Novy cee´d?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod zumi » 03.04.2019 16:35

https://youtu.be/n8309Bme6Sk

Niečo nové :lol: Kia Ceed vs Kia Proceed GT
Kia Ceed 1,4 T-GDi DCT GT Line 2019
zumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  
Registrován: 12.03.2019
Bydliště: Čadca  Slovakia (sk)

Kia Ceed III (2019)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Dix_ » 04.04.2019 16:22

Ve výbavě Exclusive vyhřívané čelní sklo:

3O552.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod pecaIII » 05.04.2019 07:53

Používáte někdo zrcadlení waze? Zajimalo by mě, jak waze zkombinovat s rádiem. Nebo nějakou offline hudbou.
pecaIII Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 11  
Registrován: 07.02.2019

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod balkon » 05.04.2019 17:49

Ahoj, ja to mám pripojené cez android auto a v pohode buď rádio alebo offline hudba cez Google Play Music stiahnutá do mobilu. Samozrejme pri spustenom WAZE.

Jedine mi blbne zvuk pri telefonovaní cez android auto, nepočujem dobre volajúceho.
Obrázek
Uživatelský avatar
balkon Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 16.03.2019
Bydliště: DCA  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11030 km @ 7 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Dix_ » 16.04.2019 07:29

Z jízdních dojmů Kie E-Soul:

Novinkou je také zcela nový 10,25“ displej multimédií uprostřed. Nabízí podstatně lepší grafiku než předchůdce, můžete jej individualizovat a postupně se objeví v dalších produktech značky (například všech verzích nového Ceedu).

5656370_.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 18.04.2019 07:43

Hej... toto široké čudo bude trčať z palubovky na tom pripravovanom Crossoveri Ceed.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Dix_ » 18.04.2019 12:05

Rives:Takže ta navigace bude v Ceedu od MY 2020 ?
Dix_ Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 164  Témata: 4
Registrován: 01.02.2019
Bydliště: Kojetín  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Rives » 18.04.2019 12:08

To neviem ani to netvrdim.
Videl som len ten Crossover Ceed a tam bol tento široký displej.
:kia: Proceed GT 1.6 T-GDI, A7 DCT, 150kW/204k (Blue Flame) :SK:
EX: KIA Ceed SW, Platinum + GT Line, 1.6 CRDi, M6, 100kW/136k (Dark Gun Metal)
Uživatelský avatar
Rives Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 812  
Registrován: 10.03.2017
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia ProCeed GT (2019)
10000 km @ 7.4 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 18.04.2019 22:44

I kdyz uz mam ted Toyotu AURIS TS, dal jsem na Toyota forum svuj nazor na Toyotu v porovnani se Ceed'em SW 2014 1.4 CVVT s LPG. Se Ceede'm jsem byl maximalne spokojeny a presne mi sedl.

Ted si zvykam na AURISe a jen pro zajimavost tady uvadim moje zkusenosti vzhledem k Cee'du SW po prvni tisicovce km.
Samozrejme, je to subjektivni pohled, ale kazdy mame svoje preference a zvyky.

Kdyby se me nekdo dnes zeptal, zda bych ted volil Toytou AURIS TS nebo KIA Cee'd SW, obe znacky minuly model (tedy vyprodejovy), tak volim KIU. Ale jelikoz auto nejsou boty, ktere lehce vymenim, tak si na Toyotu musim zvyknout. Auto je to dobre a pro me potreby plne vyhovujici.

Toyota, co se mi libi
-dobre naladeny podvozek
-relativne dobre odhlucneni. Cekal jsem ale nizsi hluk od podbehu (to je jedna z veci u Ceedu, ktera je kritizovana) i aerodynamicky sum pri vyssi rychlosti
-dvourovnova roleta v kufru
-sklapeni sedadel z kufru
-kamera pri zpatecce
-gumova manzeta pod prednim naraznikem
-dobre funguje hlidani jizdy v pruhu. Prakticky je vyuzitelne pouze na dalnici, mimo dalnice to rusi, protoze cestu jsou uzsi a clovek vice vyuziva sirku vozovky.
-multifiunkcni displej
-Bluetooth funguje spolehlive

Toyota, co se mi nelibi
-chybejici otocny regulator hlasitosti a tlacitko Mute na radiu. Regulace hlasitosti na volantu to nezachranuje.
-umisteni hodin az na pravem okraji displeje. Aby se na ne clovek podival, musi otocit hlavu.
-odkladaci prostor u ridice. Je uzaviratelny, na druhe strane je tak maly, ze se tam vejde tak identifikacni karta se snurkou a je to plne. Vyklapeci prihradka vlevo je celkem k nicemu
-vypinani displeje. Jde to az na treti dotyk: Setup-Display-Display off.
-Toyota Safety Sense. Rozpoznavani znacek -samotne cteni znacek je v poradku, ale vyhodnocovaci logika to cele deklasuje. Automaticke prepinani svetel spatne funguje na dalnici v protismeru. Protikolizni system ma dost falesnych poplachu . Nakonec mam pocit, ze to muze v urcity moment az otravovat
-loketni operka u dveri ridice je posazena tak nizko, ze se o ni neda ruka za jizdy pohodlne oprit, aniz bych pustil volant. Horni hrana je zas moc vysoko
-tlacitka na volantu pusobi dost lacinym dojmem
-ovladani vyhrivani sedadel je schovane do odkladaciho prostoru za radici pakou. Vyhrivani ma dve polohy, pricemz je to kolebkovy prepinac, nahoru High, dolu Low a stredova poloha je vypnuto, ktera se musi trefit.I dodatecne dodelavany ohrev z Ciny to ma vyreseno lepe.
-u parkovaci kamery nejsou dynamicke trajektorie
-Bluetooth - pri zmacknuti jako prvni naskoci E-mail a az pri dalsim teprve telefon
-hlasitost pipani zadnich senzoru je slaba
-ukazatel okamzite spotreby pri volnobehu na miste ukazuje 0, i pri malem pohybu napr z kopce naopak naskoci vysoke cislo

Toyota, na co si musim zvyknout
-palubni deska se tyci pred ridicem jako hradba. To jsem cetl v nejake recenzi po a mam stejny pocit. To je asi pricina, proc prvni dojem, ze v Toyote je mene prostoru nez v Cee'du.
-rychlosti jsou jinak zprevodovane, jsou "dlouhe", hlavne 1 a 2. Celkove po meste musim mit podrazeno o jeden stupen oproti Ceedu, se kterym jsem v pohode jezdil po garazich a na parkovisti na 2, u Toyoty musim na 1. Dnes jsme na to prisel. 1 je strasne dlouha a pri prerazeni na 2 otacky klesnou o 1400-1500! To je hodne nezvykle. V autoskole nas kdysi ucili, ze jednicka je pouze na rozjezd (na delku auta), u Toyoty to tedy neplati. 1 se musi vytocit na 3000 otacek, aby 2 to slusne brala. Celkove vykon motoru se projevi az pri otackach nad 3500, mozna i vyse. Takze kdyz vykon bude potreba, musim si podradit.
-indikator razeni. Nikdy jsem na to nekoukal, ale tady se na to obcas podivam. Bud je sofistikovanejsi nez u Ceeda anebo nepracuje uplne dobre . Nejspise kombinace obeho.
-brzdeni motorem se u Toytoy nekona nebo jen velmi lehce
-kombinace hodne lehke spojky (az moc, takova uplne "damska") a jinak zprevodovanych rychlosti mi delalo zpocatku potize, ale pomalu zi na to zvykam
-horsi vyhled dozadu
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Berka » 19.04.2019 09:07

Když to tak čtu, tak si říkám proč jsi to auto vlastně koupil :D
Možná to jen o zvyku, nemůže přeci Toyota po tolika letech vyrábět tak strašný auta. Přiznám se, že jsem Toyotu za posledních 20 let neřídil a asi v ní ani neseděl, takže nemohu soudit, ale být takhle rozčarovaný po pár dnech vlastnictví auta, to je k zamyšlení.
Já jsem se svojí volbou celkem spokojený, ikdyž pár věcí už také řeším. Budu měnit tyčky stabilizátoru- jedna začala klepat, naštěstí oprava za pár korun (350 Kč/ks Meyle HD) a budu měnit přední brzdy. Sice fungují, ale byl jsem ze svého ceeda zhýčkaný na lepší. Takže dávám kotouče Brembo Xtra line a mé oblíbené destičky EBC greenstuff. Uvažoval jsem i o kotoučích EBC jako jsem měl na ceedu, ale při pohledu na ceník mi zašla chuť (cca. 6tis/pár). No a příští týden jedu nechat namontovat tažné. Vybral jsem si to úplně skryté- vertikální bajonet.
Jinak asi po cca. 1500 km můžu jen a jen pochválit převodovku- má naprosto dokonalou logiku řazení. Prostě vždy pozná jakým stylem jedete a dokonce i v módu R.S drive dokáže po pár vteřinách hodit otáčky dolů, když zrovna jen lehtáte plyn. Jakmile trochu přidáte sama se podle rychlosti pohybu pedálu plynu rozhodne zda podřadí nebo to nechá sbírat z nižších otáček. Pádla pod volantem bohužel vůbec nepoužívám, protože není důvod (a to se mi tak líbí :x )
Co se týká motoru, oproti ceedu co jsem měl, je to jiný svět, ale už si nějak začínám moc zvykat a zrovna dnes ráno jsem manželce říkal, že budeme muset vzít příště něco silnějšího, ale nevím jestli má cenu brát R.S. když má "jen" 280 koní. Částečně jsem si dělal legraci, protože nevím z čeho bych to platil, ale jinak jsem to myslel vážně :D Ona bohužel taky a hned se do mne pustila...
No a maximálku jsem si taky už vyzkoušel. Trochu zklamání... 200 km/h tam je hned, pak už ten výkon není tak výrazný a nad 215-220 už to není žádná sláva. Dostal jsem z toho 236 km/h podle tachometru což jak jsem pak doma zjistil bylo podle GPS rovných 230 km/h. Překvapilo mi jak málo proměřuje tachometr.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod ribik » 19.04.2019 10:17

no jo, ono to tak podle tech minusovych bodu vypada :) , ale nejsem rozcarovany. Sam jsi psal, ze Megana jsi volil srdcem. Ja jsem tentokrat volil rozumem a hodne dlouho jsem se rozhodoval, ale byl jsem tlaceny casem, protoze jak KIA , tak Toyota byly ve vyprodeji a rychle ubyvaly. Nakonec jazycek na vahach byl nazor rodiny (korme jednoho samozrejme uplne laicky - vsak Toyota je prece znacka).
Celkem dobra recenze na Toyotu Corolla (AURIS TS je jen obchodni nazev pro Corolla kombi), kterea top vse dobre vystihuje https://autobible.euro.cz/test-toyota-c ... -bez-duse/ Souhlasim se zaverem:Kromě příznivé ceny jde především o pohodlí a prostor uvnitř. Jestli sháníte nějaký vůz pro to úplně obyčejné denní cestování z bodu A do bodu B a zpět, možná pochopíte, proč je Corolla celosvětově tak žádaná.
Ty negativa, to nejsou zadne zasadni veci. Ja jen, ze Toyota se chlubi jak jsou N1 a pak takovehle detaily uplne nezvladnou.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
ribik Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 23.05.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod cdkia » 24.04.2019 12:47

Viete niekto preco nejde pri apple carplay, vybrat aplikaciu youtube? Alebo to cisto nieje podporovane kiou resp. malym displejom?

Note:
aplikacia je na telefone nainstalovana, ale v ponuke carplay na aute nie.
auto kia ceed kratky vybava gold+radiopack
cdkia Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 171  Témata: 8
Registrován: 06.02.2016

Kia Ceed III (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod Osozu » 25.04.2019 10:14

Cafte tankujete niekto 100 oktan do 1.4 tgdi ? Ak ano je citit nejaky rozdiel oproti 95 ke, v spotrebe a vykone?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod melonsvk » 25.04.2019 10:52

Uz sa to tu riesilo, oktanove cislo ti nezlepsi ani spotrebu ani vykon (teda urcite nie pri 1.4 T-GDI). Pridane aditiva mozu pomoct, ale tie si vies dolievat aj sam a lacnejsie.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Novy cee´d?

Příspěvekod therion » 25.04.2019 11:13

Osozu píše:Cafte tankujete niekto 100 oktan do 1.4 tgdi ? Ak ano je citit nejaky rozdiel oproti 95 ke, v spotrebe a vykone?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk


Vykon bez resetu palivove mapy "pocitis" az za delsi dobu, ale cekej jen jednotky %. Stejne tak spotreba bude max do 0,5L/100 mensi. Co je hlavnim benefitem 100okt benzinu je nepritomnost ethanolu a v pripade vervy lepsi mazivost. Aditiva v podobe Vifu je prijemny bonus. Take je takovy benzin stabilni i za letnich teplot, ma dlouhou skladovatelnost a nedochazi u nej ke zmene oktanoveho cisla s casem.
Uživatelský avatar
therion Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1088  Témata: 7
Registrován: 02.02.2018

Kia cee'd (2012)
100000 km @ 6.1 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé