drobné nedostatky je to vlastnost?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod telatko » 26.08.2016 13:16

Ahoj,

momentálně mám najeto s novým Ceedem MY2016 1.4 CVVT Comfort plus asi 3tis km. Nevím jestli inženýři z Koreje někde udělali chybu anebo je to vlastnost proto se zde pokusím zeptat:

1. mám USB flashku s muzikou píchlou ve slotu, ale poslouchám rádio. Zastavím, vypnu zapalování, při dalším nastartování ale hraje flashka! Navíc první dvě sekundy hraje rádio, pak se teprve zapne flashka + teda ještě rozdíl ve hlasitostech. Vzhledem k tomu, že do auta někdy nastupuju i 20x denně, je to silně otravné... Jde to nějak přepnout? V rádiu ani nikde jinde jsem nic nenašel.... Vytahovat flashku mě samozdřejmě napadlo, ale tak snad jsme v roce 2016 :D

2. Vestavěné handsfree umí pouze 1000 kontaktů! :shock: Navíc jich načte pouze cca 755. Jde nějak alespoň třeba 10 oblíbených čísel nahrát do handsfree natvrdo? Případně je nějak označit v telefonu jako třeba oblíbené, aby to tyto čísla bralo přednostně? Používám klasickej android P8 lite cca 3500 kontaktů.

3. Vezu spolujezdce na zadní sedačce, jedeme, je přivázaný. Zastavím, on vystoupí a začne pípat upozornění že není přivázanej. Musím vypnout motor, znovu nastartovat a OK. Co to proboha je? :lol:

4. Při ostrým nájezdu do oblouku v cca 90km/h začne na hraně trakce auto jakoby ubírat, a jakmile začnu jet rovně pak opět samo přidá, přitom celou dobu držím plnej plyn, stabilizace nebliká, je to normální?

5. Jak do vestavěné paměti v rádiu nahrát soubory po složkách nebo alespoň nějak po dávce? Jde mi to jen po jednom.

Díky za odpovědi, nějak jsem nepochopil logiku těchto featur :oops:
telatko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 26.08.2016
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod TatkaSmoula » 26.08.2016 13:38

Zdravim, mam asi to same, tak se vyjadrim
ad 1: Vlastnost. To, ze hraje radio je dano tim, ze po kazdem zapnuti je nutne znovu nacist obsah flashky. Ze se na ni prepne je dano systemem plug and play. S tim nic nenadelas, jedine vytahnout.
ad 2: Vlastnost. Do handsfree nic nenahrajes, nema vlastni pamet. Vzdycky si hned po zapnuti sama natahuje seznam na pozadi jine cinnosti.
ad 3: Vlastnost, sice totalne dementni, ale vlastnost. Ten blazinec binkaci si pamatuje sekvenci zatez-pas a pas zdetekuje, zmizeni zateze nikoli.
ad 4: Nevim, niceho takoveho jsem si nevsiml, ale uz jsem take starsi pan. Mozna svym stylem jizdy tohle nepostrehnu.
ad 5: Nejspis vlastnost, take jsem pri plneni pameti po prvnich 5ti kouscich hledal a nenasel jak to tam naladovat naraz.

at se dari
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod telatko » 26.08.2016 14:20

Ahoj,

díky za odpověď.

Tak nějak jsem to bohužel čekal... :cry:

ad 2.: ale nějak to musí těch 755 kontaktů selektovat, nejde to podle abecedy. Chtěl bych zjistit jak, a předhodit tomu kontakty na rodinu, tým atd... prostě ty důležité....

ad 3: Jednou to pípat přestalo hned, připadá mi to jako vadné zátěžové senzory

ad 4: dlouhá zatáčka ve vysoké rychlosti a než to začně pomalu ukluzovat tak si to samo ubere plynu... nebrzdí ale pouze ubere, tzn. jako kdyby to poznalo "hranu" takový pre-safety systém :D
telatko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 26.08.2016
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod melonsvk » 26.08.2016 14:33

3. Budu to vadne senzory, mne v Riu vzdy prestane pipat ked si spolujazdec vystupi
4. Vypni ESP a pozoruj chovanie, pokial to prestane robit tak je len citlivejsie nastaveny stabilizacny system
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod telatko » 26.08.2016 14:35

a to ESP se samo nad nějakých 60km/h nezapne?
telatko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 26.08.2016
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod melonsvk » 26.08.2016 14:45

Pochybujem, mne sa samo zapne az ked znova nastartujem.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1295  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 26.08.2016 16:19

Co vím, tak Ceed měl jako jedno z mála současných aut plně vypínatelný ESP, tj. nezávisle od rychlosti. Jestli to s faceliftem 2015 změnili netuším, ale snad ne... :thu:

Co se týká zadních pásů, já se s žádným problémem za dva roky nesetkal. Vzadu jsou čidla jen v zámcích bezpečnostních pásů, takže auto nepozná, zda v sedačce někdo sedí nebo ne. Zátěžové čidlo je jen v sedadle vpředu. Vzadu se proto hlídá zapnutý pás jen tehdy, když se jednou za jízdy zapne. (Problém pak logicky nastane, když si za jízdy člověk přesedne na vedlejší sedadlo...) Čekal bych ale, že to hlídání přestane v momentě, kdy se zastaví a otevřou se dveře... Už jsem tak určitě někoho vysazoval a nevím, že by mi to pak znovu pískalo, ale moc tak často to nebylo, takže si nejsem 100% jistý, jestli jsem měl pokaždé nastartováno, nebo to vypnul... musím vyzkoušet a dám vědět. Co ale vím, tak si tu už lidi na špatnou funkci stěžovali, takže sám nebudeš...

K přehrávání z USB mám jen poznámku, že mně to funguje bez problému. Ale mám verzi systému s navigací před faceliftem, kterou už :kia: nepoužívá, takže 100% něco jiného, než ty... Systém si pamatuje, co jsem přehrával naposledy, zda rádio, USB, CD atd. a to zapne. USB mám zastrčené v podstatě skoro nepřetržitě. A dokonce i pokud usb disk vyndám, tak příště, když vrátím ten samý (byť s třeba trochu doplněnými či změněnými soubory), si to pamatuje, kde skončilo přehrávání a spustí to při přepnutí na USB z daného místa i uprostřed písničky...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod telatko » 28.08.2016 18:06

ESP - pokusím se ho tedy vypnout a zkusit to, protože to nefungovalo jako stabilizace, ale jako vypínač plynu, do řízení to nekecá, jenom mě to nenechá jet když chci.

zadní pásy - mám pocit, že už to i zvoní, když jenom někdo sedne a nepřipoutá - žě už by tam byly zátěžový čidla?

Co se týče infotaimentu, jestli se to tak dá nazvat.. tak to je Korejská prohra :D

Jsem z toho auta docela zklamaný.
Origo textilní koberce sešlapaný po 3500km, čalounění na dvěřích se neuvěřitelně špiní, infotaiment a HF silně nedotažený, TPMS mě omezuje nemůžu jezdit tlaky co chci, dojezdy oken to nemá na dálku, v kufru sou jenom dva háčky na síť - nejde použít podlahová síť, nemůžu doleštit budíky - furt je mám nějaký zaprasený a dělám to kapesníčkem a antistatickou pěnou na elektroniku, origo stěrače nechávaj trochu šmouhy...

Co musím vyzdvihnout tak je motor od 1.4 73kw bych opravdu nečekal Vmax 194km/h (tacho) a okreskovou spotřebu 5,5L při klidné jízdě.. Motor je na svou kategorii poměrně dobrý... ale zbytek.. škoda mluvit... :x
telatko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 26.08.2016
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 28.08.2016 21:49

Ty pásy jsem dnes trochu vyzkoušel a když jsem zastavil, člověk se odpoutal (ani neotevřel zadní dveře) a zase jsem se rozjel, tak nic nepískalo ;) Jiná situace nastane, když se odpoutá ještě před zastavením a pás začne pískat. Pak to nějakou dobu píská (pokud se zase nepřipoutá) a nepřestane to ani když zastavím (motor jsem nevypínal). Podrobněji jsem to už nezkoušel, ale vyplývá mi z toho, že to funguje, jen se vzadu prostě nesmí odpoutat dřív, než zastavím...
Zda má facelift senzory i v zadní sedačce nevím, ale pochybuji. Poznal bys to snadno, když vyklopíš sedáky ven, musel by tam někde vést kabel do sedáku. S ohledem na to, jak se sedáky vyklápějí, se mi to nezdá pravděpodobné.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod elkan » 28.08.2016 22:33

Zadní sedadla určitě zátěžový čidla nemají, je tam jen spínač v pásech. Vozim často lidi na zadních sedadlech. Funguje to tak, že když se odpojí pás při zastaveném autě, nic nepíská. Pokud se ale pasažér odepne před zastavením, začne to pípat, ale nepřestane to otevřením dveří ani zastavením, ale když se auto znovu rozjede, po chvilce to přestane. Je to asi pro to, kdyby se odeplo dítě za jízdy, aby se to zjistilo. Jednou se stalo, že se někdo sedl a chtěl se připnout do špatného zámku, a když se pak odpoutal a zapnul se správně, pípalo to teda podstatně déle.
KIA CEED SW GT-line 1,5 t-gdi, paket seat
Uživatelský avatar
elkan Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 419  Témata: 5
Registrován: 15.10.2015
Bydliště: Západní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia Ceed SW III (2022)
8200 km @ 6.4 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod telatko » 28.08.2016 22:37

aha, takže se odpoutávají dřív. To mě nenapadlo, ale bude to tím, máte pravdu.

Teď až se někdo odváže dřív, tak uvidí :lol:
telatko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  Témata: 1
Registrován: 26.08.2016
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod Mirse » 29.08.2016 07:03

Mám taktéž Ceeda MY 2016 po FL a určitě nemám žádný problém se zadnímy pasy, bude to určitě to odepnutí se ještě před zastavením...
Co se USB a rádia týče, rádio si u mě přesně pamatuje jaké medium hrálo naposledy a to se pak i jako první zapne (přesně jak to popisoval mv12, na tom se po FL nic nezměnilo,pouze ubyl CD přehrávač), USB mám zastrčené ve slotu od loňského listopadu a ještě se mi nestalo aby se rádio spletlo ... :no:
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3925  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod only_one » 29.08.2016 08:09

1) můžeš vyměnit rádio za mladší, nebo nějaky android
2) Bohužel kapacita, ale nejinak to mají i jiné značky. Jeep a pod. Taky omezení na 1000 -> muže ti pomoc výměna rádia za jiné, třeba android s BT pak nemáš omezení žádné
3) Po vysoupení t chvíli sihnalizuje a pak samo chcípne. Nikdy sem nezaregistroval že by to nějak obtěžovalo
4) JEstli jezdíš na hraně, pak se nediv, že ti do toho kecá elektronika. Vypínat se dá nadvakrát. zmáčkneš a nebo podržíš. Pak to zcela vypneš
5) bohužel mám jiné rádio s navni - >nicméně ti opět pomůže změna rádia za jiné

Takže ti vadí jednouché rádio, omezení na 1000 kontaktů a háčky v kufru :-)
S infotaimentem si poradíš výměnou a jsou dost zajímavé věci, háčky v kufru, sítě a dojezdy oken sis měl rozmyslet před nákupem, zdali tě to tak neuvěřitelně vadí.
Budíky mám čisté -> clin a ubrousek a mikroutěrka

Ad špinění čalounění -> bude to chtít jen častější údržbu

Ostatní je věcí provozu a dle popisu docela nestandardního ...

Měníš tlaky na gumám mimo rozsah TMPS? Duvod? Jezdíš v dunách na písku :-D nebo jsi ultra spořivej a přefukuješ gumy? :-D Soory ale nic jiného mě fakt nenapadlo, proč bych z racionálního duvodu nedodržel u pneumatiky předepsanej tlak.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 29.08.2016 09:11

Mirse píše:Co se USB a rádia týče, rádio si u mě přesně pamatuje jaké medium hrálo naposledy a to se pak i jako první zapne (přesně jak to popisoval mv12, na tom se po FL nic nezměnilo

Sice po FL, ale máte stejné rádio? Je více typů dle výbavy...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 29.08.2016 10:00

telatko píše:.... TPMS mě omezuje nemůžu jezdit tlaky co chci, ... v kufru sou jenom dva háčky na síť - nejde použít podlahová síť.


Jaké rozmezí tlaků hlídají ty TPMS?

Co se týká podlahové sítě, :kia: prodává síť jak do krátkého Ceeda tak i do SW, takže by tam uchytit jít měla. Ale projdi si toto vlákno viewtopic.php?t=4671, řešili to tam a vypadá to, že závisí na výbavě auta, zda tam má či nemá háčky, ale i tak to nakonec nějak vyřešili :-D
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Další

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé