdroj problémů.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod rs.radek » 01.03.2019 07:25

Je to tady nejake mrtvee :sleep:
Tak kdo se rozhodl objednat Proceed nebo Ceed GT? Jakou barvu?
Na Zlinsku zatim 4x Proceed GT a 1x GT-line. Behem brezna a dubna prijdou prvni kusy, tak to konecne uvidime i vice v realu :thu:
rs.radek Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 147  Témata: 1
Registrován: 09.12.2018
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rechercheur » 01.03.2019 07:52

Diskuse zajímavým způsobem ožila ve vedlejším subfóru, tak šup tam....viewtopic.php?f=40&t=4251&start=105..... ;)
Uživatelský avatar
Rechercheur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 08.03.2019 20:30

Vcera jsem byl na zkusebni jizde s novym CEEDem, 1,4 CVVT (staci mi to, uz nejezdim jak drak a z puvodnich 50.000km rocne to kleslo na 12-15.00). V soucasne dobe mam CEE'da SW 1.4 CVVT s LPG primo od KII a jsem s autem zcela spokojen.
Celkovy dojem z nove KIE je mirne rozpacity. Kdyz jsem v roce 2014 do KIE sedl, tak prvni dojem byl, ze interier je super a bylo rozhodnuto hned pri prvnim kontaktu. Tady ten pocit nemam. Interier je takovy "uniformni'" , nicim se nijak neodlisuje od prumeru. Stojaty monitor tomu jeste nahrava. Motor mi oproti starsi verzi se stejnym objemem a vykonem pripada trosku jakoby "gumovejsi", nereaguje tak rychle na plyn jako u starsi verze. Podovozek mi take nepripada nijak lepe odhlucneny jak u starsi verze. Celkove je to asi tak jak jsem ocekaval, krome zminenych veci. Pohodlne, pekne auto, ktere splnuje to, co od nej pozaduji.
Pak me napadla myslenka podivat se na skladove Cee'dy SW a ejhle jeste jsou. Moje soucasna je jeste pred FL, tak prece jen nejaky pokrok tam je a koupil bych uz 1.6 GDI ve vybave FIFA.
Chtel bych poprosit o nazor na tuto moznost. Dekuji
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod elkan » 08.03.2019 21:02

Napíšu svůj názor, který je hodně podobný. Mám ceeda sw 2015 před fl, motor 1,6gdi, výbava top, a zatím spokojenost. Měl bych letos měnit auto po splacení půjčky za nové, a pokračovat dál ve splácení, nebo stávající auto doplatit. Už jsem se byl podívat no nový ceed sw, exteriér se mi vůbec nelíbí, interiér mě taky neoslovuje, hlavně volant mi neseděl, a ty doplňky v plastu napodobující hliník...nic moc. Ten display se mi taky nelíbí. Takže do ceedu sw určitě nejdu. Když jsem přebíral můj současný model, měl jsem z interiéru fakt dobrý pocit. Ještě uvažuji o proceedu, ten se mi naopak líbí velmi, super sedačky, hezký exteriér, jediný, co mě ještě odrazuje je již zmiňovaný motor 1,4T-gdi, a menší kufr.
Začínám koukat i po jiných značkách......
Mě zatim motor 1,6gdi velmi vyhovuje, skoro mám strach ho vyměnit za nějaký turbo....
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 08.03.2019 22:18

Taky koukam po jinych znackach :D , pritom po zkusenosti se dvema CEEDama SW jsem si myslel, ze dalsi bude zase CEED. Byl jsem uz i u Hyundaie a tentokrat se mi vice interier libi u i30. Jenze prave motory jsou uz jen turba a do toho se mi opravdu nechce (je to tema na obsahlou diskusi turbo-versus atmosfera). U KIE i Hyundaie turbo 1.2 vubec nema smysl uvazovat, 1.4 snad bude dobry. Jako dalsi moznost beru vyprodej poslednich kusu Toyota AURISU TS s motorem 1.6 atmosfera, jizdu mam v nedeli.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 08.03.2019 22:20

Kde si v Kii alebo Hyundaii nabral 1.2 turbo?
Tam je 1.0 turbo 3 valec a potom 1.4 turbo
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod elkan » 09.03.2019 00:53

Hodně zajímavý auto je podle recenzí toto:
http://www.auto.cz/toyota-corolla-cesky ... rts-127429
Vrcholná variata 2 litry atmosféra s hybridem 132kw, myslim možnost jet jen na elektriku, interiér parádní, velký kufr, led světla, částečně digitální palubovka,
A mnoho další výbavy, spotřeba podle recenzí kolem 5 l/100. To by mohlo být zajímavý. Cena teda vyšší, ale zhruba na úrovni vybaveného proceeda 1,6t-gdi.
Určitě si ho půjdu prohlídnout. Viděl jsem pár recenzí, a velmi toto auto chválí i kvůli podvozku.....
https://www.garaz.cz/clanek/toyota-coro ... u-21001231
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 09.03.2019 08:44

Omlouvam se, spravne je 1.0 Turbo trivalec.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 09.03.2019 20:45

Řeším teď celkem složité dilema. Prodávám svého ceeda a byl jsem rozhodnutý koupit Renault Megane GT. Vzhledem k tomu, že nové se již neprodávají kvůli emisím, musel jsem se podívat po nějakém ideálně ročním autě. Navíc je tam i slušná cenová úspora. Dnes jsem si byl jednoho prohlédnout u oficiálního dealera Renault, ale bohužel jsem si auto ani neprojel, protože první věta prodejce byla: Musím Vás upozornit, že vozidlo bylo bourané na předek. Je kompletně opraveno u nás, je vše v pořádku, ale prodělalo nehodu.
Tak jsem poděkoval a jel pryč. Auto po nehodě prostě nechci a tak jsem ho raději ani nevyzkoušel, abych se nezačal sám přemlouvat. Shodou okolností druhé GT bylo v bazaru pár minut jízdy od prvního, tak jsem tam zajel. Bylo pár měsíců staré, ale dražší, s nižší výbavou (menší displej, klasická ruční brzda, standardní audio, bez couvací kamery) a ošklivá barva. Jízda proběhla dobře, ale čekal jsem brutálnější zátah. Prostě těch 205 koní bych tomu netipoval ani náhodou. Kdybych nevěděl že je papírově má, tak bych řekl že to má tak poctivých 160 koní. Prostě bohužel objem ničím nenahradíš a turbem nedohoníš. Bazar s cenou nepohnul směrem dolů jak jsem si přál a z obchodu sešlo.
Příští pátek se jedu podívat na třetí GT, v nádherné barvě, rozumnou výbavou- už má couvací kameru, sice stále ten menší displej navigace ale i tak je větší než ten u mého ceeda a má i el. parkovací brzdu. Prodává ho oficiální dealer, první majitel, necelé dva roky staré auto. Cena akceptovatelná, čekám na ověření zda nebylo bourané, ale je to kombík a o ten moc nestojím. Tím jsem nabídku modelu GT vyčerpal, víc jich prostě není. Bohužel jen samá GT line o která nestojím.
A teď ten problém: Zároveň mám možnost koupit předváděcího ceeda 1.4 T-GDi DCT v plné výbavě, vč. LED světel, navigace a prostě všeho co tam jde dát za úplně stejné peníze jako to poslední GT na které se v pátek pojedu podívat. Jenže je tady problém a to cca. 60 koní ve prospěch Meganu GT. Ale těch 60 koní není tak přesvědčivých jak bych čekal, ikdyž ve zrychlení na 100 km/h je tam údajně rozdíl 2s ve prospěch Renaultu, což je o parník.
Poraďte, jak se rozhodnout. Ceeda 1.4 T-GDi DCT jsem měl půjčeného 4 dny opravdu mi motoricky nadchnul, ale těch 60 koní někde musí být znát :(
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod hlinajs » 09.03.2019 20:57

Megane GT som teda nikdy nesoferoval, vlastne ani 1.4TGDI. Ale ked ta 1.4TGDI v ceede nadchla a naopak Renault GT sklamal: Kdyz ji milujes, neni co resit ;)
:kia: Cee'd SW 2016 1.6GDi, edice EURO2016
Uživatelský avatar
hlinajs Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 183  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Baden-Württemberg  Germany (de)

Kia cee'd SW II (2016)
95000 km @ 7.3 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 09.03.2019 21:05

Na KIA fóre chceš požehnanie na Megana? :)
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 09.03.2019 21:18

Jenže jsem je bohužel nezkoušel v jeden den a bojím se zda to zklamání nebylo způsobené jen vysokým očekáváním tím číslem 205 koní. Naopak u té 1.4 T-GDi jsem k tomu přistupoval s nedůvěrou a nakonec byl naprosto spokojený. Mít obě auta vedle sebe, možná bych ten rozdíl viděl jinak. Navíc ty sedačky a volant jsou v Renaultu GT naprosto úžasné, prostě člověk hned ví že tady je něco jinak. Ceed je oproti tomu nudný a nedává nijak najevo sportovní potenciál. K tomu má taky daleko, protože k tomu tady bude Ceed GT. Vždycky jsem chtěl něco trošku živějšího a celou dobu co jsem měl stávajícího ceeda jsem litoval, že jsem si nekoupil ceeda GT. A nerad bych stejnou chybu udělal i teď. Jenže nový ceed GT je teď nový a drahý. No a rok na nějaký lehce jetý, čekat nehodlám.
@Rives
... klidně. Většina majitelů kie vlastnila dříve jiné značky a někteří (ne moc) k nim od kie zase přecházejí. Sázím na vaše zkušenosti a názory, fanatické podporování konkrétní značky (jakékoliv) bez ochoty přiznat kvality značky jiné, je cesta do Škodovky.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé