drobné nedostatky je to vlastnost?

Sekce pro specifické dotazy k vozu cee'd.

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod wayne » 31.08.2017 21:03

Ja mam sice hudobny hluch ale hra to cez BT tak nejak "normalne". Prehravam spotify 320kbps streamy, na usb mam hudbu "iba" 128-192kbps, aj to tahanu pred x rokmi. Odkedy existuje stream a ukladanie offline skladieb, nestiahol som ani 1 pesnicku. Ja zvyknem pridavat v ekvalizeri pre prehravanie trosku basy a ekvalizer na flat, sa mi zda ten zvuk taky nevyrazny, ale po uprave to hra vcelku slusne. Pocuvam hlavne rock/metal.
Obrázek :kia: cee'd 1.4 D-CVVT 73kW, Cassa White
Uživatelský avatar
wayne Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  
Registrován: 09.03.2017
Bydliště: košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
3000 km @ 7.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 01.09.2017 00:16

Nedalo mi to a zkusil jsem porovnání poslechem při vypnutém motoru. Telefon Samsung S7 přes BT oproti hudbě na USB. Ceed 2014 s navigací. Na USB v MP3 320 kbps. V telefonu ta samá hudba v bezeztrátovém FLACu (abych zamezil druhé kompresi už jednou zkomprimovaného mp3).
Při poslechu přes BT je kvalita při přímém porovnání oproti USB znatelně horší. Menší dynamika a celkově je ten zvuk takový plošší. Prostě basy hrají méně basově, středy ani výšky taky nejsou takové jako přes USB. Je to jasné na první poslech, že ta BT komprimace je horší jak MP3 při 320 kbps. ALE! I přes BT to hraje jaksi normálně, jen v menší kvalitě. Rozdíl poznám jen při přímém porovnání přepínáním mezi oběma zdroji . Rozhodně nic nechtastí apod. ani se neděje něco, co by někdo mohl považovat za závadu.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod crui5er » 01.09.2017 20:27

Přehrávání přes BT může být také zkresleno nastavením zvukového ekvalizéru telefonu. Takže bych ještě pro zajímavost udělal srovnání BT vs. AUX přes 3,5 mm jack.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 02.09.2017 14:22

To je na mě nebo na kolegu, co má problém s přehráváním?

Jestli na mě, tak se pravda, že jsem equalizér neřešil, myslel jsem, že BT jako datový přenos by neměl mít vliv pokud vysílá do auta a ne do sluchátek, ale nevím, nakolik je to takto vychytané... :huh: Každopádně stejně byl equalizér na telefonu vypnutý resp. vše na nule. Porovnání s AUX bych si pro zajímavoat mohl příležitostně udělat, ale kabel tam stejně nikdy kvůli hraní rozhodně zapojovat nebudu. Já hraju přes USB, které tam mám trvale píchnuté. Z mobilu přes BT pustím něco jen velmi výjimečně.
Spíš mi přijde zajímavější porovnat, jaké kvalitě MP3 se zhruba ten BT přenos vyrovná. Ale to by zabralo delší čas. Musel bych si udělat jednu písničku v několika verzích MP3 s různou kvalitou a pak to pouštět a porovnávat...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod wayne » 06.09.2017 11:46

Urcite sa skus pohrat aj s ekvalizerom, softver, ktory prehrava skladby z usb je de facto prehravac napisany pre KIU, mozno ma nejake vlastne vychodie nastavenia EQ. Kym pocas BT prenosu su reproduktory iba "dummy" BT zariadenie a musis dokreslit signal rucne ekvalizerom na telefone. Mam doma maly BT reprak, ten tiez je trosku lepsi ak sa mu dopomoze ekvalizerom. Zas v norme, netreba to prehanat..
Obrázek :kia: cee'd 1.4 D-CVVT 73kW, Cassa White
Uživatelský avatar
wayne Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  
Registrován: 09.03.2017
Bydliště: košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
3000 km @ 7.0 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 06.09.2017 12:49

Rozhodně je to tou horší kompresí přes BT. Z USB jdou do audio systému v autě jen data. Stejně tak jako přes BT. Jde jen o to, jak jsou ta data "upravená" komprimací pro přenos a případně tím equalizérem. Jestli má v telefonu equalizér na hudbu přenášenou do auta vliv jsem nezkoušel (může to být rozdílné od přenosu přímo do BT sluchátek nebo repráků), ale je to jedno. Mě šlo o to porovnat kvalitu BT vs USB a to lze jen bez využití eqalizéru v telefonu a ten jsem měl vypnutý... Nastavení zvuku v audiosystému auta (mám tam trochu přidané výšky i hloubky) bylo pro obě varianty stejné.

Aspoň tedy předpokládám, že při přenosu hudby přes BT do auta ta data audiosystém auta zpracovává a nejde to jen přímo do repráků, jak naznačuješ. To by mi nedávalo moc smysl. Ale to ověřím snadno, zkusím, jaký vliv na něj má nastavení výšek, hloubek v autě. Pokud ano, tak to zpracovává podobně jako každý jiný signál (rádio, USB, CD).
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod wayne » 06.09.2017 14:09

Ja zas vyskusam usb, vsetku hudbu mam na Spotify. Nechce sa mi hladat kde a kedy stahovat nove releasy, ak vyjde nejaky album co ma zaujme, ulozim si ho v Spotify offline a pustam v aute. Kvalita je aka je, ale da sa to pocuvat 8-)
Obrázek :kia: cee'd 1.4 D-CVVT 73kW, Cassa White
Uživatelský avatar
wayne Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 52  
Registrován: 09.03.2017
Bydliště: košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
3000 km @ 7.0 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod crui5er » 07.09.2017 20:19

Nejsem tedy žádný audiofil, ale řekl bych, že data přenášená z USB a přes BT jsou odlišná. V případě přehrávání dat přes USB je obsah dekomprimován, dále zpracován dekodérem audiosystému podporující daný kodek a přes zesilovač poslán bez další digitální komprese na výstup. U přenosu přes BT se přenáší již "dekódovaný" audio obsah, bezdrátovou cestou se ale ještě prožene další ztrátovou komprimací přes SBC kodek. Každopádně na cestě přes BT bude vždy o kompresi navíc a i když SBC teoreticky zvládá přenosovou rychlost až 345 kbps (díky strýčku Google), vždy se rychlost přizpůsobí tomu horšímu z propojených zařízení.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod mv12 » 08.09.2017 16:28

U BT jsem vliv dekomprese nezkoumal. Použil jsem bezeztrátový FLAC. Takže tam byl jen ten vliv SBC komprese. A na je evidentně o poznání horší než komprese MP3 320kpbs na USB. To je to, co jsem porovnával. Jak jsem psal, docela by mě zajímalo, jak velké MP3 kompresi se to asi tak vyrovná, ale to zatím nemám čas zkoušet.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: drobné nedostatky je to vlastnost?

Příspěvekod crui5er » 08.09.2017 19:54

Dnes jsem porovnával kvalitu MP3 320 kbps přes USB versus Spotify (automatická kvalita v online režimu) přes BT a pokud pominu rozdíl v hlasitosti, který jsem musel manuálně vykompenzovat, bylo podání v obou případech naprosto identické. Zkoušel jsem různé žánry a výšky, středy i basy bez jediného rozdílu. Rozdíl v hlasitosti jsem musel kompenzovat většinou v poměru - USB 13 / BT 20. Testováno na obyčejné verzi rádia bez navigace a telefonu Honor 8, tak jestli ten problém s kvalitou přes BT nebude jen u vyšších modelů s navigací.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

Předchozí

Zpět na ceed

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alex_A