Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod nespik » 28.10.2018 23:31

No oproti predchadzajucej verzii cenovy narast o 13 000€ je veru dost.

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Kia ceed SW 1,6 GDI gold version r.2016
Sírius Silver
nespik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 96  Témata: 10
Registrován: 29.02.2016
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2016)
5600 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Roman-Zilina » 29.10.2018 10:49

13000 :?: si si isty :?:
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Mirse » 29.10.2018 11:28

Taky mám pocit, že se urodila jedna nula navíc :roll:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 29.10.2018 13:38

tak rozdíl základní verze od verze GT bude i víc jak 13 000 E :-D ale řádově to skoro sedí :-D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod nespik » 29.10.2018 18:32

No ja som kupil ceed sw 1.6gdi pred 2 rokmi v gold edicii za 16 400e. Cize nie je to ani najlacnejsia verzia. A v tom videu je za 29000. Takze to je 13 000e a nie nepomylil som sa o nulu

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Kia ceed SW 1,6 GDI gold version r.2016
Sírius Silver
nespik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 96  Témata: 10
Registrován: 29.02.2016
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2016)
5600 km @ 6.5 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod v.fencl » 29.10.2018 18:57

Předpokládám, že auto bylo kupované na Slovensku, ne v Německu.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
v.fencl Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 26.06.2015

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod nespik » 29.10.2018 19:06

Ano na slovensku. No hadam sa tie ceny az tak moc nelisia

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku
Kia ceed SW 1,6 GDI gold version r.2016
Sírius Silver
nespik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 96  Témata: 10
Registrován: 29.02.2016
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2016)
5600 km @ 6.5 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rechercheur » 29.10.2018 21:47

Aktuálně nejdražší slovenská verze s 1.4 T-GDI stojí ceníkových 21 490 eur, v Německu 32 390 - byť samozřejmě výbavy se liší.
Uživatelský avatar
Rechercheur Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  
Registrován: 07.01.2008
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod srek79 » 29.10.2018 21:57

Na nového Ceeda III SW si dělám zálusk příští rok. Resp. je to takový kandidát č. 1, mj. je pohledný a také možná s přihlédnutím k tomu, že V Kii, kde je současné auto i servisováno, by mohly současného Ceeda nacenit více (jestli se nemýlím), než ve Fordu (nový Focus kandidát 2) nebo Renault (Megane IV 1,3 TCe kandidát 3).

V tom videu od z Ausfahrt.tv, na který dal odkaz Rechercheur je ten Ceed tak za 650tKč, ale těžko říct, protože v ČR a SR nepotřebujeme JBL, vyhřívání zadních sedadel, el. nastavovaná sedadla, skleněnou střechu jsem v ceníku také nenašel – tohle nechápu!! A obecně omezená nabídka ve volitelnosti výbav Ceedu nepomáhá – např.:

Chci Climatronic – u Ceedu Exclusive 470.000,-Kč. Focus má možnost autoklimy již k základní výbavě Trend za příplatek 13.000,- Kč a dohromady 428.000,- Kč. (u litrových motorů 88kW)
Chci FULL Led světla – u Ceedu výbava Exclusive + Premium paket (55tKč) – cena SW 525.000,-. U Focusu možno objednat za příplatek 22400,- k výbavě Trend Edition a cena je 477.400,-Kč (také 1,0 88kW)
Chci značkové audio – Ceed NENÍ MOŽNO, Focus k výbavě Trend Edition Plus Sada 49 za 11.000,- Kč čítající audio Bang&Olufsen s DAB příjmem a bas. repro.
Focus - Systém autonomního brždění „umí“ chodce i v základu, ale zase by to reagovalo na kdejakou bábu u cesty, takže možná i takhle dobře.
Focus příplatek za 1,5 EB 110 kW oproti 1,0 EB 25tKč, Ceed příplatek za 1,4 T-GDI 103 kW oproti 1,0T-GDI 30tKč. Ale zde bych asi upřednostnil 4 válce a 1,4 T-GDI, kterou všade chválí vč. v testu od MV 12 ;) (spíše tedy 1,35 T-GDI).

Focus je s Ceedem novinka a cenově jsou tak nějak stejní, tedy i to porovnání výše.

Ještě bych se zeptal těch, co mají Ceedy II a již „očuchali“ nového, zda-li např. ty vychvalované jízdní vlastnosti jsou o tolik lepší, co prezentují novináři. Mě přijde, že Ceed II sedí, jezdí dobře, řízení, řazení OK. S 1,4 CVVT dojíždím a přibrzďuji před 60% řidičů a 97% řidiček :) ne ve smyslu výkonu motoru, ale toho co si nechá líbit v zatáčkách, přilnavostí i na 195/65. Kdybych nyní měl tu 1,6 GDI a trochu výbavu, snad bych si to auto nechal. Cítím, že asi větší skok byl ve 2012 mezi Ceed I a II než teď mezi II a III. Tady to bude v těch asistentech a dotažeností některých věcí v interiéru, krok s dobou.
Krátce jsem seděl v novém Ceedu a materiál na palubní desce je měkčejší (hmatově i pohledově lepší) než měkčená část na Ceedu II, která je na měkčený materiál celkem tvrdá :) Vynahradili si to ale vzadu, kde plast pod oknem zadních dveří je tvrdý kámen. Nejsou autodojezdy vzadu u oken, někde jsem zaslechl, že chybí chlazení přihrádky před spolujezdcem. I když je novinka širší, uvnitř mě to moc nepřišlo, možná tou nižší výškou. Materiál na sedačkách /Exclusive/ mě přišel lepší (nyní mám ty základní), sedělo se mě (187cm) asi stejně pohodlně, byť se to na těch pár vteřin moc dobře neposoudí. To chce štreku. Líbí se mi na nové přístrojové panely (2+2 budíky) s teplotou vody a propracovanějším panelem na informace. Škoda, že Navi neumí nadm. výšku a teplotu vzduchu venku na poloviny °C (jako u koncernu či BMW, M-B). Když je okolo nuly, hodí se to. To už asi řeším kraviny.

Zkusil někdo rozdíly:
- kvalita základního audia (hloubky, výšky, obecně podání zvuku), citlivost na příjem stanic ve srovnání s JD? Když si nemůžeme dopřát JBL..
- brzdy (asi bude podobné - u nových brzd JD vs. CD))
- řazení (MV 12 píše) hladčejší, hladké mi přijde už teď :) . Je fakt, že když jsem rychlejší např. z 2 na 3, je cítit zadrhnutí. A je trochu hlučnější /klap-klap/ u nižších stupňů.
- motor - ty turba už budou jinde, na to se neptám. Pro pohodáře bude asi určitá výzva CVVT bez S&S a GPF a možná půjde 1,4 Kappa CVVT lépe od spodu než Gamma CVVT.
- hlučnost (píše se obecně nižší, což by od pneu bylo na místě), ale nic tragického. U III jsou tam ty gumy slyšet údajně také. S ohledem na tichost motoru, už hluk od kol asi nejde neslyšet.
- pípání u pasů a nechaným klíčků v zapalování při otevřených dveří. Je tam nějaká změna, k míň pípání asi ne. Ta melodie po sednutí nebo po zapnutí motoru (teď nevím) jde vypnout?
- mohla by být kvalitnější kůže/koženka na volantu a hlavně tapecírunk v kufru na podlaze. Po pár vyluxování je to samý „zježený“ chlup a nevypadá to dobře.
- nejel někdo v dešti a špíně - u II se dost špiní prahy

Díky, Srek.
Kia Ceed SW II, 1,4 CVVT, Comfort plus (2013)
Kia Sportage 1,6 GDI, Exclusive, 2019
srek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 02.01.2014
Bydliště: Rakovnicko  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod only_one » 29.10.2018 22:10

Rozdíly jsou v podstatě ve všem. Společné mají jen to, že když si do toho auta sedneš, intuitivně je to tam kde to bylo i z minulé verze - ovládání a charakter manuální převodovky, ale jinak to auto se posunulo v rámci možností o kus dopředu. Výrazně lepší jsou sedačky na první posez, výrazně radostněji to auto zatáčí a podvozek je prostě lepší

Vše ostatní je o vlastních prioritách. Zbytek výbavy bude po novém roce. Takže když si počkáš bude i střecha i JBL
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod srek79 » 29.10.2018 22:50

OK, díky. Pokrok jde kupředu a určité zlepšení se očekává. Určitě nechci zpochybňovat kvality nového Ceeda, někde ten wau efekt bude vyýraznější někde trochu míň a uričté procento bude ojeb..optimalizováno.. Předokládám zlepšení v materiálech uvnitř. Dva jazýčky ve výdechách ventilace už mě zůstaly v ruce, ozývá se na kostkách a nerovnostech palubka u L sloupku, ten potah v kufru nic moc, ale jinak po mech. stránce (podvozek, motor) držák vč. elektriky.

Určitě ten pocit, když jsem okoukl zevnitř a zvenku nového byl pozitivní. Takže už se mám těšit na vrhání do zatáček :)

K té výbavě, možná to KIA s námi myslí dobře. Napřed to JBL a další, nyní nedostupnou, výbavu, otestují na Němcích, Rakušanech a asi 2/3 Evropy a v odladěné podobě to pustí na CZ/SK trh.
Kia Ceed SW II, 1,4 CVVT, Comfort plus (2013)
Kia Sportage 1,6 GDI, Exclusive, 2019
srek79 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 02.01.2014
Bydliště: Rakovnicko  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod mv12 » 30.10.2018 19:33

Největší rozdíl, který opravdu udeří do očí a je to skok, je interiér. Jak sám píšeš, materiály (hlavně palubky) a samozřejmě přístrojovka.
V jízdních vlastnostech je podle mě p pokrok výrazně menší. Podvozek je rozhodně znát, že ho vylepšili, ale to se s tím člověk musí trochu "povozit" po klikatých silničkách, aby to ocenil. Při klidné přepravě z bodu A do B po víceméně rovné silnici první třídy se to moc neprojeví. Charakteristika motoru 1.4 T-GDI je samozřejmě díky tomu, že je to turbo, úplně jiná než u atmosfér. Ale tam je to spíš o výběru motoru, než rozdílu v generacích auta. Když si někdo vezme základní 1.4 atmosféru nebo 1.0 tříválec, tak rozdíl od předchozí generace Ceeda v motoru nebude
Pak je poznat vylepšené řízení, ale v podstatě jen tím, že je strmější. To se mi líbilo, protože to o dost zpříjemňuje ovládání auta v zatáčkách. Jak moc je to ale přínos pro běžného majitele Ceeda si nejsem jistý, skoro bych si tipnul, že si toho většina ani nevšimne, natož aby to řešili při výběru auta.
Zbylé rozdíly, co jsem popisoval nebo se o nich někde zmiňují, jsou už vesměs jen drobnosti.
Rozdíl mezi 1. a 2. generaci byl mnohem větší.
Co se týká pískání klíčku, to se přiznám, že vůbec netuším. Buď jsem to za celou dobu nespustil nebo jsem na to už imunní. Prostě si neuvědomují zda a jak to píská.
Hlučnost mi nepřišla nějak výrazně odlišná. Ale tady se někdo zmiňoval, že ve větších rychlostech na dálnici je v kabině auto podstatně tišší. Já bohužel toto neměl možnost vyzkoušet., pokud to tak je, to by pro mne bylo velmi velké plus.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod MP1 » 30.10.2018 21:47

"Když si někdo vezme základní 1.4 atmosféru, tak rozdíl od předchozí generace Ceeda v motoru nebude "

Ja hovorím, že je. Treba sa povoziť a vyskušať, nie teoretizovať.

Čo sa týka hlučnosti - nový Ceed je neporovnateľne tichší.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2205  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Polsondeside » 31.10.2018 07:50

Mě se na tom Ceedu III generace moc nelíbí ta přední maska. Prostě ten čumák a ani nijak obecně není moc extra zajímavý po stránce vnějšího designu.
Za to interiér se náramně povedl, ale působí na mě tak trochu stísněným dojmem.
Vadí mi, že dnešní auto při otevření všude něco zahraje a píská a upozornuje, je to k zešílení a jsem v tomto ohledu rád, že mám stále dobrou klasiku bez těchto nesmyslů Ceed I generace.
Měl jsem půjčené 1.4 TGDI a přišla mi tam celkem nápadná turbodíra, ale mohlo to být taky tím, že motor nebyl nikterak zajetý a měl cca 1000km.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Mirse » 31.10.2018 11:59

Včera jsem se byl v Acuře Chomutov objednat na olejový servis a stojí u nich taky už nový Ceed, ptal jsem se na možnost svezení a jakmile ho dají na značky mám to přislíbené takže budu moci taky podat krátký referát ... Jen mě bohužel vůbec nenapadlo se zeptat na motorizaci :( :?
Napravím to příště :yes:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé