Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 29.03.2019 18:19

Gratuluji k Toyotě, ikdyž přiznávám, že to není moje srdcovka. Tedy mimo Toyoty GT 86, tu bych bral hned.
Já se nakonec rozhodnul srdcem a zatím jsem nadmíru spokojen. Vzal jsem Renaulta Megana Grandtour GT a jak jsem původně kombi nechtěl, tak teď jsem rád za tuto možnost. Nejde vůbec o kufr, ale mě ten kombík přijde mnohem hezčí a navíc je tam i delší rozvor jak u hatchbacku, takže je více místa na zadních sedadlech. Auto šlape jak hodinky, jen je strašně těžké nevyužívat ten potenciál motoru. Prostě to hrozně svádí a navíc vnímání rychlosti je tady úplně jiné. Jedu kolem 100 km/h a myslím že jedu sotva 80. No a 200 je tam dřív než si to člověk vůbec připustí. Už se začínám pomalu krotit, protože jinak bych musel brzy v práci odevzdat řidičák :D . Jen mi trochu vadí malá nádrž. Udávaný objem je 50 litrů a jakmile poprvé cvakne pistole, tak tam prostě nedám už ani půl litru. Chtělo to tak minimálně 60 litrovou nádrž. Navíc když při mém prvotním stylu jízdy jsem měl spotřebu podstatně vyšší než na ceedu. Dnes už jezdím zhruba se stejnou spotřebou. Někdy i míň. Když to vydržím...
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 29.03.2019 20:46

Tiez som rozmýšľal na grandtour ale chcel som 1.6 turbo gt a kym som sa spamätal tak už nebola

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod hlinajs » 29.03.2019 21:18

Berka píše:Gratuluji k Toyotě, ikdyž přiznávám, že to není moje srdcovka. Tedy mimo Toyoty GT 86, tu bych bral hned.
Já se nakonec rozhodnul srdcem a zatím jsem nadmíru spokojen. Vzal jsem Renaulta Megana Grandtour GT a jak jsem původně kombi nechtěl, tak teď jsem rád za tuto možnost. Nejde vůbec o kufr, ale mě ten kombík přijde mnohem hezčí a navíc je tam i delší rozvor jak u hatchbacku, takže je více místa na zadních sedadlech. Auto šlape jak hodinky, jen je strašně těžké nevyužívat ten potenciál motoru. Prostě to hrozně svádí a navíc vnímání rychlosti je tady úplně jiné. Jedu kolem 100 km/h a myslím že jedu sotva 80. No a 200 je tam dřív než si to člověk vůbec připustí. Už se začínám pomalu krotit, protože jinak bych musel brzy v práci odevzdat řidičák :D . Jen mi trochu vadí malá nádrž. Udávaný objem je 50 litrů a jakmile poprvé cvakne pistole, tak tam prostě nedám už ani půl litru. Chtělo to tak minimálně 60 litrovou nádrž. Navíc když při mém prvotním stylu jízdy jsem měl spotřebu podstatně vyšší než na ceedu. Dnes už jezdím zhruba se stejnou spotřebou. Někdy i míň. Když to vydržím...


Gratulujem ti k GT. Nech dobre vozi a bavi ta.
Mne by mensia nadrz na aute vobec nevadila. Naco vozit v aute tazkych horlavych 50-60 litrov, ked dnes su pumpy na kazdom rohu!? Clovek si aj tak musi kosti natiahnut pri dlhej ceste, dat si kavicku, nejake to pivko ci stamprdle ;) . A my prostatici musime uz aj tak castejsie na malu :D
:kia: Cee'd SW 2016 1.6GDi, edice EURO2016
Uživatelský avatar
hlinajs Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  
Registrován: 18.05.2016
Bydliště: Baden-Württemberg  Germany (de)

Kia cee'd SW II (2016)
93650 km @ 7.3 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod elkan » 29.03.2019 21:38

Pro Berku: ten renault gt mě zajímá....ta spotřeba mě odrazovala, ale jestli píšeš, že se s tím dá jezdit za podobnou spotřebu jako se ceedem, to by bylo dobrý.
Zatim byly různé zprávy, že to jezdí kolem 10l/ 100.
Můžeš nastínit spotřebu třeba po městě, na dálnici, klidná jízda na okrskách atd?
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 416  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 29.03.2019 22:06

Klidná jízda po okreskách v rámci předpisů, spotřeba 5,6- 6,6 l/100 km, běžná jízda s občasným předjetím pomalejších aut 6,9-7,2 litrů, obojí v režimu Comfort. Včera byla manželka v Praze, asi 60-70% dálnice v rámci předpisů, spotřeba 7,2 litrů. Když jedu svižně, hodně za hranicemi předpisů po okresce spotřeba cca. 9.6 litrů a když jedu "pilu" v režimu R.S. DRIVE, tak kolem 11- 16 litrů ale v ten okamžik i mnohem víc.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 29.03.2019 22:17

Máš 1.6 turbo?

Edit snike: predchozi prispevek se necituje !!!

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 29.03.2019 22:29

Ano, 1.6 TCe 205 (benzín 205 koní)
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 30.03.2019 10:27

Neviete niekto ci ma ceed sw v kufri 12V zasuvku, mal by to byt štandard ale nejako to nikde neni v popise?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod MP1 » 30.03.2019 12:33

Amber neviem, nemal som, ale Silver má.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 30.03.2019 13:02

MP1 píše:Amber neviem, nemal som, ale Silver má.
Ja mam gtline objednanu tak hadam tam bude nejako ked pozeram cesky cennik je ovela podrobnejsi, v našom kopa veci neni napisana a pritom tam sú

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod balkon » 30.03.2019 13:28

GTLine má zásuvku, ale čo ma prekvapilo, nedajú sa z kufra sklopiť zadné sedačky. No prežijem aj bez toho ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
balkon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: DCA  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11030 km @ 7 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 30.03.2019 15:33

To by chcelo gtline z deutchu tam je skoro všetko ale cena je inde tak okolo 28 -30

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 421  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod balkon » 30.03.2019 22:59

Veď to :) ,, strešné okno, JBL zvuk, vyhrievané zadné sedačky, elektricky ovládaná vodičova sedačka,,,, a tie koľajnice vzadu neviem v akej výbave existujú...
Obrázek
Uživatelský avatar
balkon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: DCA  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11030 km @ 7 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 30.03.2019 23:42

Berka píše:Gratuluji k Toyotě, ikdyž přiznávám, že to není moje srdcovka. Tedy mimo Toyoty GT 86, tu bych bral hned.
Já se nakonec rozhodnul srdcem a zatím jsem nadmíru spokojen. Vzal jsem Renaulta Megana Grandtour GT a jak jsem původně kombi nechtěl, tak teď jsem rád za tuto možnost. Nejde vůbec o kufr, ale mě ten kombík přijde mnohem hezčí a navíc je tam i delší rozvor jak u hatchbacku, takže je více místa na zadních sedadlech. Auto šlape jak hodinky, jen je strašně těžké nevyužívat ten potenciál motoru. Prostě to hrozně svádí a navíc vnímání rychlosti je tady úplně jiné. Jedu kolem 100 km/h a myslím že jedu sotva 80. No a 200 je tam dřív než si to člověk vůbec připustí. Už se začínám pomalu krotit, protože jinak bych musel brzy v práci odevzdat řidičák :D . Jen mi trochu vadí malá nádrž. Udávaný objem je 50 litrů a jakmile poprvé cvakne pistole, tak tam prostě nedám už ani půl litru. Chtělo to tak minimálně 60 litrovou nádrž. Navíc když při mém prvotním stylu jízdy jsem měl spotřebu podstatně vyšší než na ceedu. Dnes už jezdím zhruba se stejnou spotřebou. Někdy i míň. Když to vydržím...


Gratuluju K Meganu GT. Mne se tento kombik taky velice libi, kdyz jsem kupoval prvniho Ceeda SW, tak tenkrat byl Megan GT novinka a moc se mi libil zvenku. Kdyz jsem ale sedl dovnitr, tak me to nijak neupoutalo, mozna proto, ze jsem spise konzervativni a "stara skola" :) . Tech 151 kW, to si umim predstavit, to je lakadlo to osolit. Tak at dobre slouzi!
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod pecaIII » 01.04.2019 09:43

Ahoj. Měl jsem půjčeného nového ceeda 1.4 tgdi a měl bych dotaz jaké máte zkušenosti vy s hlučností motoru při volnoběhu. Mě se zdál docela hlučný, i zahřátý byl trohu slyšet i uvnitř. Za studena byly cítit vibrace na zadních sedadlech.
pecaIII Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 07.02.2019

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé