Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod lubos550 » 08.07.2019 22:16

Zuzeny tapacir v interiery robi Kie priestrannejsie a myslim, ze aj pohodlnejsie , ako je to u komkurencie. Na druhej strane to moze prispievat k zvysenemu hluku v kabine. Vsetko ma svoje pre a proti. Myslim, ze tym tiez sleduju zamer rozlisenia Kie (sportovejsie ladenie) a Hyundayi-u (komfortnejsie ladenie).
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod dany01 » 08.07.2019 22:30

Neviem kde si prišiel na cenu 400 tis, moje je v cenníku za cca 19700 e x 30 = SVK koruny. Samo ze som toľko neplatil...
Rasťovi som napísal do komentu a aj ho pozval ak bude v BA ze ho zveziem- jedine ze by prvé kusy pre novinárov boli iné-nechce sa mi tomu veriť, a ma 17 kolesa. A už to tu priznali aj další ze to je hlučne, tak to nieje ohováranie , ale konštatovanie.
Si prípadam ako v škôlke , nespomínam hluk motora, vzduchu vonku ale od zadných kolies z vozovky a zo zadnej časti. Čo s tym ma 5 qualt? A áno otáčky sú cca rovnaké akurát sú prevody vyskladane do ťažka, tak s tym treba vedieť aj jazdiť.
A či mam kus zo zlej šichty ? neviem, zistím čo sa bude diať keď vymenia 2 vstrekovace, či ma to zas niekde nenechá. Budem rad ak sa tam budem ukazovať iba na garancky ale ak budem častým nevýtanym hosťom, budem už zlý...
Teraz je to hanba z Kia strany- aby som čakal týžden na 2 diely zo Žiliny, som sa ponúkol ze po ne skočím na svoje náklady, a neviem či už ich vôbec majú v servise.....
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Polsondeside » 09.07.2019 07:46

mám staršího ceeda komplete odhlučněn materiálem z Ahifi a to kapotu, dveře, kufr i podběhy. Moc velký rozdíl tam není. Nejvíce je to znát na vytlumení dveří. Celkově je pocitově v autě velké ticho a odhlučnění na velmi dobré úrovní. Pouze ten hukot od pneumatik dle povrchu silnice se hodně nese dovnitř a tlumení pomohlo možná minimálně. Za to spolehlivost je bechderoucí. 9let provozu a jedna prasklá pružina + pár drobností jinak naprosto spolehlivé auto, takže v tomto ohledu zůstávám věrný této značce. Jen bych si přál dvoulitrový atmosférický motor zpět do výroby místo těch přeplnovaček. V tom je totiž ta síla neporuchovosti.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod melonsvk » 09.07.2019 08:26

Osozu píše:Rasto Chvala s priznal ze este stale jazdi na zimných gumach v poslednom videu o ceede, ja si myslím ze ked tam dam zimne bude to lepsie ako tieto primacy posrane, ani moc dobre nedržia a su hlucne asi pôjdem na buduci rok do fuldy sport controll 2 najtichsie gumy co som nasiel s najvyššieho segmentu, oproti michelinu o 4 db tichšie, to je dvojnasobok hluku

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Nepomoze, mam Savy UHP2, zrejme najtichsie mainstreamove pneu a hluk je stale, sice mensi ako s povodnymi Hankookmi ale je. Na kvalitnom asfalte je to velmi fajn, ale akonahle pride hruby asfalt, nedajboze beton tak nepomoze nic. Proste zanedbane odhlucnenie podlahy a blatnikov.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 09.07.2019 09:18

Tak skusal som porovnať s mojim 17 rocnym Volvom v40 a tam je hluk od kolies asi tak polovičný a vobec neruší, jasne razy na jamach su inde aj hluk od motora, ale v tomto je to ovela lepšíe

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 09.07.2019 14:03

Tak zas je to model z deväťdesiatych rokov tak clovek by čakal ze dve dekády urobia nejaky rozdiel v odhlucneni očividne korejci na to kašľu

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Peter G » 10.07.2019 20:03

Ahojte. Prvý post. Som rád že som našiel toto fórum.

Neuveríte, ale prešiel som celé toto vlákno. V podpise mám autá, ktoré som vlastnil, okrem služobných (zhruba okolo Octavie).

Museli sme vymeniť Astru G ktorá nám slúžila 15 rokov. Hľadali sme v podstate náhradu. Výber bol z toho, čo bolo "v meste". Odskúšali sme Leona kombi, golfa, Scalu a Ceeda 1.4 a s turbom. Scala ma nepresvedčila. Autá nemeckého koncernu mali z motorov buď 1.0 3V alebo 1.5 ktorá vypína dva valce. Tá druhá sa mi aj pozdávala, ale recenzie boli rozpačité. Ešte prichádzala do úvahy Auris SW Final Edition s atmosferickou 1.6, ale aj tu ma odradili recenzie.
Kiu Ceed sme vyskúšali s oboma 1.4 kami, vyhrala prepĺňaná vo výbave Gold. V podstate zavážila aj dostupnosť skladom, u konkurencie čakanie 3 mesiace, skladom bol výber slabý. Máme na nej len 1500 km, ale ešte som nesedel v aute, ktoré by mi tak padlo do ruky. A ohľadom hlučnosti... tichšie auto som ešte nemal, neviem, panelky som zatiaľ nejazdil, všetky skúšané autá mi prišli obdobné v tejto disciplíne, žeby štandard triedy?
Naposledy upravil Peter G dne 10.07.2019 20:31, celkově upraveno 1
Kia CEED MY2018 1.4 T-GDI
Opel Astra G 1.4 Twinport
Škoda Felícia 1.3 mpi
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Peter G Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 10.07.2019
Bydliště: niekde v strede Európy  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 10.07.2019 20:29

Asi to bude štandard na dialnici sa to da, chodím TN - BA, je tam zopar usekov z hlucnym asfaltom ale inak pohoda dnes som trocha pritlacil a 170 tam bolo skoro hned, v zákrutach za Piešťanmi som to rezal a auto drzalo ako pribite ani hluk pri 170 nieje nejaky veľký motor tocil na 7 3000 otacok

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 10.07.2019 20:31

Peter G píše:Ahojte. Prvý post. Som rád že som našiel toto fórum.

Neuveríte, ale prešiel som celé toto vlákno. V podpise mám autá, ktoré som vlastnil, okrem služobných (zhruba okolo Octavie).

Museli sme vymeniť Astru G ktorá nám slúžila 15 rokov. Hľadali sme v podstate náhradu. Výber bol z toho, čo bolo "v meste". Odskúšali sme Leona kombi, golfa, Scalu a Ceeda 1.4 a s turbom. Scala ma nepresvedčila. Autá nemeckého koncernu mali z motorov buď 1.0 3V alebo 1.5 ktorá vypína dva valce. Tá druhá sa mi aj pozdávala, ale recenzie boli rozpačité. Ešte prichádzala do úvahy Auris SW Final Edition s atmasferickou 1.6, ale aj tu ma odradili recenzie.
Kiu Ceed sme vyskúšali s oboma 1.4 kami, vyhrala prepĺňaná vo výbave Gold. V podstate zavážila aj dostupnosť skladom, u konkurencie čakanie 3 mesiace, skladom bol výber slabý. Máme na nej len 1500 km, ale ešte som nesedel v aute, ktoré by mi tak padlo do ruky. A ohľadom hlučnosti... tichšie auto som ešte nemal, neviem, panelky som zatiaľ nejazdil, všetky skúšané autá mi prišli obdobné v tejto disciplíne, žeby štandard triedy?
Tie 1.5 maju problem koncern ich sťahuje preto sa caka na update a čakacia doba na 1.5 je viac ako pol roka, takze dobre si urobil ze ai nebral koncern

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Peter G » 10.07.2019 20:38

Díky za info. V podstate golf s tým motorom dostal pri mojej návšteve značku a mal som na ňom prvý skúšobnú jazdu a rezerváciu... No predajca nechcel veriť že niekto povie golfu nie. Dúfam, že sme vybrali dobre.
Kia CEED MY2018 1.4 T-GDI
Opel Astra G 1.4 Twinport
Škoda Felícia 1.3 mpi
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Peter G Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 10.07.2019
Bydliště: niekde v strede Európy  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 10.07.2019 20:45

Trochu mi vaše komentáře k hlučnosti nového ceedu překvapují, protože jsem ho měl na pár dnů půjčený a byl jsem spokojen. Ano, ze začátku jsem také slyšel hluk od kol, ale bylo to pouze tím, že zbytek auta byl odhlučněn velmi dobře a tak tohle prostě vystupovalo trochu víc. Když jsem se pak vrátil do svého původního ceeda JD připadal jsem si jak v traktoru. Oproti novému ceedu tam byl najednou kravál úplně od všeho, což mi do té doby nijak nepřišlo.
V aktuálním autě (Megane) je ticho téměř absolutní (mimo sportovního režimu), na tom frantíci opravdu velmi pečlivě zapracovali. Ovšem daní je vyšší hmotnost. Ještě máme doma Twingo a to je pravý opak- tam slyšíte úplně vše. Kola i motor :D Na celém autě je hlukové izolace asi tolik jako v hodinách.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod dany01 » 10.07.2019 20:51

Tak auto je už po 2 1/2 týždni doma, "som si znova zvykol na Octaviu- vlastne na ňu si netreba zvykať je tam všetko kde ma byt"
-vymenili až jeden vstrek na 1 valci, urobili 5 X diagnostiku a na to potrebovali toľko dni- už ani nekomentujem.
Naposledy povedali ze vymenia aj na 4 valci ale ten tam nakoniec nechali lebo ze je ešte v tolerancii - medzi riadkami čítam , sak keď "prdne" aj tak prídete , potom vymeníme.....
Garančný technik mi cez asistentku poslal SMS ze auto si mam vyzdvihnúť - už by som ho asi chytil pod krk.
Urobil som prvú jazdu po výmene - tempomat stále cuká takze s tym sa ani neunúvali, vypýtal som si výstup z diagnostiky , tak to ukážem inde nech mi na to pozrú , 2 -3 valec majú rovnaké hodnoty ,1 je tiež nový, 4 ma vyššie hodnoty, ten chceli meniť ale nevymenili.
Ani len auto neumili.....
Peter G - tak si Kupu uzavrel tym , ze zavážila dostupnosť - skladovka.
dany01 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 98  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: Zapadne Slovensko  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Peter G » 10.07.2019 21:05

Nie celkom, písal som o viac faktoroch. Dostupnosť bola u viacerých. Tu ma oslovil aj dizajn a padla mi do ruky. Recenziu zlú snáď ani nenájdeš...

Je mi ľúto počúvať Tvoje skúsenosti. Dúfam, že sa to dá do poriadku. Nie je tu veľa takýchto príspevkov.

BTW, tempomat ide ako ma ísť.
Kia CEED MY2018 1.4 T-GDI
Opel Astra G 1.4 Twinport
Škoda Felícia 1.3 mpi
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Peter G Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 10.07.2019
Bydliště: niekde v strede Európy  Slovakia (sk)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod mv12 » 10.07.2019 21:11

Peter G píše:Ahojte. Prvý post. Som rád že som našiel toto fórum.

Neuveríte, ale prešiel som celé toto vlákno. V podpise mám autá, ktoré som vlastnil, okrem služobných (zhruba okolo Octavie).

Museli sme vymeniť Astru G ktorá nám slúžila 15 rokov. Hľadali sme v podstate náhradu. Výber bol z toho, čo bolo "v meste". Odskúšali sme Leona kombi, golfa, Scalu a Ceeda 1.4 a s turbom. Scala ma nepresvedčila. Autá nemeckého koncernu mali z motorov buď 1.0 3V alebo 1.5 ktorá vypína dva valce. Tá druhá sa mi aj pozdávala, ale recenzie boli rozpačité. Ešte prichádzala do úvahy Auris SW Final Edition s atmosferickou 1.6, ale aj tu ma odradili recenzie.
Kiu Ceed sme vyskúšali s oboma 1.4 kami, vyhrala prepĺňaná vo výbave Gold. V podstate zavážila aj dostupnosť skladom, u konkurencie čakanie 3 mesiace, skladom bol výber slabý. Máme na nej len 1500 km, ale ešte som nesedel v aute, ktoré by mi tak padlo do ruky. A ohľadom hlučnosti... tichšie auto som ešte nemal, neviem, panelky som zatiaľ nejazdil, všetky skúšané autá mi prišli obdobné v tejto disciplíne, žeby štandard triedy?

Tak vítej mezi Kiáky :thu: a ať auto slouží k spokojenosti a pokud možno bez závad.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Peter G » 10.07.2019 21:15

Ďakujem!
Kiežby poslúžila ako Astrička.
Kia CEED MY2018 1.4 T-GDI
Opel Astra G 1.4 Twinport
Škoda Felícia 1.3 mpi
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Peter G Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 1
Registrován: 10.07.2019
Bydliště: niekde v strede Európy  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé